Lenovo ThinkPad X1 Nano – lekki jak piórko

Lenovo przedstawiło ThinkPad X1 Nano — ważący zaledwie 907 g wyznacza nowy poziom wydajności i funkcjonalności.

X1 Nano
X1 Nano

Najlżejszy ThinkPad w historii — ważący zaledwie 907 g wyznacza nowy poziom wydajności i funkcjonalności. X1 Nano to pierwszy laptop Lenovo ThinkPad na platformie Intel Evo 2 i działający z procesorem Intel Core 11. generacji. Imponuje najwyższej klasy szybkością i sztuczną inteligencją, a jednocześnie wyróżnia się wyjątkowo długim czasem działania baterii. 13-calowy wyświetlacz w wąskich ramkach o rozdzielczości 2K i proporcjach 16:10 prezentuje spektakularny obraz, a cztery głośniki oraz cztery dookólne mikrofony zwiększają walory audiowizualne tego laptopa.

Test Lenovo ThinkBook Plus – laptop z dodatkowym ekranem e-link

Miłośnikom naprawdę wciągającej rozrywki X1 Nano oferuje obsługę technologii Dolby Vision i Dolby Atmos®. Laptop zapewnia najnowocześniejszą łączność Wi-Fi 6, a opcjonalnie także 5G, która zwiększa przepustowość i umożliwia efektywniejszą współpracę w stale połączonym, nowym świecie hybrydowej pracy.

X1 Nano
X1 Nano

Najlżejszy ThinkPad wszech czasów
ThinkPad X1 Nano waży mniej niż kilogram i jest najlżejszym w historii ThinkPadem. Należy do najwszechstronniejszych ultralekkich laptopów dostępnych na rynku i wyróżnia się najwyższej klasy wydajnością, wyświetlaczami, dźwiękiem oraz zabezpieczeniami.

  • X1 Nano działa z najlepszymi procesorami do smukłych i lekkich laptopów3, takimi jak Intel Core i7 11. generacji z grafiką Intel Iris Xe, dlatego umożliwia tworzenie materiałów cyfrowych do 2,7 razy szybciej8, o ponad 20% szybszą pracę biurową, a także ponad 2x szybsze działanie transmisji strumieniowych i gier w rzeczywistych zastosowaniach w porównaniu z produktami konkurencyjnymi.
  • Złącze Thunderbolt 4 umożliwia szybką łączność przy użyciu jednego przewodu na potrzeby zasilania oraz współdziałania z monitorem, pamięcią masową i innymi urządzeniami zewnętrznymi.
  • X1 Nano to także pierwszy ThinkPad ze zaktualizowanymi funkcjami zabezpieczeń ThinkShield wykorzystującymi sztuczną inteligencję i dane biometryczne. Są to między innymi nowa funkcja rozpoznawania głosu i obecności człowieka, które umożliwiają bezdotykowe logowanie się i blokowanie urządzenia po odejściu od niego użytkownika. Jest dostępny także znany czytnik linii papilarnych Match-on-Chip.
  • X1 Nano może mieć zainstalowany fabrycznie system Windows 10 Pro lub Ubuntu Linux OS oraz opcjonalną funkcję 5G do łączności gotowej na przyszłość.
  • Wyświetlacz o rozdzielczości 2K, przekątnej 13 cali i proporcjach 16:10 z Dolby Vision prezentuje obszerny, wyrazisty obraz o wiernie odwzorowywanych kolorach ze 100-procentowej palety sRGB. Dostępne są też opcje z wyświetlaczem dotykowym.
  • Laptop jest wyposażony w system czterech głośników z technologią Dolby Atmos, które odtwarzają realistyczny dźwięk, a dzięki czterem mikrofonom dookólnym słychać Cię głośno i wyraźnie podczas połączeń audio i wideo.

Wszystkie produkty marki Think mają zainstalowaną wersję korporacyjną oprogramowania Vantage, która zostanie zaktualizowana tej jesieni. Commercial Vantage 1.2 to aplikacja działająca po stronie klienta i przeznaczona dla przedsiębiorstw. Umożliwia użytkownikom końcowym aktualizację ustawień sprzętu, a także oferuje ustawienia specjalnie dla administratorów IT zarządzających flotą urządzeń swojej firmy. W tej wersji instalacja zajmuje o połowę mniej miejsca, a interfejs został uproszczony, dzięki czemu można łatwiej i szybciej odkrywać funkcje.

ThinkPad X1 Nano ma być dostępny w 4. kwartale roku 2020. Ceny mają zaczynać się od 1949 euro.

Oprogramowanie Commercial Vantage 1.2 będzie dostępne na całym świecie od 13 października i dodawane bezpłatnie we wszystkich nowych produktach Think. W tym dniu dotychczasowi użytkownicy urządzeń marki Think będą mogli też pobrać najnowszą wersję ze sklepu Microsoft oraz witryny pomocy technicznej Lenovo.

One thought on “Lenovo ThinkPad X1 Nano – lekki jak piórko

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: