HP Omnicept Edition – inteligentny zestaw VR

Firma HP przedstawia rozwiązanie HP Omnicept Solution łączące w ramach jednej platformy – najbardziej inteligentne na świecie gogle VR i zestaw SDK (Software Development Kit) skoncentrowany na deweloperach. HP Omnicept Solution wyposaża twórców oprogramowania VR w ekosystem do tworzenia nowych, spersonalizowanych, wciągających i adaptacyjnych doświadczeń VR dla przedsiębiorstw. Gogle HP Reverb G2 Omnicept Edition VR umożliwiają uzyskanie w czasie rzeczywistym informacji na temat ludzi, które poprawiają wyniki szkoleń i kształcenia, a także usprawniają współpracę i projektowanie.

HP Reverb G2 Omnicept Edition

Branża VR ewoluuje, aby nadążyć za tym, jak ludzie wchodzą w interakcje z technologią i otaczającym ich światem, chcąc pozostać i czuć się połączonym. Mimika twarzy i język ciała stanowią do 50% efektywnej komunikacji, a według prognoz w 2021 roku od 25% do 30% pracowników będzie pracować z domu. Nowe, immersyjne narzędzia są niezbędne do lepszej pracy zdalnej, szczególnie w zakresie projektowania i rozwoju. HP Reverb G2 Omnicept Edition i Omnicept SDK zostały zaprojektowane, aby dostarczyć więcej osobistych doświadczeń z technologią.

Test Huawei Watch GT2 Pro – smart zegarek do garnituru

Od czasów sprzed pandemii COVID-19, wykorzystanie technologii w szkoleniach wzrosło o 35%. Udowodniono, że VR znacznie zwiększa wskaźnik zdolności zapamiętywania, co jest jednym z kluczowych elementów w nauce i szkoleniach. Rozwiązanie HP Omnicept Solution zmienia sposób, w jaki programiści wprowadzają zmiany i zwiększają wydajność w przedsiębiorstwach poprzez dodawanie danych dla bardziej wnikliwej analizy.

HP Reverb G2 Omnicept Edition

Zaprojektowaliśmy potężne, adaptacyjne rozwiązanie VR, aby radykalnie zwiększyć liczbę przypadków użycia wirtualnej rzeczywistości, jej potencjał do transformacji społeczeństwa oraz sposoby interakcji z technologią, stwierdził Jim Nottingham, dyrektor naczelny i kierownik ds. globalnych działu Advanced Compute and Solutions w HP.

Rozwiązanie HP Omnicept otworzy nowe możliwości rozwoju VR i jego wpływu na: szkolenia dla przedsiębiorstw, edukację zdalną, współpracę, badania i rozwój oraz specjalistyczne dobra. Tego typu podejście – oparte na danych, będzie miało fundamentalne znaczenie dla tworzenia doświadczeń zorientowanych na użytkownika w celu zapewnienia lepszego VR w przyszłości.

HP Reverb G2 Omnicept Edition na piedestale stawia bezpieczeństwo prywatności użytkowników. Firmware zestawu VR zabezpiecza dane z czujników w każdym momencie rejestrowania i żadne informacje nie są przechowywane w goglach. Aplikacje HP Omnicept pomagają w przechwytywaniu i przesyłaniu danych zgodnie z ogólnymi wymogami przepisów o ich ochronie (GDPR) i zapewniają poufność użytkownikom.

Test Logitech MX Anywhere 2s – idealna mysz do podróży

DOŚWIADCZENIA VR SKONCENTROWANE NA LUDZIACH

Spersonalizowane doświadczenia oparte na analizach i praktycznych spostrzeżeniach zwiększają wskaźniki retencji (zdolności zapamiętywania) na potrzeby szkoleń i uczenia się oraz poprawiają samopoczucie. Czujniki w goglach VR , wliczając w to śledzenie wzroku, tętno, pupilometrię (pomiar wielkości źrenicy) i kamerę twarzy, pozwalają HP Reverb G2 Omnicept Edition uchwycić fizjologiczne reakcje. Zintegrowany pakiet Omnicept SDK, oparty na zaawansowanych algorytmach uczenia maszynowego, interpretuje dane i umożliwia programistom tworzenie zorientowanych na użytkownika środowiska VR, które zapewniają praktyczny wgląd w to, jak użytkownicy angażują się i reagują podczas doświadczenia.

Dzięki tej inteligentnej platformie typu end-to-end, doświadczenia budowane przez projektantów i programistów w zakresie szkoleń, projektowania i badań zostają oparte na danych, dostosowując się do użytkowników w czasie rzeczywistym za pomocą obiektywnych metryk i subiektywnych informacji zwrotnych.

 

Funkcje HP Reverb Omnicept Editions obejmują:

  • DNA gogli HP Reverb G2: Reverb G2 Omnicept Edition bazują na fundamencie modelu Reverb G2, gogli VR o najwyższej rozdzielczości wśród głównych producentów sprzętu, dostarczając najnowocześniejszą optykę, śledzenie pozycyjne, przestrzenny dźwięk 3D oraz ulepszone kontrolery ze wsparciem dla naturalnych gestów.
  • Ruch oka i spojrzenie: Zrozumienie, jak użytkownik reaguje na treści w oparciu o swój obszar koncentracji i zrozumienie poziomów zaangażowania oraz o to, gdzie instynktownie patrzy.
  • Mimika twarzy: Umożliwia tworzenie naturalnie ekspresyjnych awatarów podczas współpracy przy projektach 3D w celu uzyskania bardziej naturalnych i angażujących rozmów, pomagając zapewnić szybsze i wydajniejsze wyniki w wielofunkcyjnym procesie rozwoju.
  • Tętno: Zrozumienie, jak użytkownik reaguje na doświadczenie lub trening, w oparciu o jego tętno. Na przykład, specjaliści mogą dostosować zabiegi typu wellness w VR na podstawie konkretnych reakcji klienta.
  • Wyrafinowane Renderowanie: Dzięki zintegrowanemu śledzeniu wzroku, gogle są w stanie rozpoznać kierunek wzroku użytkownika, co pozwala na zmniejszenie obciążenia procesora graficznego i poprawę jakości obrazu w polu widzenia użytkownika, zwiększając realizm VR.

HP Reverb G2 Omnicept Edition – Cena i dostępność:

  • Gogle HP Reverb G2 Omnicept Edition mają być dostępne wiosną 2021 roku. Ceny urządzenia zostaną ujawnionej bliżej daty premiery.
  • HP Omnicept SDK będzie dostępne wiosną 2021 roku i zaoferuje elastyczny model biznesowy, aby zobaczyć opcje, odwiedź developers.hp.com/xr.

źródło: HP

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: