Razer BlackWidow V3 – legendy ciąg dalszy

Razer BlackWidow V3 – klawiatura, od której wszystko się zaczęło powraca z wieloma usprawnieniami, takimi jak zmodernizowane dwuwarstwowe nasadki klawiszy wykonane z tworzywa ABS, poprawione przełączniki, klawisze obsługi multimediów i lepszą obudową

Razer BlackWidow V3
Razer BlackWidow V3

Firma Razer ogłosiła dziś nową klawiaturę BlackWidow V3, także w wersji bez panelu numerycznego, kontynuującą legendę pierwszej na świecie gamingowej klawiatury mechanicznej, teraz wzbogaconej o wiele nowych funkcji i usprawnień, aby raz jeszcze zagwarantować przewagę w grze.

Już od premiery w 2010 seria BlackWidow jest wzorem dla innych mechanicznych klawiatur i jest ciągle usprawniana oraz wzbogacana o nowe technologie, aby utrzymać pozycję lidera na rynku. Z ulepszonymi przełącznikami, dwuwarstwowymi nasadkami klawiszy wykonanymi z tworzywa ABS, jaśniejszym podświetleniem RGB Razer Chroma, dedykowanymi klawiszami do multimediów z cyfrowym pokrętłem i ergonomiczną podkładką pod nadgarstki, Razer BlackWidow V3 reprezentuje szczyt klawiatur gamingowych.

Wraz z premierą pierwszej klawiatury BlackWidow Razer stworzył całkiem nową kategorię produktów – mechaniczne klawiatury gamingowe,” powiedział Alvin Cheung, Senior Vice President of Peripherals Business Unit w Razerze. “Nowa BlackWidow V3 nadchodzi z masą usprawnień i nowości, zachowując jednocześnie wygląd i cechy, za które pokochali ją gracze, dając im BlackWidow kontynuującą dziedzictwo poprzedników.

Razer BlackWidow V3
Razer BlackWidow V3

Twardsze nasadki klawiszy, jaśniejsze przełączniki, dłuższa żywotność

Sercem BlackWidow V3 są przełączniki Razer Mechanical Switches, dostępne zarówno z precyzyjnym, słyszalnym kliknięciem w wersji zielonej jak i cichej, gładko działającej opcji żółtej. Teraz wzbogacone o dodatkowe ścianki dla lepszej stabilności przełączniki Razer Mechanical Switches są nadzwyczajnie odporne na uszkodzenia a ich żywotność sięga do 80 milionów wciśnięć.

Test Lenovo ThinkBook Plus – laptop z dodatkowym ekranem e-link

Kolejne usprawnienia w BlackWidow V3 to zastosowanie zmodernizowanych dwuwarstwowych nasadek klawiszy wykonanych z tworzywa ABS*. W przeciwieństwie do innych podświetlanych klawiszy, które używają nadrukowanych liter, dwuwarstwowy odlew wtapia litery w strukturę nakładki co sprawia, że nigdy się one nie zetrą, nawet po tysiącach godzin użycia. Dla większej trwałości i stabilności dwuwarstwowe nasadki ABS zawierają ekstra grube ścianki, uodparniające je nawet na działanie najcięższych dłoni graczy.

Oba typy przełączników w BlackWidow V3 teraz zawierają przezroczyste wykończenie dla jaśniejszego, bardziej żywego oświetlenia RGB Razer Chroma. Czysta obudowa pozwala wykorzystać pełnie oświetlenia RGB Razer Chroma, od delikatnego prześwitu i cieniowania aż do pełnego, energetycznego oświetlenia. Z systemem Chroma zintegrowanym z ponad 150 grami dynamiczne oświetlenie wciągające w świat gry jeszcze nigdy nie wyglądało tak dobrze.

Razer BlackWidow V3
Razer BlackWidow V3

Komfort i wsparcie z funkcjonalnością

Nowością w BlackWidow V3 jest wielofunkcyjne cyfrowe pokrętło. To, razem z zestawem klawiszy do obsługi multimediów, może być używane do regulacji głośności, włączania, zatrzymywania i zmieniania muzyki lub ustawione samodzielnie dzięki oprogramowaniu Razer Synapse 3 do niemal każdej funkcji, jak przewijanie stron internetowych czy sterowanie podświetlaniem – wybór należy wyłącznie do użytkownika.

BlackWidow V3 ma ulepszoną aluminiową obudowę z wbudowaną możliwością zwinięcia i schowania kabla. W połączeniu z ramą dającą stabilność i usztywnienie nawet w trakcie najbardziej intensywnych sesji gamingowych, miejsca do ukrycia kabli pomagają w zachowaniu biurka w porządku i bez niepotrzebnych rozproszeń.

Test Alcatel 3X 2020 – ma wszystko, a nie rujnuje kieszeni

Dopełnieniem wachlarza usprawnień w BlackWidow V3 jest ergonomiczna podkładka pod nadgarstki, pasująca doskonale do całej szerokości klawiatury, dająca najlepsze wsparcie rąk podczas długich sesji gamingowych dla minimalnego napięcia.

Wraz z ulepszonymi mechanicznymi przełącznikami, jaśniejszym podświetleniem RGB Razer Chroma, dwuwarstwowymi nasadkami klawiszy z tworzywa ABS, wielofunkcyjnym cyfrowym pokrętłem i klawiszami multimedialnymi oraz ergonomiczną podkładką pod nadgarstki, BlackWidow V3 została wyposażona w szereg niezbędnych komponentów i funkcji, aby kontynuować legendę oryginalnej klawiatury gamingowej.

Razer BlackWidow V3
Razer BlackWidow V3

BlackWidow V3 jest także dostępna w wersji kolorystycznej Quartz (tylko w wersji z układem klawiszy US), dołączając do ostatnio debiutującej Viper Ultimate jako część serii peryferiów Razer Quartz, dla graczy szukających więcej koloru na swoich stanowiskach.

* Dwuwarstwowe nasadki klawiszy z tworzywa ABS dostępne w następujących układach klawiszy: US, Niemieckim, Nordics, UK, Francuskim, Hiszpańskim, Rosyjskim, Japońskim, Tajskim, Chiński Tradycyjny, Grecki.

 O BLACKWIDOW V3:

 • Zaprojektowane dla gamingu przełączniki Razer Mechanical Switches
 • Żywotność 80 milionów naciśnięć
 • Podświetlenie RGB Razer Chroma™ z 16.8 miliona kolorów
 • Dwuwarstwowe nasadki klawiszy z tworzywa ABS
 • Ergonomiczna podpórka nadgarstków
 • Wielofunkcyjne cyfrowe pokrętło
 • Dedykowane klawisze multimedialne
 • Hybrydowa pamięć – przechowywanie aż do 5 profili
 • Obsługa Razer Synapse 3
 • Możliwość maskowania kabli
 • N-key roll-over
 • W pełni programowalne klawisze z opcją błyskawicznego nagrywania makr
 • Tryb gracza
 • 1000 Hz Ultrapolling
 • Aluminiowa konstrukcja

Mniejsza forma, to samo działanie

BlackWidow V3 Tenkeyless zawiera wiele cech pełnowymiarowej wersji BlackWidow V3, jednak zamkniętych w mniejszej formie idealnej dla graczy, którzy preferują bardziej minimalistyczne otoczenie bądź potrzebują przenoszenia klawiatury kiedy podróżują na turnieje.

Ciesząc użytkownika wszystkimi usprawnieniami z pełnowymiarowej BlackWidow V3 wersja bez klawiatury numerycznej jest dostępna w wersji Razer Green Mechanical Switches oraz Razer Yellow Mechanical Switches i oferuje takie same opcje zarządzania kablami w obudowie.

Dzięki Razer Synapse 3 BlackWidow V3 Tenkeyless jest w pełni programowalna, pozwalając użytkownikowi na zmianę funkcji przycisków, zapisywanie i przechowywanie makr i ustawianie indywidualnego podświetlenia dzięki Razer Chroma RGB, wraz z możliwością tworzenia I zapisywania wielu profili dla idealnie spersonalizowanego ustawienia klawiatury.

O RAZER BLACKWIDOW V3 TENKEYLESS:

 • Zaprojektowane dla gamingu przełączniki Razer™ Mechanical Switches
 • Żywotność 80 milionów naciśnięć
 • Podświetlenie RGB Razer Chroma™ z 16.8 miliona kolorów
 • Dwuwarstwowe nasadki klawiszy z tworzywa ABS*
 • Obsługa Razer Synapse 3
 • Możliwość maskowania kabli
 • N-key roll-over
 • W pełni programowalne klawisze z opcją błyskawicznego nagrywania makr
 • Tryb gracza
 • 1000 Hz Ultrapolling
 • Aluminiowa konstrukcja

* Dwuwarstwowe nasadki klawiszy z tworzywa ABS dostępne w następujących układach klawiszy: US (kolejne obsługiwane układy wkrótce)

Więcej informacji znaleźć można tutaj.

CENA I DOSTĘPNOŚĆ

 • BlackWidow V3: €149.99 MSRP
 • BlackWidow V3 Tenkeyless: €109.99 MSRP

Na stronie Razer.com i u autoryzowanych sprzedawców: 6 października 2020.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: