Equinix – rozbudowuje warszawskie centrum danych

Equinix rozbudowuje warszawskie centrum danych obsługujące gęstą sieć połączeń bezpośrednich

Equinix

Equinix, Inc. (Nasdaq: EQIX) – globalny dostawca infrastruktury cyfrowej, ogłosił dzisiaj rozbudowę swojego centrum danych WA1 International Business Exchange (IBX) w Warszawie. Nowa inwestycja w WA1 pozwala na dalszy rozwój ekosystemów biznesowych i wsparcie cyfryzacji zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych firm. Czwarta faza inwestycji ma zostać otwarta w IV kwartale 2020 roku.

Ponad 200 dostawców sieci, ponad 70 firm świadczących usługi w chmurze i IT oraz ponad 35 dostawców treści, sprawia, że nowo rozbudowany i zaawansowany technicznie obiekt znajduje się w centrum cyfrowej transformacji w Polsce. WA1 zapewnia również dostęp do Equinix Internet Exchange (dawniej Polish Internet eXchange – PLIX) – jednego z największych węzłów ruchu sieciowego w Europie Wschodniej.

Test Realme 6 Pro – ekran 90 Hz, sześć aparatów i szybkie ładowanie 30 W

Ilość danych generowanych, przetwarzanych i wykorzystywanych w różnych branżach stale rośnie. Obecnie ten trend dodatkowo wzmacnia również ogromne zapotrzebowanie na usługi sieciowe wynikające z potrzeby pracy w trybie zdalnym. Zwiększenie obecności Equinix w Warszawie poprzez rozbudowę WA1, daje klientom korporacyjnym dostęp do rosnącej sieci dostawców usług.

Equinix WA1 IBX to bogaty ekosystem klientów i partnerów, zapewniający firmom możliwość bezpośredniego i prywatnego łączenia się z ponad 300 operatorami, dostawcami treści i rozwiązań chmurowych, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Ważne informacje:   

  • Equinix w Warszawie oferuje dostęp do gęstej sieci dostawców usług telekomunikacyjnych, chmurowych, IT oraz finansowych. Ten bogaty ekosystem biznesowy zapewnia firmom możliwość bezpośredniego łączenia się ze sobą w bezpiecznym środowisku i przy zwiększonej wydajności.
  • WA1 stanowi część rosnącej globalnej platformy – Platform Equinix®, na którą składa się ponad 210 centrów danych na całym świecie, umożliwiając bezpośrednią i bezpieczną łączność z klientami i partnerami w cyfrowych łańcuchach dostaw.
  • WA1 zostało zmodernizowane zgodnie z najnowszymi standardami w budownictwie centrów danych. Oferuje 150 nowych szaf serwerowych oraz łącznie 1440 m2 (ok. 15 500 ft²) całkowitej powierzchni kolokacyjnej.
  • W tym roku Equinix ogłosił również otwarcie swojego trzeciego centrum danych w Warszawie o nazwie WA3. Koszt inwestycji wyniósł ok. 34 milionów dolarów (ok. 31 milionów euro). Nowe inwestycje są przejawem stałego zaangażowania Equinix na rynku lokalnym i wzmacniania oferty zaawansowanych usług kolokacyjnych i połączeń bezpośrednich zarówno dla klientów w Polsce jak i na całym świecie.
  • Warszawa jest znaczącym ośrodkiem badań i rozwoju, outsourcingu procesów biznesowych i usług IT dla firm międzynarodowych. Ekspansja Equinix na tym rynku wspiera rosnące zapotrzebowanie przedsiębiorstw na połączenia bezpośrednie, zarówno w perspektywie lokalnej jak i globalnej, odpowiadając na potrzeby przekształcania infrastruktury IT w czasach szybkiej cyfryzacji.
  • Według badania Equinix 2019-20 Global Tech Trends Survey, 50% ankietowanych decydentów IT na całym świecie i 44% w Polsce uważa przeniesienie infrastruktury bliżej brzegu sieci za jeden z kluczowych priorytetów ich strategii technologicznej. Trzecia edycja corocznego raportu Global Interconnection Index Vol. 3 (GXI) wykazała, że aby zapanować nad rosnącym wolumenem danych, firmy wdrażają swoją infrastrukturę średnio w dziewięciu różnych lokalizacjach, a łączna liczba połączeń bezpośrednich z sieciami, chmurami i partnerami handlowymi wynosi 340. Informacje te uzupełnia również wyżej wspomniane badanie – zgodnie z nim decydenci IT w Polsce wykorzystują połączenia bezpośrednie do łączenia się z innymi przedsiębiorstwami (34%), dostawcami usług sieciowych (32%) i dostawcami usług w chmurze (20%). Ankieta wykazała również, że ponad jedna trzecia (36%) decydentów IT w Polsce uważa, że ​​połączenia bezpośrednie mogą pomóc ich firmom w zdobyciu przewagi konkurencyjnej na rynku.

Quotes 

  • Robert Busz, Managing Director, Poland, Equinix:

„Nasze centra danych w Polsce odgrywają ważną rolę w globalnej infrastrukturze Equinix. Nowe inwestycje takie jak obecna modernizacja i rozbudowa WA1 pozwalają nam jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów lokalnych i międzynarodowych. Zapewniając bezpośrednie i bezpieczne połączenia z wieloma światowymi dostawcami usług chmurowych nasze centrum danych WA1 daje klientom możliwość budowania strategicznych hybrydowych środowisk multi-cloud. Zapewnia jednocześnie dostęp do jednego z największych węzłów sieciowych we wschodniej Europie Equinix Internet Exchange (dawniej Polish Internet eXchange – PLIX). W ten sposób umożliwiamy firmom w Polsce realizację cyfrowych strategii biznesowych i budowanie przewagi konkurencyjnej. ”

źródło: Equinix.pl

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: