Getac V110 – dopasowany do potrzeb branży

Getac V110 – funkcjonalność i solidna konstrukcja potrzebna osobom pracującym w terenie

Getac V110
Getac V110

Firma Getac poinformowała o premierze nowej generacji laptopa V110 klasy „fully rugged” (wzmocnione urządzenia przemysłowe), przeznaczonego dla profesjonalistów potrzebujących urządzenia o wzmocnionej konstrukcji, które jednocześnie może mieć wiele zastosowań w pracy w wymagającym środowisku, w tym m.in. personelu obrony, funkcjonariuszy policji, ratowników medycznych, terenowych pracowników przedsiębiorstw komunalnych czy pracowników produkcji.

Reklamy

Nowa generacja V110 oferuje wyjątkową solidność i niezawodność, z której słynie marka Getac oraz nowe funkcje zapewniające obecnie najlepszą w klasie uniwersalność i wydajność. Wśród najważniejszych cech użytkowych można wymienić wysokowydajny czterordzeniowy procesor i dysk SSD PCIe w standardzie.
Model V110 może się także pochwalić wyjątkową łącznością pozwalającą na optymalną pracę w każdych warunkach.

Najnowszy standard 802.11ax Wi-Fi 6 poprawia łączność i stabilność w gęsto zabudowanych lub zatłoczonych środowiskach, natomiast WLAN Wi-Fi 6 oferuje nawet trzykrotnie szybszy transfer danych w porównaniu do poprzednich generacji. Dzięki połączeniu technologii WLAN, WWAN, Bluetooth, 4G LTE i GPS użytkownicy mogą łączyć się z internetem z dowolnego miejsca na ziemi. Zaawansowana wbudowana technologia z kolei ogranicza zużycie energii podczas połączenia, pozwalając na bardziej intensywne użytkowanie w terenie pomiędzy ładowaniami.

Test MateBook 14 2020 – kolejny świetny laptop Huawei

Poza tym, liczne konfigurowalne porty wejścia/wyjścia, w tym m.in. tylna kamera o rozdzielczości 8MP, czytnik kodów kreskowych, czytnik RFID (zdalnej identyfikacji radiowej) oraz USB3.1 gen. 2 typu C pozwalają użytkownikom z łatwością rejestrować/przesyłać dane bezpośrednio z danego miejsca w terenie.
Podobnie do pozostałych produktów Getac, V110 także został zbudowany od podstaw z myślą o wzmocnionej konstrukcji i posiada certyfikaty IP65 oraz MIL-STD-810H, a także jest odporny na upadek podczas pracy z wys. do 4 stóp.

Nowa generacja V110 łączy w sobie funkcjonalność laptopa z mobilnością tabletu, dając użytkownikom korzyści oferowane przez obydwa urządzenia. Dzięki unikatowej konstrukcji zawiasów urządzenie pozwala na szybką i łatwą zmianę między trybem laptopa i tabletu, natomiast bateria, którą można wymieniać bez potrzeby wyłączania komputera, pozwala na wydłużenie czasu korzystania z urządzenia, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Model V110 objęty jest programem Getac Select, który łączy wstępnie skonfigurowane wzmacniane urządzenia, oprogramowanie, akcesoria i profesjonalne usługi w ramach rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem konkretnych zastosowań lub użytkowników. Wraz z urządzeniem do dyspozycji dostajemy także cztery programy użytkowe: Getac Driving Safety Utility (bezpieczeństwo w trakcie jazdy), Getac Device Monitoring System (monitorowanie pracy urządzenia), Getac Virtual GPS Utility (wirtualny GPS) oraz Getac KeyWedge Barcode Reader Utility (czytnik kodów kreskowych).

Laptop V110 klasy „fully rugged” jest wystarczająco lekki i kompaktowy, aby technicy mogli go zabrać gdziekolwiek muszą się udać, natomiast jego szerokie możliwości w zakresie łączności pozwalają na łatwą transmisję danych z każdego miejsca. Urządzenie obsługuje także mobilne systemy informacji geograficznej (GIS), umożliwiając wyświetlanie planów geodezyjnych i map bezpośrednio na urządzeniu. Niezwykle czytelny (także w warunkach zewnętrznych) wyświetlacz, który można obsługiwać nawet w deszczu lub w rękawicach, zapewnia wysoką produktywność niezależnie od pogody.

Program Getac Driving Safety Utility* – dostępny w ramach programu Getac Select – może być stosowany także do ochrony pracowników przed niebezpiecznym rozpraszaniem uwagi podczas kierowania pojazdami, wygaszając ekran urządzenia i blokując klawiaturę, gdy tylko pojazd zacznie się poruszać. Szereg indywidualnych ustawień pozwala w razie potrzeby na dostęp do wcześniej określonych programów służących do pracy, jak np. GPS.

Laptop V110 o wzmocnionej odporności może zostać bezpiecznie zamocowany w pojeździe w trakcie dojazdu na miejsce, a następnie szybko wyjęty i zastosowany jako tablet do wykorzystania w terenie. Duży obszar klawiatury ułatwia wprowadzanie danych, a tylne podświetlenie zapewnia łatwe korzystanie w słabo oświetlonych miejscach. V110 posiada również niezawodny pakiet narzędzi do ochrony bezpieczeństwa danych klasy biznesowej, który przez cały czas chroni dane znajdujące się w urządzeniu.

Ponadto opcjonalne bezpieczne stacje dokujące od pojazdu z technologią „tri-pass-through” oferują dokładniejszą lokalizację GPS i szybszą łączność z WWAN. Przyciskowy zatrzask zamykany na kluczyk zapobiega kradzieży.

Monitoruj stan urządzenia dzięki Getac Device Monitoring System (GDMS)
Kierownicy działów IT w branżach użyteczności publicznej i bezpieczeństwa publicznego ciągle zmagają się z oferowaniem jak najefektywniejszego wsparcia dla pracowników w terenie, co nierzadko stanowi bardzo duże wyzwanie.
GDMS* – dostępny w ramach programy Getac Select® – to rozwiązanie typu SaaS sprawdzające, które urządzenia pracują optymalnie, a które nie, za pośrednictwem centralnego panelu sterowania. Dzięki temu oprogramowaniu możliwe jest wykrywanie potencjalnych problemów i zapobieganie kosztownym awariom.

Gdy pojawił się pierwszy V110, szybko ustanowił nowy punkt odniesienia w zakresie wytrzymałych laptopów dzięki połączeniu niezwykłej wszechstronności i niezawodności w każdych warunkach, co skutkowało niższymi kosztami eksploatacyjnymi – powiedział Rick Hwang, prezes działu Rugged & Video Solutions Business Group w firmie Getac. – Wraz z wprowadzeniem na rynek urządzenia V110 nowej generacji, udało nam się te wszystkie atuty jeszcze wzmocnić, wykorzystując wieloletnie doświadczenie naszych klientów i wiedzę o kompleksowych rozwiązaniach, które zmieniają sposób, w jaki pracownicy różnych sektorów mogą korzystać z wytrzymałych technologii, aby osiągać swoje codzienne cele„.

*Getac Driving Safety Utility, Getac Device Monitoring System (GDMS), Getac Virtual GPS Utility (VGPS) i Getac KeyWedge Barcode Reader Utility (wymagy aparart tylny) stanowią indywidualne opcje do V110 w ramach programu Getac Select. Więcej informacji na stronie: https://www.getac.com/intl/getac-select/.

Nowa generacja laptopów Getac V110 jest już w sprzedaży. Więcej informacji na stronie: https://www.getac.com/intl/products/laptops/v110/.

źródło: Getac

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: