Smart monitoring – czyli bezpieczeństwo w firmie

Rozwiązania z dziedziny “smart life” cieszą się coraz większym zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych, jak i osób prowadzących biznes. Z jakich smart rozwiązań mogą skorzystać niewielkie firmy? Sprawdźmy, co oferuje nam rynek.

Smart monitoring

Skuteczna ochrona biznesu

 Monitoring to dla wielkich korporacji rzecz normalna. Duże przedsiębiorstwa dysponujące sporymi budżetami, mają całodobową ochronę i skomplikowane systemy monitorujące. Doskonale zdają sobie sprawę, że ze względu na posiadany sprzęt, pieniądze oraz informacje są na celowniku potencjalnych złodziei. Monitoring to dla nich jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie przedsiębiorstwa. Po pierwsze zmniejsza ryzyko włamań i kradzieży. Po drugie, jeśli coś się wydarzy, dostarcza niepodważalne dowody, które ułatwiają dotarcie do sprawcy. Co jednak z małymi sklepami, biurami czy punktami usługowymi, które również narażone są na włamania, a nie mogą sobie pozwolić na tak rozbudowane systemy ochrony?

Test Archer A8 – bardzo atrakcyjnie wyceniony

Idealne rozwiązanie dla właścicieli małych i średnich firm

 Obecnie na rynku istnieje wiele inteligentnych kamer z ciekawymi funkcjonalnościami, które można dostać w bardzo przystępnych cenach. Modelem, na który szczególnie powinni zwrócić uwagę właściciele małych firm, jest kamera C3X od producenta Ezviz, która wyróżnia się doskonałą jakością nagrań. Dzięki zastosowaniu w urządzeniu podwójnego obiektywu kolory są wyraziste również po zmroku. Kamera wyposażona jest także w inteligentne algorytmy, które natychmiast powiadamiają użytkownika o pojawieniu się osób i pojazdów w określonych wcześniej strefach. W reakcji na wykrycie niepożądanego ruchu C3X uruchamia nagranie audio oraz światło stroboskopowe. W wielu przypadkach taki komunikat wystarczy, aby skutecznie odstraszyć intruza. Jeśli jednak tak się nie stanie, wciąż będziemy mieć czas na zawiadomienie odpowiednich służb, jednocześnie cały czas nagrywając włamywacza w wysokiej jakości (full HD).

Test PocketBook Color – kolorowy czytnik e-booków dla całej rodziny

Kolejnym modelem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie kamery do ochrony biznesu, jest Ezviz C3N. W zależności od naszych potrzeb kamerę można zainstalować zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki klasie szczelności IP67 jest odporna na słońce, deszcz, burze, a nawet śnieg. To urządzenie bardzo intuicyjne w obsłudze. Wbudowane Wi-fi pozwala na połączenie monitoringu z aplikacją w smartfonie, dzięki czemu bez względu na to, gdzie właśnie się znajdujemy, możemy mieć firmę na oku. Co więcej, na nasz telefon natychmiast przyjdzie powiadomienie, gdy tylko kamera zarejestruje ruch. Po wykryciu ruchu sylwetki C3N może automatycznie błysnąć lampą, aby zniechęcić intruza. Ponieważ człowiek odruchowo obraca głowę w kierunku błyskającego światła, możliwe będzie wyraźne zarejestrowanie jego twarzy przez kamerę.

Czy warto zainwestować w monitoring?

Czy rzeczywiście warto zainwestować w monitoring dla firmy? Aby odpowiedzieć na to pytanie, posłużymy się statystykami policji z 2019 roku. Z danych wynika, że tylko w pierwszym półroczu 2019 roku było ponad 40 tysięcy włamań, czyli o 3,5 tysiąca więcej niż rok wcześniej. Warto więc zadbać o ochronę swojego biznesu. Koszt inwestycji w kamery monitorujące to niewielki wydatek, w porównaniu do strat, jakie możemy ponieść w przypadku kradzieży.

Jeśli zainteresowały Was wspomniane modele, z łatwością znajdziecie je w wielu sklepach online oraz stacjonarnie w Media Markt, Leroy Merlin czy X-Kom.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: