Microsoft Teams, czyli chmura w krakowskich szkołach

Porozumienie na rzecz wsparcia edukacji w Krakowie zakłada udostępnienie szkołom aplikacji Microsoft Teams do nauki, pomoc techniczną w jej wdrożeniu oraz konsultacje z zakresu budowania jednolitego środowiska komunikacyjnego dla wszystkich krakowskich szkół.

Microsoft Teams

Rozwój umiejętności cyfrowych nauczycieli, wdrożenie narzędzi pozwalających na szybką i skuteczną komunikację, jednolite środowisko pracy w szkole oparte o usługi chmurowe wspierające również nauczanie zdalne lub hybrydowe. To wszystko planuje zrealizować Microsoft we współpracy z Miastem Kraków, na mocy podpisanego dzisiaj porozumienia z Jackiem Machrowskim – Prezydentem Miasta Krakowa.

Test Microsoft Surface Pro X – jeden z najładniejszych i najbardziej funkcjonalnych tabletów

Proces szkoleń i przygotowywania nauczycieli i dyrektorów szkół do roku szkolnego rozpoczął się na dobre. W cyklu kursów z zakresu budowania cyfrowych umiejętności organizowanych przy współpracy z Microsoft, każdego dnia brało udział 1 200 pedagogów z Krakowa. Porozumienie na rzecz wsparcia edukacji jest kolejnym etapem, który ma na celu jeszcze większe zaangażowanie się we wspólne budowanie szkoły przygotowanej na wyzwania codzienności.

Współpraca z samorządami w kwestii transformacji cyfrowej szkół jest dla nas kluczowa i widzimy jej namacalne efekty. Jak w każdym projekcie, krytycznym elementem jest budowanie umiejętności cyfrowych nauczycieli i uczniów. Ważna jest perspektywa aktualna oraz kompetencje potrzebne w odnalezieniu się na rynku pracy za kilka lat. W maju tego roku, w ramach naszego zobowiązania do stworzenia Polskiej Doliny Cyfrowej, zobowiązaliśmy się także do przeszkolenia 150 tysięcy Polaków w zakresie nowych technologii. Nie od dzisiaj stawiamy przede wszystkim na nauczycieli i ambitnych edukatorów, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje i przekazywać wiedzę koleżankom i kolegom.

Tym, co jest w szkole najważniejsze, to komunikacja między uczniem i nauczycielem. Czerpanie od siebie doświadczeń i wzajemne uczenie się. Dlatego chcemy udostępnić platformę, bezpieczną dla danych, która pozwoli równocześnie nie tylko swobodnie się komunikować, ale też współpracować w ramach tych samych dokumentów, przygotowywać sprawdziany albo wirtualnie podróżować do innych zakątków świata, ucząc się języków i poznając jak kształcą się inni” – powiedziała Cecylia Szymańska, Dyrektor ds. Edukacji w Microsoft.

School_education

Porozumienie na rzecz wsparcia edukacji w Krakowie zakłada udostępnienie szkołom aplikacji Microsoft Teams do nauki, pomoc techniczną w jej wdrożeniu oraz konsultacje z zakresu budowania jednolitego środowiska komunikacyjnego dla wszystkich krakowskich szkół.

Dyrektorzy i nauczyciele krakowskich szkół w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 starali się jak najlepiej sprostać wyzwaniu nauczania zdalnego, a Miasto Kraków starało się im w tym pomóc. Dzięki akcji #DajżeKompa realizowanej przy naszej współpracy z przedstawicieli krakowskich firm, potrzebny do nauki sprzęt ciągle trafia do uczniów. Za sprawą współpracy nawiązanej z firmą Microsoft idziemy o krok dalej, wspierając szkoły w sposób systemowy w prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, a także podnosząc kompetencje nauczycieli w tym zakresie” – mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Test Microsoft Surface Laptop 3 – wydajny laptop o niepowtarzalnym stylu

Microsoft chce poszerzać wiedzę edukatorów i pracowników administracyjnych szkół w zakresie wykorzystywanych technologii.

Tu w Krakowie chcielibyśmy także pomóc w stworzeniu „Szkół w Chmurze Microsoft”. Zależy nam na tym, aby powstawało coraz więcej szkół, w których pedagodzy mają kompetencje cyfrowe i szkolą innych nauczycieli z wykorzystania rozwiązań technologicznych z zakresu zarządzania, nauczania oraz uczenia się” – powiedziała Cecylia Szymańska, Dyrektor ds. Edukacji w Microsoft.

źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: