RFBenchmark wrzesień 2020 – udany dla Orange

Portal RFBenchmark.pl opublikował wrześniowy ranking operatorów komórkowych dotyczący jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce. Był to miesiąc udany dla Orange, który ponownie zajął pozycję lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych oraz powrócił na prowadzenie w zestawieniu średniej szybkości wysyłania danych. Pod względem najniższej wartości ping pierwsze miejsce utrzymał T-Mobile.

RFBenchmark wrzesień 2020

Wrześniowy ranking został przygotowany w oparciu o 231103 testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBENCHMARK. To wynik pomiarów od marca 2020 roku, gdy prędkość Internetu mobilnego przetestowano 271271 razy. Wskazana liczba dotyczy tylko pomiarów Internetu mobilnego (pomiary Wi-Fi nie biorą udziału w rankingu).

Średnia szybkość pobierania danych: Orange

We wrześniu Orange operator zanotował najlepszy wynik w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Pierwsze miejsce przyniósł wynik 27,87 Mb/s. Warto zauważyć, że to również lepszy rezultat niż w zeszłym miesiącu. Na drugim miejscu znalazł się główny rywal o palmę pierwszeństwa – T-Mobile. Konkurent uzyskał 26,62 Mb/s i także nieznacznie poprawił swoje osiągnięcia. Na kolejnych miejscach niemal ex aequo Play (24,48 Mb/s) i Plus (24,03 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

Na pozycję lidera klasyfikacji średniej szybkości wysyłania danych powrócił Orange. Wszystko za sprawą wyniku 13,57 Mb/s. Plus zajął pozycję wicelidera wyprzedzając Play o zaledwie 0,01 Mb/s. Plus na drugie miejsce awansował dzięki wynikowi 13,15 Mb/s, a Play ostatecznie znalazł się na trzecim miejscu z wynikiem 13,14 Mb/s. Zestawienie zamknął T-Mobile notując 12,35 Mb/s.

Najniższa wartość ping: T-Mobile

T-Mobile nie dał za wygraną i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji najniższej wartości ping (35,22 ms). Za nim uplasował się wspomniany Orange (38,64 ms), który wyprzedził Play (40,68 ms). Na czwartym miejscu tym razem znalazł się Plus (46,55 ms).

Przeczytaj cały ranking na portalu RFBENCHMARK

RFBenchmark 08.2020 – jest niespodzianka

źródło: Notel

One thought on “RFBenchmark wrzesień 2020 – udany dla Orange

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: