Panasonic Lumix BGH1 – bezlusterkowa kamera

Panasonic Lumix BGH1 – kinowa bezlusterkowa kamera box-style, wyposażona w C4K 60p/50p oraz 10-bitowe nagrywanie.

Panasonic Lumix BGH1
Panasonic Lumix BGH1

Firma Panasonic ma zaszczyt przedstawić pierwszy, jednoobiektywowy pudełkowy aparat bezlusterkowy w kolekcji Lumix DC-BGH1. W oparciu o standard mikro 4/3, nowy Lumix BGH1 jest bardzo poręczny i łatwy w przenoszeniu oraz daje możliwość zainstalowania szerokiego wachlarza obiektywów. Aparat bezlusterkowy został również wyposażony we wszystkie funkcje i technologie, które zostały opatentowane przez firmę Panasonic podczas tworzenia kamer zwykłych, kinowych oraz modeli Lumix GH.

W związku z rosnącymi możliwościami przesyłania obrazu na żywo, oprócz tradycyjnego nadawania, Panasonic proponuje LUMIX BGH1, łatwą do rozstawienia kamerę z wieloma możliwościami rozbudowy i sterowania innymi kamerami.  BGH1 zapewnia wszechstronne użytkowanie – nagrywanie z pomocą dronów, zdalne sterowanie IP, transmisje na żywo i wiele więcej.

Test GoPro HERO 8 – kamera z akcesoriami dla aktywnego stylu życia

  1. Imponująca jakość wideo, dzięki wysokiej czułości i szerokim zakresie dynamicznym

Nowa kamera LUMIX BGH1 zawiera 10,2-megapikselowy sensor Live MOS z technologią Dual Native ISO oraz Venus Engine. Dual Native ISO to technologia łącząca dwa obwody oddzielnych natywnych ISO, która jest używana w modelach kamer Panasonic Varicam – kamer dla profesjonalistów. Zwykle szum rośnie wraz ze wzrostem czułości przy użyciu pojedynczego natywnego czujnika obrazu ISO, jednak czujnik obrazu z podwójnym natywnym ISO minimalizuje generowanie szumów, wybierając optymalny obwód do użycia w zależności od czułości przed przetwarzaniem wzmocnienia. W rezultacie umożliwia nagrywanie z maksymalną czułością ISO 51200.

Aparat LUMIX BGH1 umożliwia wewnętrzne nagrywanie wideo 4:2:0 w 10-bitowym formacie C4K / 4K 60p / 50p. Kamera nagrywa wideo z wyznaczoną krzywą gamma zgodną z ITU-R BT.2100, a teraz możesz wybrać Hybrid Log Gamma (HLG) w Photo Style. Dostępny jest również tryb nagrywania C4K / 4K HEVC / H.265 dla HLG.

V-Log L z charakterystyką log z 13 stopniami szerokiego zakresu dynamiki jest fabrycznie zainstalowany. Obsługuje również 10-bitowe wyjście C4K / 4K 4:2:2 przez HDMI.

VFR (Variable Frame Rate) pozwala użytkownikom nagrywać wideo w rozdzielczości C4K / 4K (60 fps, maksymalnie w zwolnieniu 2,5x – 24p) i FHD (240 fps, maksymalnie w 10x zwolnieniu – 24p)*. Minimalna liczba klatek na sekundę w przypadku filmów w trybie szybkiego ruchu to 2 klatki.

LUMIX BGH1 zawiera również zaawansowaną technologię Deep Learning, która wykrywa określone obiekty – ludzi oraz szybko poruszające się zwierzęta, np. psy, koty czy ptaki. W przypadku rozpoznawania ludzi; oczy, twarz, ciało i głowa są oddzielnie rozpoznawane przez technologię wykrywania w czasie rzeczywistym, aby zapewnić jeszcze lepsze rejestrowanie ostrości. Aparat śledzi fotografowaną osobę, nawet jeśli porusza się ona szybko, odwraca się tyłem do aparatu, przechyla głowę lub oddala się od aparatu.

* Pole widzenia jest zmniejszone, kiedy ilość klatek na sekundę jest ustawiona na 201.

Test GoPro HERO 7 – najbardziej zaawansowana kamera sportowa

  1. Wysoka przystępność podczas tworzenia filmów oraz możliwość skalowania z zewnętrznymi urządzeniami

Nowy mechanizm rozpraszania ciepła w kamerze LUMIX BGH1 dostarczy nieograniczonych możliwości podczas nagrywania wideo. Lekkość i trwałość urządzenia, jest efektem wykonania ramy korpusu ze stopu aluminium oraz magnezu. LUMIX BGH1 jest lekką i kompaktową kamerą, która jest zgodna z technologią Power over Ethernet (PoE +).

Oprogramowanie LUMIX Tether for multicam pozwala na zdalną kontrolę nawet 12 aparatów. Przyszła aktualizacja oprogramowania pozwoli na przesyłanie obrazu na żywo IP (RTP/RTSP). Oprócz USB 3.1 typu C, 3G SDI i HDMI typu A, kamera została wyposażona w specjalny terminal. Funkcje GenLock IN oraz Time CODE IN / OUT służą do utworzenia skalowalnego systemu z zewnętrznymi urządzeniami oraz zsynchronizowanego nagrywania wideo. Kamera LUMIX BGH1 jest także wyposażona w podwójne gniazdo kart SD, do nagrywania kopii zapasowej lub trybu relay recording.

  1. Inne przydatne funkcje

・wspierane anamorficzne obiektywy (4:3)
・Zestawione lampki (po jednej z przodu i z tyłu), lampka sygnalizująca o połączeniu z internetem
・Φ3.5 Audio (wejście/wyjście) kompatybilność z mikrofonem XLR DMW-XLR1
(sprzedawane oddzielnie) – Jack
・Jednostka do zdalnej kontroli φ2.5mm
・Połączenie WiFi – 2.4GHz oraz Bluetooth- 4.2 (BLE)
・Akcesoria w zestawie – klamra zapobiegająca plątaniu się kabli, adapter AC oraz kabel
・Zdalne sterowanie kamerą za pomocą dedykowanego oprogramowania (LUMIX Tether dla Multicam*² i LUMIX Sync)
・Tethering dzięki oprogramowaniu LUMIX Tether for Multicam*²
・SDK*3 (Software Development Kit) służące do sterowania kamerą przez USB będzie sprzedawane razem z kamerą

źródło: Panasonic

___________———–

*1 Funkcjonowanie urządzenia może być niestabilne w zależności od środowiska sieciowego oraz używanego komputera
*2 Aplikacja Lumix Tether zostanie wydana w dniu premiery kamery BGH1
*3 SDK będzie dostępny 14 października 2020 roku dla posiadaczy kompatybilnych kamer Lumix (BGH1, S1, S1R, S1H, S5, GH5S, GH5, G9) na tej stronie: https://panasonic.jp/support/global/cs/soft/tool/sdk.html

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: