Optoma CinemaX P2 – projektor ultrakrótkiego rzutu 4K UHD

Optoma CinemaX P2 – projektor ultrakrótkiego rzutu 4K UHD.  Poczuj kinowe emocje z najnowszym projektorem laserowym 

Optoma rozszerza swoją ofertę wysokiej klasy projektorów laserowych dla osób, które oczekują najwyższej jakości obrazu. Po ogromnym sukcesie odniesionym przez model CinemaX P1 (europejska nazwa UHZ65UST), specjaliści z firmy Optoma zaprojektowali CinemaX P2. To wyjątkowe urządzenie zapewnia jeszcze lepsze doznania niż swoi poprzednicy za sprawą doskonałego kontrastu oraz technologii Amazing Colour, ulepszanego trybu gry i funkcji wyświetlania cyfrowych dzieł sztuki. Całość została zamknięta w eleganckiej, białej i niezajmującej dużo miejsca obudowie. Projektor jest już dostępny na polskim rynku.

Optoma CinemaX P2
Optoma CinemaX P2

CinemaX P2 to wielofunkcyjny projektor laserowy o ultrakrótkim rzucie, który został stworzony z myślą o rozrywce na najwyższym poziomie. Oferuje on kinową jakość w rozdzielczości 4K UHD i stylowy, kompaktowy design. Urządzenie posiada wbudowany soundbar i najnowsze funkcje smart home, w tym sterowanie głosem, współdziałanie z IFTTT, a także odtwarzacz multimedialny kompatybilny z 4K HDR10. CinemaX P2 to potężny system rozrywki oparty o zaawansowaną technologią laserową. Zapewnia on zapierające dech w piersiach obrazy i niesamowity dźwięk. Projektor powstał, aby w domowym zaciszu odtworzyć wrażenie oglądania filmów na wielkim ekranie, które kojarzy się głównie z salami kinowymi.

Reklamy
Optoma CinemaX P2
Optoma CinemaX P2

Model CinemaX P2 dostarcza kinowych emocji nie tylko ze względu na wielkość obrazu, ale także dzięki szerokiej gamie kolorów oraz ich dokładnemu odwzorowaniu. Emitowany obraz telewizji, filmów czy gier jest bogaty w szczegóły i wiernie oddaje wizję reżysera danego dzieła. Dzięki soundbarowi o mocy 40W oraz imponującemu, szklanemu obiektywowi zdolnemu wyświetlać obraz o przekątnej do 120 cali z odległości zaledwie kilku centymetrów, projektor ten jest idealnym rozwiązaniem do domowej rozrywki – kina domowego, śledzenia transmisji sportowych, gier, oglądania zdjęć, ale także nauki i pracy zdalnej.

Wyjątkowa foto-książka – Professional Line – recenzja

Projektor jest zintegrowany z funkcjami smart. Zarówno dzieci, jak i rodzice mogą przekształcić CinemaX P2 w produktywne narzędzie do nauki i pracy na odległość dzięki aplikacji Tap Cast i screen mirroring. Wbudowana aplikacja SmartFit zapewnia bezproblemowe wyrównywanie obrazu przekazywanego ze smartfonu użytkowników. CinemaX P2 może także zmienić mieszkanie w galerię sztuki. Wszystko to za sprawą funkcji FRAMED, która została stworzona do wyświetlania dzieł i obrazów w formie cyfrowej w niespotykanej do tej pory jakości. CinemaX P2 posiada także dostęp do popularnych usług streamingowych poprzez Optoma Marketplace.

Test Epson EH-TW5650 – magia dużego ekranu na kanapie w salonie

Projektor zapewnia również bezproblemową integrację z systemem smart home dzięki Amazon Alexa, Google Assistant i obsłudze IFTTT. Sterowanie głosem zapewnia ogromną elastyczność. Użytkownicy mogą przejąć kontrolę nad swoim domem za pomocą prostych poleceń i np. włączyć lub wyłączyć projektor, regulować głośność, bądź wstrzymać odtwarzanie. Ponadto, wsparcie dla IFTTT zapewnia łatwą automatyzację z innymi inteligentnymi urządzeniami w ramach IoT. W momencie premiery na rynku europejskim funkcja sterowania głosem jest ograniczona do wybranych krajów – Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec.

Optoma CinemaX P2 – kluczowe funkcje:

 • Rozdzielczość 4K UHD i zgodność z HDR10
 • Laserowa kinowa projekcja o jasności 3000 ANSI lumenów
 • Kontrast 2 000 000 do 1 oraz 3 dynamiczne tryby czerni
 • Niesamowite kolor – obsługa REC.709, szeroką gamę kolorów DCI-P3
 • Najwyższa elastyczność – soczewka ultra krótkiego rzutu
 • Wbudowany soundbar o mocy 40 W – dźwięk Dolby Digital 2.0
 • Rozwiązania smart home i sterowanie głosem – kompatybilność z Amazon Alexa i Google Assistant oraz integracja z IFTTT
 • Zintegrowany odtwarzacz multimedialny 4K Media Player oraz wsparcie dla popularnych aplikacji streamingowych
 • SmartFIT – bezproblemowa konfiguracja przez smartphone (iOS i Android)
 • 3x HDMI v2.0
 • Pełne wsparcie dla 3D

Projektor Optoma CinemaX P2 jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją producenta oraz 5-letnią (lub 20 000 godzin) na źródło światła. Sugerowana cena detaliczna tego modelu to 13 999 PLN. Więcej informacji na temat tego modelu na stronie: https://www.optoma.pl/product-details/cinemax-p2

Poprzednicy CinemaX P2 – Optoma CinemaX UHZ65UST oraz P1, zostali wyróżnieni wieloma nagrodami na całym świecie, zarówno za design jak i wydajność, w tym: Projector Central 2020 Editor’s Choice Award (USA), Red Dot DESIGN AWARD 2020 (Niemcy), iF DESIGN AWARD 2020 (Niemcy), Taiwan Silver Excellence Award 2020 (Tajwan), Engadget Best of CES 2019 – finalista (USA), Projektor Central 2019 InfoComm Best of Show Award (USA), Gotta Be Mobile Best of CES 2019 (USA), rAVe 'Best New Short Throw Projector Product for the Home’ ISE 2019 (Europa), GOOD DESIGN AWARD 2019 (Japonia) oraz Best of CES Asia 2019 ZOL (Chiny).

 Dystrybutorzy produktów marki Optoma w Polsce:
– AB S.A.
– Also Polska Sp z o.o.
– Veracomp

źródło: Optoma Europe

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]