OPPO „One More Step” z gamą nowych urządzeń

OPPO pod hasłem „One More Step” ujawnia ambitne plany rozwoju ekosystemu IoT i wprowadza nowe urządzenia

One More Step

OPPO, globalny producent urządzeń mobilnych, przeprowadziło dziś, 19 października, konferencję produktową, która odbyła się pod hasłem „One More Step”. Podczas wydarzenia zaprezentowano całą gamę nowych urządzeń, w tym bezprzewodowe słuchawki Enco X True Wireless[1] z redukcją szumów, OPPO Watch RX oraz telewizory OPPO TV S1 i OPPO TV R1 series[2], poszerzające portfolio urządzeń IoT OPPO.

Premierą tych produktów OPPO daje znak, że w strategii marki ważne miejsce zajmuje wejście na rynek IoT (Internet of Things – Internetu Rzeczy). OPPO kreuje inteligentne rozwiązania technologiczne, którym towarzyszy ludzkie podejście, uwzględniające korzystanie z wielu połączonych urządzeń, w zróżnicowanych scenariuszach. U podstaw tej filozofii leży dodawanie innowacyjnych funkcji do podstawowych urządzeń takich jak smartfony, telewizory, słuchawki i zegarki. OPPO łączy najnowsze technologie z atrakcyjnym, estetycznym wzornictwem, aby ułatwiać życie i czynić je przyjemniejszym.

Bezprzewodowe słuchawki OPPO Enco X True z redukcją szumów redefiniują brzmienie

OPPO we współpracy z wiodącym dostawcą rozwiązań Hi-Fi – Dynaudio, prezentuje bezprzewodowe, słuchawki Enco X True z redukcją szumów. Słuchawki zostały dostrojone przez Daniela Emontsa, Głównego Specjalistę ds. Akustyki w Dynaudio. Jest on również twórcą kilku nagradzanych głośników Dynaudio. Wspomagane przez ekskluzywny system dżwięku DBEE 3.0 i wyróżniające się innowacyjnym projektem konstrukcji akustycznej, słuchawki OPPO Enco X True mogą odtwarzać bogate, wyraźne brzmienie w jakości Hi-Fi. Dostarczają przy tym zbalansowany, naturalny dźwięk. Ponadto funkcja redukcji szumu działa we wszystkich wariantach i obejmuje podwójną aktywną redukcję szumów ANC, zarządzanie wielopoziomową redukcją szumów oraz naturalną komunikację w trybie transparentnym. Słuchawki wyposażone są również w mikrofon z potrójną redukcją hałasu i funkcję bezprzewodowego ładowania.
OPPO Enco X True
OPPO Enco X True

OPPO przedstawia nowe podstawowe urządzenia IoT

Podczas tego wydarzenia OPPO zaprezentowało dwie serie telewizorów, OPPO TV S1 i OPPO TV R1, dostępne w trzech różnych modelach. 65-calowy telewizor OPPO TV S1 posiada wyświetlacz o rozdzielczości 4K QLED z funkcją Quantum Dot. Ultraszerokie pokrycie gamy kolorów (NTSC 120%) zapewnia czystszą i bardziej żywą grafikę oraz łagodniejsze i bardziej płynne przejście kolorów. Najwyższa częstotliwość odświeżania 120 Hz i zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) zapewniają, że transmisje sportowe oraz grafika w grach wideo wygląda jeszcze bardziej płynnie i naturalnie.
W obszarze parametrów akustycznych nowych telewizorów, OPPO także nawiązało współpracę z Dynaudio, aby zapewnić wciągającą, kinową jakość dźwięku. Telewizor OPPO TV S1 wyposażony jest w osiemnaście stereofonicznych głośników przestrzennych o łącznej mocy do 85W, obsługujących 5,1.2 kanałów i Dolby Atmos.
OPPO TV R1 jest dostępny w wersjach 55- i 65-calowych, które wyposażone zostały w czterordzeniowy procesor i szybkie Wi-Fi 6, oferując użytkownikom nowe doznania w salonie dzięki funkcji „zawsze włączony”.
Dodatkowo, OPPO wprowadziło na rynek swój pierwszy okrągły zegarek OPPO Watch RX oraz zaktualizowany ColorOS Watch 1.5 z nowymi tarczami, trybami sportowymi i różnymi aplikacjami, które jeszcze bardziej poprawią komfort użytkowania. OPPO nawiązało również współpracę z wydawcą gry League of Legends, w efekcie czego wprowadziło w Chinach trzy produkty: OPPO Watch League of Legends Limited Edition, OPPO Watch RX League of Legends Limited Edition oraz OPPO Find X2 League of Legends Esports: Worlds 2020 Edition.

OPPO czyni „One More Step” w kierunku bardziej połączonej przyszłości

Równolegle gdy na całym świecie wprowadzane są technologie: 5G i AI, OPPO przyspiesza w erę IoT, w której dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na możliwości interakcji między urządzeniami. Jako wiodąca marka technologiczna na świecie, OPPO od dawna jest czymś więcej niż tylko producentem telefonów; na dłuższą metę przeniosło swoją uwagę na stworzenie nowego ekosystemu Internetu Rzeczy.
W przyszłości OPPO skoncentruje się na trzech kluczowych scenariuszach zastosowań: rozrywki osobistej; sprzętu AGD i wyposażenia wnętrz; oraz sportu i zdrowia; będzie też stopniowo budować swoją linię produktów IoT wokół tych obszarów.
OPPO po raz pierwszy ogłosiło swoją strategię w zakresie IoT podczas OPPO INNO DAY 2019, kiedy ujawniono skupienie się na kluczowych produktach podstawowych i stworzeniu otwartego ekosystemu Internetu Rzeczy. Obecnie OPPO zaczyna robić „jeszcze jeden krok” w tworzeniu tego ekosystemu poprzez kreowanie zintegrowanych scenariuszy zastosowań, poprawę inteligentnych doświadczeń i współpracę z partnerami. Dążąc do tego, by konsumenci mogli cieszyć się swobodnym życiem w erze inteligentnej komunikacji, OPPO integruje wszechobecną łączność z najnowocześniejszymi technologiami i angażuje więcej partnerów z całego świata w celu współtworzenia nowego, inteligentnego doświadczenia integrującego oprogramowanie i sprzęt.
źródło: OPPO

[1] Aktualnie dostępne tylko w Chinach.
[2] Aktualnie dostępne tylko w Chinach

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: