Getin Bank – płatności Google Pay bez kodu PIN

Getin Bank wprowadza płatności Google Pay bez kodu PIN powyżej kwoty 100 zł

Google Pay
Google Pay

Już wkrótce płatności powyżej kwoty 100 zł, realizowane za pomocą Aplikacji Google Pay, będzie można wykonać korzystając z nowej metody autoryzacji. Trwa migracja danych, która umożliwi dokonywanie transakcji poprzez odblokowanie telefonu, a nie – jak to było dotychczas – poprzez wpisanie PIN-u do karty. W przypadku płatności poniżej 100 zł nadal nie trzeba będzie odblokowywać ekranu. Zakończenie migracji planowane jest do połowy listopada.

Test OnePlus Nord – nie uznaje kompromisów w swojej klasie

Nowa metoda autoryzacji pozwoli użytkownikom Google Pay płacić z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Przy dokonywaniu płatności nie będzie już wymagany kod PIN do karty, poza pojedynczymi wyjątkami, jak na przykład wypłaty z bankomatów. Wystarczy jedynie odblokowanie smartfona — za pomocą kodu lub wzoru blokady, wykorzystania skanu odcisku palca, tęczówki oka, całej twarzy itp.

Test Samsung Galaxy Watch 3 – smartwatch niemalże kompletny

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia w Internecie, sklepach i nie tylko. Nie wymaga tradycyjnej, plastikowej karty – wystarczy posiadanie karty wirtualnej. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu do wykonania płatności wystarczy telefon z aktywną usługą Google Pay oraz aplikacją mobilną Getin Banku. Wirtualną kartę kredytową w aplikacji Google Pay może wygenerować każda osoba posiadająca umowę limitu karty kredytowej.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: