Jak nowoczesna technologia ochrania nas w dobie pandemii?

Dla wielu Polaków oraz przedsiębiorstw bezpieczeństwo to kwestia najważniejsza. Jak nowoczesna technologia ochrania nas w dobie pandemii? 

technologia

Sztuczna inteligencja w monitoringu wizyjnym, specjalna wieża, która wykryje w firmie intruza, czy nowoczesna bramka, która zminimalizuje pracownikom biurowym ryzyko przeniesienia wirusa na ubraniu. To tylko niektóre z odpowiedzi branży ochrony na wyzwania w dobie pandemii.

Test OnePlus Nord – nie uznaje kompromisów w swojej klasie

Wydawać by się mogło, że firmy specjalizujące się w zapewnianiu bezpieczeństwa osób i mienia zamrożą na czas pandemii swoją działalność. W końcu wiele osób pracuje w domu, mając też na oku swój dobytek, a biura często pozostają puste. Ale nic bardziej mylnego. Popyt na tego rodzaju usługi nie słabnie. Dla wielu Polaków oraz przedsiębiorstw bezpieczeństwo to kwestia najważniejsza. A jest przed czym się chronić, bo trwająca pandemia sprzyja np. złodziejom.

„To spore wyzwania, ale z rozwiązaniem przychodzi nowoczesna technologia.” potwierdza Prezes Polskiego Holdingu SA, Sebastian Michalkiewicz. I dodaje, że coraz więcej firm decyduje się na wprowadzanie dodatkowych zabezpieczeń. Jedną z usług, która pozwala zwiększyć bezpieczeństwo bez konieczności fizycznego kontaktu z innymi osobami, jest monitoring wizyjny. Często korzystają z niego osiedla mieszkaniowe czy centra handlowe. – Od początku pandemii odnotowaliśmy znaczy wzrost – o 20%, zainteresowania naszymi usługami, zapytań o to, jak się dodatkowo ochronić. Najwięcej telefonów od klientów dotyczy specjalnego monitoringu wizyjnego –– podkreśla Sebastian Michalkiewicz, Prezes Polskiego Holdingu Ochrony SA.

Czy sterylizator UV nada się do dezynfekcji smartfona – sprawdziliśmy?

Jeszcze bardziej zaawansowane systemy wspierają duże firmy. Sztuczna inteligencja alarmuje centrum ochrony o niebezpiecznych sytuacjach, wykrywa intruzów, a nawet rozpoznaje konkretne osoby, np. pracowników firmy.

„Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla zakładów produkcyjnych czy firm transportowych, są wieże monitorujące. Za pomocą podczerwieni tworzą one wirtualny płot. Po naruszeniu zdefiniowanej granicy pola chronionego tym płotem, natychmiast informacja o niebezpiecznym zdarzeniu, która jest przekazywana do naszego centrum monitorującego. Umożliwia to szybką reakcję pracowników ochrony” – dodaje ekspert Polskiego Holdingu Ochrony SA. „W zaledwie kilka minut nasz patrol jest na miejscu zdarzenia, co gwarantuje powodzenie interwencji.” – dodaje ekspert.

A co się dzieje w biurach, do których część z nas już wróciła? W czasie pandemii, w przestrzeniach biurowych coraz częściej zaobserwować można pojawiające się bramki higienizujące. Są to specjalne urządzenia, które wykorzystują jony srebra do oczyszczania powierzchni ubrań z wirusów, w tym także SARS-CoV-2, bakterii czy innych patogenów. Rozwiązanie to wykorzystywane jest również przez organizatorów różnego rodzaju imprez do zwiększania bezpieczeństwa ich uczestników przed zarażeniem się wirusami. Bramki te sprawdzają się także w okresie grypowym, kiedy jeszcze mocniej jesteśmy narażeni na rozprzestrzenianie się chorób.

Test Navitel AR280 Dual – rejestrator video przód/tył

To tylko niektóre inteligentne rozwiązania, które sprawiają, że w tym trudnym czasie pandemicznym możemy czuć się bezpieczni.  Na szczęście coraz więcej firm decyduje się na nie, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa obywateli przebywających w ochranianych obiektach. Pamiętajmy jednak, że dopiero połączenie pracy wykwalifikowanego pracownika, który wykorzystuje nowoczesne technologie, może dać nam pełną gwarancję ochrony.

źródło: Polski Holding Ochrony

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: