vivo sięga po klientów w Polsce

vivo, wiodący globalny producent smartfonów sięga po klientów w sześciu krajach (Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Hiszpania i Wielka Brytania).

vivo

vivo, wiodący globalny producent smartfonów, sięga po nowych klientów na rynkach europejskich. Dzisiejsza internetowa konferencja prasowa odbyła się z okazji oficjalnego wejścia firmy do sześciu krajów (Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Hiszpania i Wielka Brytania). Premierę poprzedziły długie przygotowania związane między innymi z badaniem rynku i wywiadami z grupą 9 tysięcy respondentów w całej Europie w celu rozpoznania ich potrzeb. Podczas konferencji przedstawiciele vivo ogłosili również nawiązanie współpracy z kluczowymi partnerami, a także przedstawili pierwszą gamę smartfonów i urządzeń dodatkowych, które będę dostępne na europejskich rynkach.

Bardzo się cieszymy, że wchodzimy do Europy, możemy oficjalnie się przedstawić i wprowadzić naszą pierwszą linię produktów na rynki europejskie. Bieżący rok był bardzo trudny dla wszystkich – ludzi i firm na całym świecie, wiele zdążyło się zmienić. Nie zmieniło się jednak nasze zaangażowanie na rzecz potrzeb użytkowników i firm w Europie, bowiem niezmiennie kierujemy się i nadal będziemy się kierować naszą filozofią Benfen” – powiedział Denny Deng, wiceprezes vivo i prezes europejskiego oddziału firmy.

Odkąd w 2014 r. stawialiśmy pierwsze kroki na międzynarodowym rynku, naszym celem było zapewnienie konsumentom innowacyjnych, wysokiej jakości produktów, które powstają z myślą właśnie o nich. Nasza marka ma ponad 370 milionów fanów na całym świecie, stąd też mamy pewność, że uda nam się zdobyć zaufanie klientów w całej Europie.”

Denny Deng

Vivo Apex 2020-futurystyczna wizja smartfonu bez przycisków i ramek

 Dwudziestopięcioletni start-up

vivo otworzył swoje europejskie biura w listopadzie ubiegłego roku. Przedstawiciele firmy podkreślają jej zaangażowanie na rzecz różnorodności. Zgodnie z międzynarodową strategią działania firmy, której przewodnim mottem jest hasło „bardziej lokalnie i bardziej globalnie”, w europejskiej centrali w Dusseldorfie pracuje obecnie zespół, w którego skład wchodzi ponad 70 osób z 16 krajów, posiadających doświadczenie w wielu różnych branżach, jak sektor FMCG, branża motoryzacyjna, elektronika użytkowa, branża hotelarsko-restauracyjna oraz produkty gospodarstwa domowego. Zespoły krajowe liczą sobie około 120 pracowników. W każdym kraju działa grupa ekspertów branżowych, dzięki czemu firma korzystać może z ich bezcennych doświadczeń oraz znajomości lokalnych rynków.

Marka smartfonów vivo powstała w 2011 r. na bazie bogatych doświadczeń, jakie założona w 1995 r. spółka zdobyła w obszarze produkcji telefonów stacjonarnych i feature phonów. Obecnie vivo zajmuje drugie miejsce na chińskim rynku smartfonów, jest drugim pod względem wielkości dostawcą w Indiach oraz liderem rynku w Indonezji.[i] vivo działa na ponad 30 rynkach, a udział firmy w rynku globalnym wynosi 9%.[ii] Jednocześnie zajmuje mocną trzecią pozycję na rynku smartfonów 5G z udziałem rynkowym na poziomie 12,9%.

vivo posiada pięć zakładów produkcyjnych, w tym dwa w Chinach i po jednym w Bangladeszu, Indiach i Indonezji. Jest też twórcą szeregu nowatorskich rozwiązań w obszarze smartfonów. I tak vivo X1 był pierwszym w historii smartfonem z wbudowanym chipsetem dźwięku Hi-Fi, vivo X5Max był najcieńszym smartfonem na świecie, natomiast vivo X20Plus UD był pierwszym modelem wykorzystującym czytnik linii papilarnych w ekranie. W oparciu o pierwszy koncepcyjny smartfon APEX, w 2018 r. vivo wprowadził na rynek vivo NEX – pierwszy naprawdę pozbawiony ramek smartfon z przednim aparatem pop-up.

Wspominając dotychczasowe osiągnięcia nie możemy zapominać o sukcesach pracowników naszych dziewięciu ośrodków badawczo-rozwojowych na całym świecie. Zatrudniają one ponad 10,5 tysiąca osób i specjalizują się w badaniach i tworzeniu wszystkich aspektów naszych smartfonów i urządzeń dodatkowych, od projektu poprzez tworzenie oprogramowania, funkcjonalności kamer, łączności bezprzewodowej, włączając w to zaawansowaną łączność 5G oraz patenty, aż po funkcje sztucznej inteligencji, co łącznie gwarantuje wyjątkowe doświadczenia dla użytkownika” – powiedział Denny Deng.

Filozofia Benfen

Sukces vivo nie powinien zaskakiwać. Kulturze organizacyjnej firmy przyświeca zasada Benfen, którą doceniają zarówno liczni partnerzy, jak i klienci końcowi. W oparciu o różnorodną wiedzę i doświadczenie swoich zespołów, firma projektuje i produkuje swoje smartfony stosując wyjątkowo pragmatyczne podejście. Obejmuje ono wszystkie procesy, od łańcucha dostaw aż po dystrybucję produktów, za których realizację odpowiada grupa spółek powiązanych, z którymi vivo utrzymuje bliską, symbiotyczną współpracę. Jednocześnie vivo to marka smartfonów, która nie narzuca innowacji tylko po to, by się nimi pochwalić. Przeciwnie, vivo prezentuje praktyczne podejście, skoncentrowane na użytkowniku i wprowadza innowacyjne rozwiązania tylko wtedy, gdy ma to sens z perspektywy codziennego użytkowania produktu.

Wspólne pasje – vivo partnerem UEFA w ramach mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2020

Podczas konferencji prasowej vivo ogłosiło również partnerstwo z UEFA w ramach najbliższych oraz kolejnych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA 2024. vivo przypadnie tytuł globalnego dostawcy smartfonów podczas UEFA EURO 2020. Ogłaszając tę współpracę, prezes europejskiego oddziału vivo powiedział:

Dzielimy zamiłowanie do piłki nożnej z ludźmi na całym świecie i dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani naszym partnerstwem z UEFA w ramach mistrzostw Europy. Z UEFA łączy nas dążenie do doskonałości oraz cel dostarczania naszym fanom wyjątkowych, nowych doświadczeń. To również część naszego długofalowego zaangażowania w Europie.”

vivo X51 5G
vivo X51 5G

Pierwsza prezentacja europejskiej gamy smartfonów

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano również pierwszą gamę smartfonów i urządzeń dodatkowych przeznaczonych na europejskie rynki. W oferowanej gamie produktów wyróżnia się smartfon vivo X51 5G, który może się pochwalić główną kamerą z wbudowanym gimbalem, czyli innowacyjnym mechanizmem stabilizacji obrazu, który umożliwia realizację bardzo wyraźnych zdjęć i filmów wideo również w ruchu czy przy słabym oświetleniu, gdy jakość obrazu zależy od stabilności kamery. vivo X51 5G pojawi się w Polsce 03.11 w cenie 2999 zł.

Firma przedstawiła również szereg urządzeń ze średniej półki z serii Y (Y70 za 1099 zł, Y20s w cenie 799 zł, a za Y11s zapłacimy 599 zł), które wyróżniać będzie bateria, design, a także funkcjonalność kamery. Seria Y – kluczowy segment produktów vivo w Europie – to również odpowiedź na istotne potrzeby europejskich klientów, gdyż 62,5% wszystkich smartfonów sprzedawanych w Europie mieści się w kategorii cenowej do 300 euro[iii]. Produkty z serii Y adresowane są głównie do młodszych odbiorców, ale będą równie atrakcyjne dla bardziej dojrzałych użytkowników dzięki wyjątkowo wytrzymałej baterii oraz intuicyjnej obsłudze. W szczególności smartfony Y20 i Y11 zapewniają długi czas użytkowania i inteligentną technologię ładowania baterii o pojemności aż 5000 mAh, która po naładowaniu wystarcza nawet na dwa dni.

Jak podkreślali na konferencji przedstawiciele vivo, smartfony z serii X i Y posiadają chipsety Qualcomm Snapdragon i są wyposażone w minimalistyczną, czystą wersję systemu operacyjnego Android, dzięki czemu funkcjonują sprawnie i w pełni intuicyjnie, gwarantując świetne doświadczenie dla użytkownika.

Ponadto vivo przedstawił dwa urządzenia dodatkowe, a konkretnie dwa typy słuchawek bezprzewodowych – w pełni przenośnych, zapewniających znakomitą jakość dźwięku i wyposażonych w funkcję Google Assistant. Pierwszy z tych produktów, vivo Wireless Sport, przeznaczony jest dla aktywnych użytkowników, którzy chcą słuchać muzyki w ruchu, na przykład na siłowni czy uprawiając sport na świeżym powietrzu. Z kolei drugi produkt, słuchawki vivo True Wireless Earphones (TWS), to potężne 14,2-milimetrowe głośniki w niezwykle kompaktowej obudowie, zaprojektowane jako doskonałe uzupełnienie smartfonu vivo X51 5G dzięki kodekom audio Qualcomm aptX i zaawansowanej technologii, która pozwala na dostosowanie jakości dźwięku do możliwości słuchowych użytkownika.

źródło: vivo

__________————-

[i] Canalys China Smartphone Market, Canalys India Smartphone Market, Counterpoint Indonesia Smartphone Market, Q2 2020

[ii] Canalys Smartphone Market Pulse, Q2 2020

[iii] Canalys Europe Smartphone Market, Q2 2020

2 komentarze do “vivo sięga po klientów w Polsce

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: