Huawei – nowe centrum R&D w Budapeszcie

Podczas obchodów 15-lecia działalności Huawei na Węgrzech i 20 lat obecności w Europie, firma ogłosiła otwarcie w Budapeszcie nowego centrum badawczo-rozwojowego (R&D). Jest to realizacja porozumienia z 2018 roku, zawartego pomiędzy premierem Węgier Viktorem Orbanem oraz Guo Pingiem, prezesem rotacyjnym Huawei. Nowa placówka skupi się m.in.na pracach związanych ze sztuczną inteligencją, przetwarzaniem obrazów czy systemami rozproszonymi.

R&D

Podczas wydarzenia Colin Cai, szef węgierskiego biura Huawei, powiedział, że dzięki łącznym inwestycjom sięgającym 1,5 miliarda dolarów w ostatnich 15 latach, firma stworzyła – pośrednio lub bezpośrednio – około 2400 miejsc pracy na Węgrzech. Huawei wydał też ok. 246 milionów dolarów na lokalne zamówienia, a także zapłacił 277 milionów podatku w ciągu ostatnich 5 lat.

Huawei jest jednym ze strategicznych partnerów Węgier od 2013 roku i intensywnie pracuje nad rozwojem węgierskiej gospodarki oraz rozwiązań telekomunikacyjnych – Péter Szijjártó, węgierski Minister Handlu i Spraw Zagranicznych

Huawei to obecnie największy na świecie dostawca rozwiązań w sektorze telekomunikacji i drugi największy producent smartfonów. Firma rozpoczęła swoją działalność na Węgrzech w 2005 roku. To właśnie w tym państwie znajduje się największe centrum logistyczne Huawei poza Chinami, które obsługuje ok. 50 krajów.
źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: