Zyxel Case Study – „Diesel Części” ma niezawodne Wi-Fi

Zyxel Case Study – czyli niezawodne Wi-Fi w magazynie wysokiego składowania „Diesel Części”

Zyxel Case Study

Firma Zyxel podjęła wyzwanie zbudowania sieci bezprzewodowej, która obejmowałaby zasięgiem cały budynek magazynu łódzkiej firmy Diesel Części. Za pomocą strategicznie rozplanowanych 20 punktów dostępowych NWA1123-ACV2 oraz przełącznika GS1920 24HPV2 zbudowano łatwo zarządzalną sieć, która dociera z sygnałem do każdego miejsca w magazynie o powierzchni 1 000 m2.

Łódzka firma Diesel Części, oferująca części do silników maszyn budowlanych i rolniczych, poszukiwała optymalnego rozwiązania sieci Wi-Fi do wdrożenia w nowym obiekcie. Sygnałem radiowym miał być pokryty cały obszar magazynu wysokiego składowania. Przestrzeń magazynowa jest dość specyficzna, gdyż na całej jej powierzchni znajduje się wiele metalowych części, regały, jak i składowane na nich części do silników.

Test Realme 6 Pro-ekran 90 Hz, sześć aparatów i szybkie ładowanie 30 W

Określenie potrzeb i przygotowania

Na łącznej powierzchni 1 000 m2, używane przez pracowników mobilne kolektory pozostają ze sobą w łączności poprzez sieć WLAN. Wyraźnie zaznaczono konieczność przyłączenia do niej komputerów z których korzystają pracownicy na stanowiskach pakowania.  Istotna okazała się także, potrzeba wdrożenia systemu klasy ERP wraz z dedykowaną aplikacją.

Po dokładnym przeanalizowaniu planów przestrzeni magazynowej, zespół Zyxel przeprowadził symulację, która pozwoliła oszacować zarówno optymalną liczbę punktów dostępowych, jak też ich dokładne rozmieszczenie.

 Dla wydajności budowanej sieci bezprzewodowej kluczowe znaczenie ma zaplanowanie odpowiedniego rozmieszczenia punktów dostępowych oraz ich wygodna i elastyczna konfiguracja. W Zyxel dysponujemy rozwiązaniami, dzięki którym możemy wspomóc naszych Partnerów w obu tych aspektach – wyjaśnił Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Networks.

Zyxel Armor G5-router Wi-Fi 6 użytkownikom domowym

Wdrożenie rozwiązania

Na podstawie symulacji, powstał główny projekt instalacji. Firma Diesel Części we własnym zakresie wykonała okablowanie do urządzeń Wi-Fi, a firma T2S zajęła się instalacją, wdrożeniem oprogramowania i konfiguracją urządzeń. W całym magazynie, zarówno na ścianach jak i suficie, zostało umieszczonych 20 dwuradiowych punktów dostępowych Zyxel NWA1123-ACV2. Sygnał i zasilanie PoE, dostarcza do nich przełącznik Zyxel GS1920 24HPV2, natomiast cała infrastruktura sieciowa zarządzana jest poprzez platformę Zyxel Nebula.

 Wdrożone rozwiązanie świetnie zdaje egzamin. Dużą zaletą jest to, że zarówno punkty dostępowe, jak i przełącznik zarządzane są w wygodny sposób za pomocą jednego systemu. Dodatkowo umożliwia on nadzór nad siecią Wi-Fi z dowolnej lokalizacji – przyznał Robert Wołodko z firmy Diesel Części.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, sygnał radiowy dociera do każdego miejsca w magazynie. Udało się również uzyskać pożądaną siłę sygnału określoną na -65dBm (lub więcej), a niezawodne połączenie z internetem umożliwia wszystkim pracownikom magazynu pracę bez zakłóceń.

Z Case Study „Diesel Części” można zapoznać się także na stronie producenta.

źródło: Zyxel

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: