Bitdefender rozwija swój GravityZone

Firma Bitdefender ciągle uaktualnia swój flagowy system GravityZone. Między innymi rozszerzono funkcjonalność Bezpieczeństwo kont.

GravityZone

Bitdefender, firma działająca w sferze cyberbezpieczeństwa, rozszerzyła funkcjonalność Bezpieczeństwo kont. Wzmocniono w ten sposób GravityZone – flagowe rozwiązanie dla biznesu.

Dążąc do jeszcze większego zabezpieczenia dostępu do Control Center, w systemie GravityZone wprowadzono ważne zmiany, między innymi Wygaśnięcie hasła. Dla kont lokalnych GravityZone można teraz włączyć wygasanie hasła po 90 dniach. Powiadomienie o konieczności zmiany hasła użytkownicy otrzymają z kilkudniowym wyprzedzeniem. W przeciwnym razie GravityZone zablokuje ich konta.

Test PocketBook Color – kolorowy czytnik e-booków dla całej rodziny

Zwiększono również długość hasła. Nowe hasła GravityZone będą musiały mieć co najmniej 12 znaków. Wymagania dotyczące złożoności hasła pozostają takie same jak do tej pory: co najmniej jedna cyfra, jedna wielka litera, jedna mała litera i jeden znak specjalny.

Można także włączyć blokadę konta po pięciu próbach logowania z nieprawidłowymi hasłami. Dostęp użytkownika będzie ograniczony do czasu ustawienia nowego hasła. Użytkownicy otrzymają wiadomość e-mail z informacją o stanie konta i sposobie postępowania w takich przypadkach. Na nowych kontach te opcje będą włączane domyślnie. Do istniejących kont domyślnie obowiązuje tylko nowa długość hasła.

Test Logitech do gier: G915 – klawiatura bezprzewodowa i myszka G102

Ustawienia te można znaleźć na następujących stronach Control Center:

  • Konta – w przypadku aplikowania do indywidualnych użytkowników.
  • Konfiguracja – przy stosowaniu polityki całej firmy. Wymaga konta z uprawnieniami do zarządzania firmą i zarządzania siecią.
  • Firmy – gdy użytkownik aplikuje do zarządzanych przez siebie firm. Wymaga konta z uprawnieniami do zarządzania firmami.

W każdej chwili użytkownik może sprawdzić stronę Moje konto, aby upewnić się, czy te zasady są włączone na jego koncie.

Omawiane zmiany nie wpływają na publiczne API GravityZone.

***

GravityZone zapewnia całościowy wgląd w system bezpieczeństwa organizacji i potencjalne zagrożenia. Nie wymagając dedykowanych serwerów i pracowników IT, pozwala na skupienie wszystkich funkcji bezpieczeństwa w jednej konsoli. Może być wprowadzony na własnym sprzęcie organizacji albo przechowywany w chmurze przez firmę Bitdefender.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: