CANAL+ Polska zmierza na GPW

CANAL+ Polska zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji zwykłych Spółki do obrotu na rynku podstawowym GPW w Warszawie.

CANAL+ Polska

CANAL+ POLSKA S. A. (dalej: „CANAL+ Polska” lub „Spółka”), wiodący dostawca płatnej telewizji z segmentu premium w Polsce, informuje o planach przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej. CANAL+ Polska zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji zwykłych Spółki do obrotu na rynku podstawowym GPW w Warszawie (dalej: „Oferta”).

Wyjątkowa foto-książka – Professional Line – recenzja

Miło mi poinformować o naszych planach wprowadzenia akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oferta stanowić będzie okazję zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych inwestorów do zainwestowania w CANAL+ Polska, spółkę będącą preferowanym dostawcą rozrywki z segmentu premium na polskim rynku. Spodziewamy się, że wraz z dalszym rozwojem polskiej gospodarki i rosnącym popytem na usługi rozrywkowe wśród gospodarstw domowych  rosnąć będzie również zapotrzebowanie na usługi płatnej telewizji z segmentu premium. Jesteśmy szczególnie dobrze przygotowani do ich dostarczania dzięki atrakcyjnej treści programowej premium i dbałości o satysfakcję klientów. Uruchomienie usługi OTT (ang. over-the-top) w maju 2020 zapewnia atrakcyjną ścieżkę rozwoju CANAL+ Polska, umożliwiając pozyskiwanie nowych widzów i rozszerzenie  oferty dla dotychczasowych klientów. 

Uważamy, że Spółka może zaoferować inwestorom dużą zdolność do generowania znacznych przepływów pieniężnych i atrakcyjne możliwości rozwoju, co potwierdzają wyniki CANAL+ Polska: w latach 2017–2019 wzrost przychodów CAGR wyniósł 3,3%, a konwersja gotówki w 2019 roku sięgała 60,3%. O sile i odporności naszego modelu działania i pozycji jaką mamy wśród naszych abonentów świadczą wyniki wypracowane w I półroczu 2020, kiedy to wzrost organiczny przychodów wyniósł 2,8% rok do roku. Cieszymy się, że w kolejnym etapie naszego rozwoju będą mogli uczestniczyć nowi akcjonariusze mówi Edyta Sadowska, Prezes Zarządu CANAL+ Polska.

Test Huawei FreeBuds Pro – z dynamiczną redukcją szumów

INFORMACJE OGÓLNE O CANAL+ POLSKA

CANAL+ Polska jest wiodącym dostawcą płatnej telewizji z segmentu premium i drugim największym dystrybutorem pakietów płatnej telewizji w Polsce z udziałem w rynku na poziomie 21% (z wyłączeniem OTT), obsługującym na dzień 30 czerwca 2020 r. około 2,7 mln abonentów we wszystkich liniach biznesowych.

CANAL+ Polska jest operatorem Platformy CANAL+, tj. płatnej telewizji oferującej abonentom pakiety obejmujące zarówno własne, jak i tworzone przez podmioty trzecie zewnętrzne kanały telewizyjne we wszystkich segmentach cenowych rynku, ze szczególnym uwzględnieniem segmentu premium.  Spółka uważa, że dzięki swoim własnym dwunastu kanałom telewizyjnym premium pod marką CANAL+ oraz starannie wyselekcjonowanym kanałom premium podmiotów trzecich oferuje swoim klientom najbogatsze doświadczenia związane z telewizją premium na polskim rynku płatnej telewizji.

CANAL+ Polska zajmuje się również dystrybucją filmów do kin za pośrednictwem spółki Kino Świat, czołowego dystrybutora w Polsce, którego udział w rynku wynosi ok. 20%.

KLUCZOWE PRZEWAGI KONKURENCYJNE

Lider rynku o szerokim zasięgu i silnej bazie klientów

 • Stabilny wzrost bazy abonentów od 1 stycznia 2017 roku: CAGR 3,0%.
 • Wysoki poziom satysfakcji klientów sięgający 91% w 2019 roku.
 • Programy CANAL+ dostępne dla abonentów płatnej telewizji w Polsce poprzez platformy DTH, IPTV i dostawców telewizji kablowej.

Unikalne połączenie treści programowych segmentu premium, nowoczesnej technologii i szerokiej sieci dystrybucji

Treści premium

 • Najobszerniejsza na polskim rynku płatnych usług telewizyjnych oferta telewizji premium zapewniająca dostęp do ponad 200 kanałów telewizyjnych, miedzy innymi sportowych i filmowych uzupełniania poprzez zintegrowane serwisy na żądanie od dostawców zewnętrznych jak np. Netflix i HBO.
 • Jedyny gracz na polskim rynku płatnej telewizji zapewniający platformę z dostępem do szerokiej oferty treści sportowych premium, w tym najpopularniejszych wydarzeń sportowych, takich jak np.: rozgrywki Ekstraklasy, angielskiej Premier League, hiszpańskiej La Ligac, żużlowej Ekstraliga czy NBA.
 • Blisko 300 premier telewizyjnych filmów fabularnych i seriali rocznie na kanałach pod marką CANAL+, w tym premiery produkcji największych amerykańskich wytwórni (na zasadzie umowy wyłączności) oraz premiery większości polskich produkcji filmowych.
 • W dorobku uznane produkcje oryginalnych, autorskich treści, a także współprodukcje wielu polskich filmów nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych (m.in. zdobywcy Oscara, nagród BAFTA i nagród Festiwalu Filmowego w Cannes, w tym Ida i Zimna Wojna) oraz polskich seriali telewizyjnych (np. Belfer, Kruk i Król).

Nowoczesna technologia

 • Jedyny operator w Polsce oferujący odbiór treści 4K Ultra HD/HDR.
 • Wiodące na rynku transmisje sportowe, zaawansowany system rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality) i regularne wprowadzanie innowacji w zakresie dekoderów.
 • Uruchomienie usługi CANAL+ (OTT) wzmacnia wiodącą pozycję CANAL+ Polska na rynku technologii cyfrowej i zapewnia użytkownikom unikalne doświadczenia w dowolnym czasie i na wielu urządzeniach, z dostępem do nowych funkcjonalności i spersonalizowanych usług.

Rozwinięta sieć dystrybucji

 • Wielokanałowy model dystrybucji, obejmujący dystrybucję bezpośrednią, współpracę z podmiotami zewnętrznymi oraz umowy dystrybucji hurtowej.
 • Szybko rosnąca i efektywna kosztowo dystrybucja poprzez sklep internetowy (eSklep).
 • Sieć sprzedaży detalicznej obejmująca 575 punktów sprzedaży, w tym 236 salonów oznaczonych wyłącznie marką Canal+, 127 stanowisk sprzedaży w centrach handlowych oraz 212 sklepów oferujących dodatkowo usługi i produkty innych marek (stan na wrzesień 2020 r.).

Atrakcyjny i stabilny profil finansowy ze stałym wzrostem przychodów i konsekwentnym generowaniem znaczących przepływów pieniężnych

 

 • Przychody ze sprzedaży wzrosły do 2 291 mln zł w 2019 roku z 2 146 mln zł w roku 2017 (CAGR w wysokości 3,3%), głównie dzięki zwiększeniu bazy klientów, dalszemu zwiększaniu poziomu sprzedaży pakietów segmentu premium, wzrostowi przychodów osiąganych ze sprzedaży prowadzonej przez dystrybutorów hurtowych oraz konsolidacji przychodów Kino Świat od listopada 2019 r.
 • W tym samym okresie EBITA i EBITDA wzrosły, odpowiednio, do 204,3 mln zł i 364,2 mln zł, z poziomu 164,7 mln zł i 314,8 mln zł w 2017 r. (CAGR: odpowiednio 11,4% i 7,6%).
 • Stabilność modelu biznesowego potwierdziły wyniki za I półrocze 2020 – organiczny wzrost przychodów wyniósł 2,8% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej.
 • W okresie sześciu miesięcy 2020 roku EBITA i EBITDA wzrosły, odpowiednio, do 163,1 mln zł i 254,5 mln zł, z poziomu 124,0 mln zł i 195,7 mln zł w I półroczu 2019 r., tj. o 31,5% i 30,0%, dzięki stałej optymalizacji kosztów działalności operacyjnej.
 • Niskie zapotrzebowanie w zakresie bieżących nakładów inwestycyjnych, które stanowiły w 2019 roku jedynie 6,3% łącznych przychodów Spółki, wspierało silną konwersję gotówki, która wyniosła 60,3% w 2019 roku.

Dobre przygotowanie do wykorzystania możliwości rozwoju związanych z upowszechnianiem nowych technologii w Polsce

 • Rosnący dostęp do sieci światłowodowych w Polsce zgodny z przyjętym Narodowym Planem Szerokopasmowym wspiera wzrost popularności produktów takich jak platformy OTT I IPTV, co według przewidywań wpłynie na wzrost CAGR w latach 2019-2024 odpowiednio o 17,7%
  i 11,2%.
 • Penetracja rynku OTT w Polsce wynosi obecnie zaledwie 14%, przy penetracji rynku płatnej telewizji w Polsce na poziomie 72%. Oczekuje się, że do 2024 r. wskaźnik ten wzrośnie do 30%, co oznacza istotne możliwości ekspansji na rynku usług OTT[2].
 • Oznacza to dla CANAL+ Polska możliwość rozwoju usługi Canal+ (OTT), poprzez pozyskiwanie nowych widzów i rozszerzenie oferty dla dotychczasowych klientów platformy DTH.

źródło: CANAL+

________—————-

CANAL+ Polska jest nadawcą kanałów telewizyjnych segmentu premium, jak również agregatorem oraz drugim największym dystrybutorem pakietów płatnej telewizji w Polsce z udziałem w rynku na poziomie 21%. (z wyłączeniem OTT), obsługującym około 2,7 mln klientów (dane na 30 czerwca 2020 r.). Ponadto, CANAL+ Polska jest nadawcą własnych kanałów tematycznych.

3 komentarze do “CANAL+ Polska zmierza na GPW

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: