Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ – super foto- i wideograficzne funkcje

Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ – najpotężniejsze smartfony marki z niespotykanymi możliwościami foto- i wideograficznymi zaprezentowane

Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+

Smartfony Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+, najnowsze flagowce marki z pierwszym i jedynym na świecie procesorem 5G wykonanym w 5 nm procesie technologicznym oraz z układem SoC z rekordowym zagęszczeniem ponad 15,3 miliarda tranzystorów, zostały dzisiaj zaprezentowane podczas globalnej premiery przez Richarda Yu, CEO Huawei CBG.

Oba smartfony oferują potężną wydajność i są przełomowe pod względem fotografii i wideografii mobilnej. Zastosowano w nich aparaty fotograficzne, w tym główny system obiektywów Ultra Vision Cine Camera w kształcie pierścienia, opracowane z myślą o tworzeniu ultraszerokokątnych filmów 4K i zdjęć – zarówno z tylnego, jak i przedniego obiektywu. O potędze aparatu fotograficznego nowych telefonów świadczy też wielkość pojedynczego piksela matrycy, która wynosi 2,44 μm oraz potężny zoom. Podwójny teleobiektyw w Mate 40 Pro+ umożliwia wykonanie zdjęć i wideo ze 100-krotnym zbliżeniem cyfrowym.

Smartfony Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ umożliwiają płynną, wielozadaniową pracę, obsługę wielu aplikacji jednocześnie i granie w najbardziej wymagające gry mobilne, przy zachowaniu optymalnego poziomu zużycia energii. W Mate 40 Pro zastosowano w nich innowacyjny, praktycznie bezramkowy ekran OLED o przekątnej 6,76”, który zakrzywia się pod kątem 88°. Mate 40 Pro+ posiada ekran o przekątnej xx. W połączeniu z wysoką częstotliwością odświeżania wyświetlacza wynoszącą 90 Hz, smartfony zapewniają niepowtarzalne wrażenia wizualne i najwyższy komfort obsługi.

Test Huawei P40 lite 5G-fotograficzna siła i szybki transfer za 1799 zł

Obudowa Mate 40 Pro jest wykonana z najwyższej jakości szkła, trwałego i odpornego na zarysowania, które mieni się w promieniach słonecznych. Mate 40 Pro dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, białym oraz srebrnym. Natomiast Mate 40 Pro+ w ceramicznym białym i ceramicznym czarnym.

Nowy standard wydajności

Sercem Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ jest nowy, procesor Kirin 9000 5G z maksymalną częstotliwością taktowania 3,13 Ghz, wykonany w 5 nm procesie technologicznym, który zapewnia jeszcze wyższą wydajność i efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednią generacją serii Mate. W nowych smartfonach zastosowano też najpotężniejszy w historii smartfonów Huawei procesor graficzny – jest to 24-rdzeniowy Mali-G78 GPU. O ogromnej wydajności układu SoC świadczy też rekordowa liczba wbudowanych tranzystorów – ponad 15,3 miliarda tranzystorów czyni ten układ najgęstszą architekturą zastosowaną do tej pory w smartfonach.

Mate 40 Pro został wyposażony w baterię o pojemności 4400 mAh, a Mate 40 Pro+ w baterię o pojemności xxx. Telefony można też bardzo szybko naładować przewodowo dzięki technologii Huawei SuperCharge 66W. Smartfony obsługują też funkcję szybkiego ładowania bezprzewodowego Huawei SuperCharge o wartości 50W. Urządzenia można odblokować poprzez funkcję 3D Face Unlock.

Test Huawei Mate 30 Pro – zapomniany flagowiec, który ciągle zachwyca

Nowa jakość fotografii i wideografii mobilnej

Oba smartfony zostały wyposażone w nowy system aparatów fotograficznych Ultra Vision Cine Camera, opracowany we współpracy z Leica. Jego największymi innowacjami jest zastosowanie podwójnego obiektywu Dual Ultra Wide Camera, dzięki któremu użytkownik może wykonywać zdjęcia oraz wideo 4K w niespotykanych dotąd ultraszerokokątnych perspektywach. Jest to możliwe zarówno przy użyciu aparatu tylnego, jak i przedniego, dzięki czemu grupowe zdjęcia selfie nabierają nowego wymiaru.

Zdjęcia i materiały wideo wykonane za pomocą Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ charakteryzują się najwyższą jakością i liczbą detali, również w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Gwarantuje to potężny, podwójny obiektyw Dual Cine Camera, w którym zastosowano matrycę z sensorem Ultra Vision o rozmiarze – 1/1,28”, natomiast wielkość pojedynczego piksela matrycy wynosi 2,44 μm. Mate 40 Pro został wyposażony w teleobiektyw peryskopowy, który umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć z 10-krotnym zoomem hybrydowym i 50-krotnym zoomem cyfrowym. Z kolei Huawei Mate 40 Pro+ posiada podwójny teleobiektyw, z pomocą którego można wykonać zdjęcie z 20-krotnym zoomem hybrydowym i 100-krotnym zoomem cyfrowym.

Nowe smartfony Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ wspierają nagrywanie wideo 4K HDR. Dzięki technologii Low Light Video, która umożliwia wykonanie materiału wideo o różnych ekspozycjach jednocześnie, oraz dzięki stabilizacji obrazu Steady Shot i XD Fusion HDR Engine, materiały wideo charakteryzują się wysoką jakością, nawet w słabych warunkach oświetleniowych czy w sytuacji nagrywania w ruchu. Nowe Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ umożliwiają również zaawansowaną edycję wideo – Story Creator pozwala na uzyskanie prawdziwych kinowych efektów poprzez wykorzystanie gotowych szablonów animacji, a następnie dodanie muzyki w tle czy filtrów.

Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+
Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+

Innowacyjne funkcje usprawniające obsługę

W nowych smartfonach Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą jakość obsługi smartfona, m. in. inteligentny ekran, który za pomocą zaawansowanego obiektywu przedniego rozpoznaje moment, w którym użytkownik kieruje swój wzrok na urządzenie. Spojrzenie na telefon sprawia, że na wyświetlaczu pojawia się dedykowana animacja oraz zegar, a spojrzenie w chwili, gdy dzwonek sygnalizuje nadchodzące połączenie, sprawia, że głośność dzwonka jest obniżana. Nowe smartfony obsługują także funkcję wykrywania gestów, która umożliwia m. in. przeglądanie treści czy odbieranie połączeń bez potrzeby dotykania ekranu palcem.

Wraz z premierą nowych smartfonów, Huawei zaprezentował nowe usługi i aplikacje dostępne dla użytkowników na całym świecie, m. in. Petal Search (narzędzie do wyszukiwania i instalowania aplikacji na smartfonach i tabletach Huawei), Petal Maps (aplikację do obsługi map, wykorzystująca funkcję sterowania gestami w Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+) oraz Huawei Docs (aplikację do tworzenia i edytowania dokumentów).

Nowe smartfony Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ wykorzystują oprogramowanie EMUI 11, bazujące na systemie operacyjnym Android i działają w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS).

źródło: Huawei

25 komentarzy do “Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ – super foto- i wideograficzne funkcje

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: