Mate 40 Pro – nowy król mobilnego foto wg DxO Mark

DxO Mark zdecydował – Mate 40 Pro nowym królem rankingu na najlepszy smartfon fotograficzny świata

Huawei Mate 40 Pro po

Huawei Mate 40 Pro to najlepszy smartfon fotograficzny na świecie w ocenie ekspertów prestiżowego, niezależnego rankingu DxO Mark. Zaledwie kilka godzin po globalnej premierze, najnowszy flagowiec w portfolio Huawei otrzymał najwyższą ocenę w historii zestawienia i osiągnął rekordowy wynik 136 punktów za aparat główny oraz 104 punktów za aparat do selfie.

DxO Mark

Po dogłębnych testach, zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i naturalnych, eksperci DxO Mark określili aparaty w Huawei Mate 40 Pro jako „dynamic range monster”. Swój werdykt wydali po wykonaniu smartfonem ponad 3 000 testowych zdjęć i nagraniu blisko 2,5 godziny wideo. 

Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ – super foto- i wideograficzne funkcje

Debiutujący dziś Huawei Mate 40 Pro wyróżnia się niespotykanymi, przełomowymi możliwościami fotograficznymi i wideograficznymi. Jego system obiektywów Ultra Vision Cine Camera w kształcie pierścienia, opracowany we współpracy z Leicą, został stworzony z myślą o tworzeniu ultraszerokokątnych filmów 4K i zdjęć – zarówno z tylnego, jak i przedniego obiektywu. 

 

Zdjęcia i materiały wideo wykonane za pomocą Mate 40 Pro charakteryzują się najwyższą jakością i liczbą detali, również w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Gwarantuje to potężny, podwójny obiektyw Dual Cine Camera, w którym zastosowano matrycę z sensorem Ultra Vision o rozmiarze – 1/1,28”, natomiast wielkość pojedynczego piksela matrycy wynosi 2,44 μm. Mate 40 Pro został wyposażony w teleobiektyw peryskopowy, który umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć z 10-krotnym zoomem hybrydowym i 50-krotnym zoomem cyfrowym. 

 

Nowe smartfony Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ wspierają nagrywanie wideo 4K HDR. Dzięki technologii Low Light Video, która umożliwia wykonanie materiału wideo o różnych ekspozycjach jednocześnie, oraz dzięki stabilizacji obrazu Steady Shot i XD Fusion HDR Engine, materiały wideo charakteryzują się wysoką jakością, nawet w słabych warunkach oświetleniowych czy w sytuacji nagrywania w ruchu.

 

Wysoką jakość zdjęć i wideo wykonywanych przez Huawei Mate 40 Pro wspiera również najpotężniejszy procesor Huawei – Kirin 9000 5G, który zapewnia wyższą wydajność i efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednią wersją.

 

Link do rankingu znajduje się tutaj: https://www.dxomark.com/huawei-mate-40-pro-camera-review-dynamic-range-monster/ 

Źródło: Huawei

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: