Acer Chromebook Spin 513 – ultraprzenośny i 4G LTE

Firma Acer zaprezentowała swojego pierwszego Chromebooka z procesorem Qualcomm Snapdragon 7c – Acer Chromebook Spin 513 (CP513-1H / CP513-1HL) oraz Acer Chromebook Enterprise Spin 513. Nowe modele łączą mobilność z dużą wydajnością, długą żywotnością baterii i mają wbudowane modemy 4G LTE.

Zoptymalizowany pod kątem wydajności i łączności w podróży

Acer Chromebook Spin 513 został wyposażony w układ SoC Snapdragon 7c z ośmiordzeniowym procesorem Qualcomm, który jest oparty na rdzeniach Kryo 468 powstałych w 8 nm procesie technologicznym. Zintegrowany układ graficzny Qualcomm Adreno 618 umożliwia rozrywkę w postaci prostszych gier czy oglądania filmów. Chromebook jest w stanie wytrzymać aż do 14 godzin pracy na baterii, więc cały dzień szkolnych wyzwań nie stanowi dla niego problemu. Opcjonalnie Chromebook może zostać wyposażony w modem 4G LTE, co pozwoli pozostać połączonym z siecią nawet w przypadku braku dostępnych hotspotów Wi-Fi.

Ultraprzenośny i konwertowalny

Acer Chromebook Spin 513 charakteryzuje się aluminiową pokrywą matrycy, a 13,3-calowy dotykowy ekran IPS i touchpad zostały pokryte szkłem Corning Gorilla gwarantują odporność na zarysowania i uszkodzenia. Wąskie ramki zapewniają 78% stosunek ekranu do obudowy.
Acer Chromebook Spin 513 waży mniej niż 1,2 kg i ma 15,55 mm grubości. Chromebook ma też opcjonalną podświetlaną klawiaturę, dzięki czemu można łatwo pracować na nim w różnych warunkach oświetleniowych.
Zastosowane 360-stopniowe zawiasy umożliwiają użytkowanie urządzenia w czterech trybach: tradycyjny tryb laptopa, a także tryby: tabletu, wyświetlacza i namiotu, które będą przydatne do prezentacji lub w przypadku ograniczonej przestrzeni. Dwa wbudowane mikrofony sprawiają, że głos użytkownika jest bardziej wyrazisty, co sprawdza się chociażby podczas wideokonferencji czy rozmów ze znajomymi w Google Meet oraz w trakcie korzystania z Asystenta Google.

Porty i najnowsze Wi-Fi zapewniają użytkownikom łączność

Łączność ze światem zewnętrznym jest zapewniana przez kartę Wi-Fi 5 z  technologią 2×2 MIMO oraz modem 4G LTE. Chromebook ma dwa w pełni funkcjonalne porty USB typu C obsługujące USB 3.2 Gen 1 (do 5 Gb/s), DisplayPort przez USB-C i ładowanie przez USB. Zawiera również port USB 3.2 Type-A, a urządzenia peryferyjne można podłączać też za pomocą Bluetooth 5.0. Chromebook Spin 513 oferuje do 8 GB pamięci RAM LPDDR4X i 128 GB na dane.

Acer Chromebook Enterprise Spin 513

Acer Chromebook Enterprise Spin 513 gwarantuje bezpieczeństwo, funkcjonalności korporacyjne i oszczędność kosztów, pomagając firmom zarządzać urządzeniami na dużą skalę. Działy IT docenią wszechstronne funkcje bezpieczeństwa zintegrowane z Chromebookiem Enterprise. Administratorzy z łatwością mogą kontrolować aktualizacje, skonfigurować aplikacje czy korzystać z rozszerzeń i możliwości ustalania zasad.
Dzięki rejestracji typu Zero-Touch działy IT mogą wysłać komendy do Acer Chromebook Enterprise Spin 513, który automatycznie zarejestruje się w administracji przedsiębiorstwa, gdy tylko użytkownik końcowy połączy się z Internetem. Chrome OS upraszcza proces wdrażania i zarządzania pracownikami w chmurze, eliminując przestoje i zmniejszając całkowity koszt cyklu życia produktu.
Acer-Chromebook-Spin-513-CP513-1H(L)-High_06.jpg

Chromebox CXI4 to kompaktowe rozwiązanie z mnóstwem opcji łączności

Kompaktowy i wyposażony w system operacyjny Chrome, Acer Chromebox CXI4 to doskonały wybór dla szkół, rodzin i małych firm. Nowe urządzenie można kupić wraz z aktualizacją Chrome Enterprise – Chromebox Enterprise, która zapewnia pracownikom nowe możliwości biznesowe potrzebne do efektywnej pracy.
Charakteryzujący się procesorem Intel Core i7 dziesiątej generacji, Chromebox CXI4 ma wszystkie porty potrzebne do podłączenia wielu wyświetlaczy, urządzeń peryferyjnych i nie tylko. Posiada do pięciu portów USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Type-C i dwa porty HDMI. Urządzenie ma również kartę Wi-Fi 6 i port RJ-45 do szybkiego połączenia z Internetem, zarówno bezprzewodowego, jak i przewodowego. Montaż i zabezpieczenie Chromeboxa CXI4 jest natomiast bardzo łatwe. Wystarczy zamocować go z tyłu monitora za pomocą zestawu montażowego VESA lub umieścić go jako wolnostojące urządzenie.
Acer-Chromebox-CXI4-CXI4-High_01.jpg

Cena i dostępność

  • Acer Chromebook Spin 513 (CP513-1H) będzie dostępny w Polsce od lutego w cenie od 2699 PLN.
  • Acer Chromebook Enterprise Spin 513 będzie dostępny w Euro od lutego  w cenie od 699 EUR.
  • Acer Chromebox CXI4 będzie dostępny w Europie w I kwartale  w cenie od 2499 PLN.
  • Acer Chromebox Enterprise CXI4 będzie dostępny w Europie w I kwartale  w cenie od 639 EUR.

Obsługa aplikacji na Androida

Nowe aplikacje Acer Chromebook Spin 513, Chromebook Enterprise Spin 513, Chromebox CXI4 i Chromebox Enterprise CXI4 są obsługiwane przez Google Play, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do wszystkich ulubionych aplikacji, które zwiększają produktywność, kreatywność i nie tylko.

One thought on “Acer Chromebook Spin 513 – ultraprzenośny i 4G LTE

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: