Instinct Esports Edition – esportowy zegarek od Garmin

Garmin Instinct Esports Edition – esportowy smartwatch GPS może zmierzyć, analizować i streamować dane biometryczne podczas gry.

Instinct Esports Edition
Instinct Esports Edition

Zegarek zaprojektowany specjalnie dla profesjonalnych gamerów i amatorów esportu. Korzystając ze sprawdzonych technologii Garmin do pomiaru zdrowia i kondycji, Instinct Esports Edition wykorzystuje dedykowaną funkcję e-sportową do śledzenia i analizowania tętna i stresu podczas gry, a także oferuje długofalową analizę trendów. Nowe narzędzie STR3AMUP! firmy Garmin umożliwia przesyłanie strumieniowe danych biometrycznych na żywo1. A dzięki baterii, która wystarcza na ciągłą pracę przez ponad trzy dni w trybie e-sportowym, użytkownicy mogą w pełni i bez przeszkód wykorzystywać swój czas gry.

Profesjonalni sportowcy z całego świata korzystają z produktów Garmin do monitorowania parametrów fizjologicznych w celu poprawy wyników. Dzięki Instinct Esports Edition gamerzy mogą wykorzystać tę samą technologię, aby sprawdzać, jak ich organizm reaguje na wyzwania podczas intensywnej gry. Gracze mogą również korzystać całodobowego pomiaru danych fizjologicznych, aby wprowadzać zmiany na co dzień – na przykład w zakresie poprawy wzorców snu czy poziomu aktywności, co może przynieść pozytywne efekty w postaci poprawy sprawności poznawczej i wydajności podczas gry. ­– mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży

Smartwatch Instinct Esports Edition został stworzony zgodnie z militarnym standardem (MIL-STD 810), ale jego wyjątkowo lekka konstrukcja pozwala na niezakłóconą rozgrywkę. Umożliwia do 80 godzin pracy w trybie e-sport i do 14 dni pracy na jednym ładowaniu baterii w trybie zegarka. Odważne czarno-czerwone kolory Instinct, wyświetlacz o wysokim kontraście i wytrzymała konstrukcja nadają wyjątkowego sznytu temu nieszablonowemu zegarkowi. Po sparowaniu ze zgodnym smartfonem, Instinct wyświetla inteligentne powiadomienia, takie jak e-maile, SMS-y i alerty, na nadgarstku, dzięki czemu użytkownicy mogą pozostać na bieżąco zarówno podczas gry, jak i na treningu.


Dedykowana aplikacja esportowa

Nasi zawodnicy korzystają z technologii pomiarów fizjologicznych Garmin już od kilku miesięcy, co pozwala nam na optymalne planowanie cyklu treningowego. Nowe funkcje esportowe, dadzą nam nie tylko lepszy wgląd w wydajność zawodników, ale także pozwolą na streamowanie parametrów live, co może być atrakcyjne dla naszych kibiców. Moim zdaniem będzie to fajne urozmaicenie statystyk z gry. – mówi Mikołaj „Minirox” Michałków trener zespołu Counter-Strike: Global Offensive w x-kom AGO.

Przed meczem wystarczy po prostu włączyć profil esportowy w zegarku. Po włączeniu timera, optyczny czujnik pomiaru tętna2 analizuje i wyświetla puls użytkownika oraz poziom stresu, a także aktualną godzinę i czas gry. Podobnie jak w przypadku innych dyscyplin, aktywny pomiar tętna i stresu w czasie rzeczywistym może pomóc w lepszym zarządzaniu zasobami fizycznymi i mentalnymi, w celu poprawy skupienia i wzmocnienia wydajności. Po zakończeniu sesji gry, użytkownicy mogą zsynchronizować zapisaną aktywność z darmową aplikacją Garmin Connect™ app3, aby przeglądać, przechowywać i analizować swoje dane w celu sprawdzenia, jak poszczególne sytuacje w trakcie gry na nich wpłynęły.

STR3AMUP! – streaming danych biometrycznych

Podczas używania aktywności e-sportowej, gracze mogą korzystać ze STR3AMUP! – nowego narzędzia do streamingu tętna, poziomu stresu i Body Battery™ oraz osadzania tych danych w materiałach wideo za pomocą dostosowywalnych nakładek. Wyświetlanie tych wskaźników umożliwia graczom kontakt z publicznością i lepszą prezentację – w czasie rzeczywistym – fizycznych i psychicznych wymagań rywalizacji. Dzięki temu fani mogą być jeszcze bliżej swoich ulubionych zawodników.

Test Samsung Galaxy Watch 3 – smartwatch niemalże kompletny

Pomiar danych biometrycznych

 Zaprojektowany z naciskiem na rywalizację na najwyższym poziomie, Instinct Esports Edition zapewnia szereg cennych funkcji analizy parametrów fizjologicznych2 dzięki czemu gracze mogą dowiedzieć się, jak ich organizm reaguje na wymagającą rywalizację3. To między innymi:

  • Pomiar tętna na nadgarstku – wskazuje tętna wraz z alertami, jeśli tętno użytkownika pozostaje zbyt wysokie lub zbyt niskie w stanie spoczynku.
  • Zaawansowane monitorowanie snu – użytkownicy uzyskują pełny obraz tego, jak śpią z podziałem na fazy snu lekkiego, głębokiego i REM. Dzięki temu użytkownicy mogą analizować i modyfikować swój styl życia, by osiągnąć lepsze skupienie podczas gry.
  • Śledzenie stresu – korzystając z algorytmu badania zmienności tętna firmy Garmin, Instinct Esports Edition szacuje poziom stresu i daje pomocne wskazówki do oszczędzania zasobów psychicznych i fizycznych.
  • Monitor energii Body Battery – na podstawie danych dotyczących tętna, stresu i snu określa, rezerwy energii użytkownika, co pozwala lepsze rozplanowanie czasu na intensywny wysiłek i odpoczynek.
  • Ponad 30 aplikacji sportowych i zaawansowane pomiary treningowe – użytkownicy mogą ćwiczyć z gotowymi profilami aktywności. Dla tych, którzy chcą jeszcze dokładniej monitorować wydajność, opcjonalny pas piersiowy z czujnikiem tętna jest dostępny do zakupu osobno.

Garmin Instinct Esports Edition jest dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 299,99 €.

źródło: Garmin

______——–

1 Gdy sparowany z komputerem obsługującym technologię BLUETOOTH®

2 Zobacz Activity tracking and fitness metric accuracy

3 3Gdy sparowany z kompatybilnym smartfonem

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: