Lee Kun-hee – prezes i wizjoner Samsunga nie żyje

Lee Kun-hee, prezes południowokoreańskiego koncernu Samsung Group zmarł w niedzielę. Lee Kun-hee urodził się w 1942 roku. W 1987 roku został prezesem Samsunga. Obecnie Samsung Electronics jest jedną z 5. najlepszych marek globalnych w 2020 roku według Interbrand

Wikipedia Lee Kun-hee
Breakfast with Korean Business Leaders – Wikipedia

W 2014 roku przeszedł zawał serca i od tego czasu był niezdolny do pracy.  Od tamtej pory firmą kieruje jego syn Lee Jae-yong.

Prezes Lee był prawdziwym wizjonerem, który przekształcił Samsunga w światowego lidera innowacji i z lokalnego biznesu uczynił przemysłową potęgę. Jego deklaracja Nowego Zarządzania z 1993 r. była motywacją do realizacji wizji firmy, polegającej na dostarczaniu najlepszej technologii, która pomaga rozwijać globalne społeczeństwo. Jego dziedzictwo będzie wieczne” – napisał Samsung w oświadczeniu.

Samsung Galaxy S20 Fan Edition (FE) – wszystko, czego potrzeba w naszych rękach

Pod kierownictwem Lee Kun-hee Samsung stał się największym producentem smartfonów i układów pamięci na świecie, a całkowita sprzedaż firmy stanowi obecnie jedną piątą produktu krajowego brutto Korei Płd.

Interbrand szacuje wartość marek na podstawie drobiazgowej analizy wielu czynników. Bierze m.in. pod uwagę wyniki finansowe, wpływ marki na decyzję o zakupie, a także konkurencyjność marki.

źródło: PAP

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: