Andrew Wong pokieruje Xiaomi w regionie

Xiaomi – nowy dyrektor generalny w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, krajów nordyckich oraz bałtyckich

Od listopada 2020 r. Andrew Wong obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, krajów nordyckich oraz bałtyckich. Tony Chen będzie zarządzać regionem Ameryki Łacińskiej.

Andrew Wong
Andrew Wong

Test Xiaomi Redmi Note 9 Pro – najmocniejszy z serii

Tony Chen, który od lipca 2018 roku zarządzał regionem Europy Środkowo-Wschodniej, krajów nordyckich oraz bałtyckich, od listopada 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego w regionie Ameryki Łacińskiej. Według danych Canalys, w drugim kwartale 2020 roku, Xiaomi zajmowało drugą pozycję na rynku smartfonów w Europie Środkowo-Wschodniej, z 25% udziałem w rynku i 36% wzrostem rok do roku.

To był zaszczyt i przyjemność móc kierować zespołem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, krajów nordyckich oraz bałtyckich. W kilku krajach Xiaomi stało się numerem jeden na rynku smartfonów, m.in. w Polsce, na Ukrainie czy w Grecji. W całej Europie Środkowo-Wschodniej zajmujemy drugie miejsce i jesteśmy na dobrej drodze, by objąć pozycję lidera. Jestem pewien, że udział Xiaomi w rynku smartfonów i nie tylko będzie coraz większy. Życzę powodzenia mojemu następcy – powiedział Tony Chen. – Dziękuję wszystkim fanom, partnerom oraz pracownikom za ich wsparcie i zaangażowanie – dodał.

Tony Chen

Test Xiaomi Mi 10 Lite 5G-5G w rozsądnej cenie

Nowym dyrektorem zarządzającym na region Europy Środkowo-Wschodniej, krajów nordyckich oraz bałtyckich został Andrew Wong, który wcześniej zarządzał rynkiem hiszpańskim. W tym czasie Xiaomi zostało liderem na rynku smartfonów w Hiszpanii. Według danych Canalys, w drugim kwartale 2020 roku, udział Xiaomi w Hiszpani wynosił 37% ze 151% wzrostem rok do roku.

Jestem zaszczycony obejmując to stanowisko. Zamierzam jeszcze bardziej wzmocnić pozycję Xiaomi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wprowadzając na rynek coraz więcej innowacyjnych produktów, otwierając kolejne salony Mi Store i rozwijając sieć dystrybucji. Chciałbym, aby coraz więcej osób mogło się cieszyć inteligentnymi rozwiązaniami naszej marki. Dziękuję mojemu poprzednikowi, który wprowadził Xiaomi na ten rynek i osiągnął niesamowite wyniki w tak krótkim czasie – powiedział Andrew Wong.

Test Xiaomi Mi Note 10 Lite – bardzo mnie zaskoczył na plus

Andrew Wong, nowy dyrektor generalny, tak samo jak Tony Chen, będzie zarządzać zespołem z Warszawy, gdzie mieści się główna siedziba firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej, krajów nordyckich oraz bałtyckich.

źródło: Xiaomi

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: