Gigaset GS3 oraz GS4 – bezprzewodowe ładowanie i 3 aparaty

Gigaset zaprezentował dwa nowe smartfony – GS4 oraz GS3. Telefony posiadają duże, jasne wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości i wydajne, wymienne akumulatory. Oferują m.in. bezprzewodowe ładowanie, a GS4 dodatkowo funkcję NFC i system trzech aparatów. Wraz z zaprezentowanymi urządzeniami Gigaset wprowadza nowe, uproszczone nazewnictwo swoich smartfonów – obok dotychczas stosowanych liter „GS” pojawiać się będzie rosnąca liczba oznaczająca kolejną linię telefonów. Dodatkowo, demonstrując swe zaangażowanie w ochronę środowiska, firma zaoferuje nowe smartfony w kompaktowych opakowaniach z certyfikatem neutralności klimatycznej i zgodne ze standardem recyklingu FSC.

Gigaset GS4
Gigaset GS4

Nowe modele GS3 i GS4 to bezpośredni następcy smartfonów GS190 oraz GS195. Urządzenia otrzymały nowe funkcje i możliwości. Zdaniem Jacka Adamiaka, reprezentującego markę Gigaset w Polsce, do najważniejszych należy zaliczyć ładowanie bezprzewodowe, NFC do płatności zbliżeniowych, a także wymienną baterię. Na frontowej płaszczyźnie umieszczono także diodę LED do powiadomień.

Gigaset GS4

 Gigaset GS4 dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – głębokiej czerni oraz czystej bieli. 6,3-calowy wyświetlacz Full HD+ (rozdzielczość 2340 x 1080 pikseli) wyposażony jest w szereg czujników, a kamerę do selfie umieszczono w wycięciu V notch. Tylna część obudowy jest wykonana z hartowanego szkła i posiada system trzech aparatów. Główny oferuje rozdzielczość 16 MP), szerokokątny 5 MP, a aparat makro 2 MP. Do dyspozycji jest także lampa błyskowa LED. Obiektywy zostały pozbawione wystającej ramki, dzięki czemu smartfon leży płasko na gładkich powierzchniach. Do dyspozycji użytkownika jest także czytnik linii papilarnych.

Akumulator o pojemności 4300 mAh gwarantuje długi czas działania urządzenia. Jest wymienny, co – zdaniem producenta – jest wyrazem troski o środowisko. Moc każdego akumulatora zmniejsza się z czasem, a możliwość samodzielnej wymiany eliminuje konieczność wysyłania telefonu do serwisu. GS4 obsługuje również szybkie ładowanie bezprzewodowe do 15 watów z kompatybilnymi zasilaczami. Funkcja NFC umożliwia natomiast płatności zbliżeniowe, na przykład za pośrednictwem Google Pay, a Bluetooth 5.0 zapewnia stabilne połączenie z bezprzewodowymi zestawami słuchawkowymi. W środku smartfona znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Helio P70 firmy MediaTek z taktowaniem do 2,1 GHz, który zapewnia płynne działanie wszystkich aplikacji.

Test Gigaset GX290: przygotowany na ekstremalne wyzwania, ładowany bezprzewodowo

Ciekawym dodatkiem, dostępnym na wybranych rynkach, będzie możliwość personalizacji GS4 indywidualnym zdjęciem, fabrycznie naniesionym na całą płaszczyznę tylnej obudowy. Szybka realizacja tego typu zamówienia jest możliwa min. dzięki produkcji tego smartfona w Niemczech.

Gigaset GS3

Drugie z zaprezentowanych urządzeń – model Gigaset GS3 – standardowo dostępny będzie w kolorze grafitowej szarości, ale za sprawą opcjonalnych elementów obudowy, smartfon będzie mógł przybrać m.in. barwę czerwoną, złotą lub niebieską. Nowy wygląd będzie na wyciągnięcie ręki!

GS3 to także prawdziwy długodystansowiec – jego mocny akumulator o pojemności 4000 mAh także wspiera bezprzewodowe ładowanie z mocą do 10 watów i – podobnie jak w modelu GS4 – jest wymienny. GS3 jest nieznacznie mniejszy od swojego brata i waży 172 gramy. 6,1-calowy wyświetlacz HD+ oferuje rozdzielczość 1560 x 720 pikseli. Frontowy aparat posiada rozdzielczości 8 MP, a aparat główny 13 MP. Na tylnej ściance znajdziemy także szerokokątny obiektyw 8 MP. Producent podkreśla, że aparaty w tym smartfonie także pozbawione są wystającej ramki wokół obiektywu. W GS3 zastosowano wydajny ośmiordzeniowy procesor Helio A25 firmy MediaTek, który posiada wystarczającą moc obliczeniową do realizacji codziennych zadań.

Zarówno Gigaset GS3, jak i GS4 posiadają 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej na dane, a także działają pod kontrolą systemu Android 10. Oferują gniazda na dwie karty SIM, a także slot na kartę pamięci o pojemności do 512 GB. Obydwa modele sygnalizują nieodebrane połączenia lub wiadomości za pomocą diody LED na frontowym panelu. Aparaty posiadają funkcję rozpoznawania twarzy, dzięki której można odblokować telefon. Można tego dokonać także poprzez czytnik linii papilarnych.

Gigaset GS3 trafi do sprzedaży w Niemczech w połowie listopada br. Na tamtejszym rynku będzie kosztował ok. 179 Euro. Wymienne osłony (cena ok. 4 Euro) będą dostępne w kolorach Classy Rose Gold, Racing Red, Arctic Blue i Oceanic Petrol. Sugerowana cena Gigaset GS4 w Niemczech wyniesie 229 Euro, a model trafi do sprzedaży na tamtejszym rynku na początku listopada br. Zdaniem przedstawicieli firmy Gigaset odpowiedzialnych za dystrybucję w naszym kraju, smartfony dostępne będą także w Polsce.

Dane techniczne w załączeniu: Datasheet_Gigaset_GS3_PL, Datasheet_Gigaset_GS4_PL

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: