James Li – innowacyjne technologie i komunikacja

Innowacyjne technologie i komunikacja będą dalej napędzać cyfrową transformację – mówił James Li, prezes Huawei w Europie

James Li

Prezes Huawei w Europie: współczesne przywództwo musi stawiać na współpracę, innowacyjność i wartości

Dojrzałe przywództwo i zarządzenie kryzysowe w czasach pandemii COVID-19 – o tym liderzy biznesu dyskutowali w Wiedniu podczas tegorocznej, już 12. edycji Global Peter Drucker Forum – największej konferencji dotyczącej zarządzania w biznesie i związanych z nim wyzwań. Podczas wydarzenia głos w tej dyskusji zabrał James Li, członek rady nadzorczej Huawei i prezes firmy w Europie.

Test Huawei P smart 2021 – 4 aparaty i niedrogi, czy warto?

Według Richarda Strauba, założyciela Forum Druckera, XXI wiek upływa pod znakiem kryzysu prawdziwego przywództwa. Dlatego tegoroczna konferencja odbywa się pod mottem „Przywództwo – zawsze i wszędzie”.
W trakcie dyskusji o przyszłości przywództwa, James Li, poruszając tematykę innowacyjności, otwartości i współpracy w trudnych czasach, podkreślił, że współcześni liderzy muszą koncentrować się na trzech czynnikach. Jego zdaniem są to: wartości organizacji, innowacyjne technologie i konieczność współpracy o wymiarze międzynarodowym.

Przez lata wypracowaliśmy u siebie głębokie przekonanie, że najlepszą odpowiedzią na rynkowe przeciwności losu jest koncentracja na kliencie. Najlepszą reakcją na wyzwania jest tworzenie prawdziwych wartości dla naszych klientów i społeczności, które wspieramy. – mówił James Li, członek rady nadzorczej Huawei i prezes firmy w Europie

Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ – super foto- i wideograficzne funkcje

W tym kontekście, prezes Huawei w Europie przypomniał, jak inżynierowie i pracownicy techniczni Huawei w marcu 2011 r. w zaledwie w dwa tygodnie odbudowali 680 sieciowych stacji bazowych w Japonii, po tsunami wywołanym trzęsieniem ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera. Nie zabrakło również odwołań do bieżącej sytuacji.

Innowacyjne technologie i komunikacja będą dalej napędzać cyfrową transformację, nawet w czasach kryzysu. Są one kluczem do ożywienia gospodarczego – podkreślił James Li.

Zaledwie 36 godzin Huawei potrzebował na budowę, testy i uruchomienie nowoczesnych sieci 5G dla nowo wybudowanego, 1000-łóżkowego szpitala w epicentrum epidemii w Wuhan na początku tego roku. Dzięki małym opóźnieniom oraz dużej przepustowości, możliwe było wykorzystanie robotów, które mogły na bieżąco monitorować temperaturę pacjentów i bezpiecznie przenosić próbki medyczne i inne przedmioty, odciążając tym samym lekarzy.
Na całym świecie pandemia pokazała nam także jak ważne jest wdrożenie szybkich sieci 5G dla prowadzania wideokonferencji czy nauczania zdalnego w czasach, gdy tak ważny jest dystans społeczny.

Musimy być bardziej inkluzywni i otwarci na nowości oraz odmienność, a nie zamknięci i uprzedzeni. Musimy się wspierać, a nie dzielić. Jeśli jako liderzy będziemy rozwijać się w zakresie wartości, innowacji i w duchu współpracy, możemy wspólnie przejść przez obecny kryzys i stworzyć lepszą przyszłość dla wszystkich – podsumował James Li, podkreślając społeczny wymiar współczesnego przywództwa.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: