LG 3Q2020 – rekordowo wysokie przychody

LG – wyniki finansowe za trzeci kwartał 2020 roku

Rekordowo wysokie przychody i marża dochodów operacyjnych w trzecim kwartale świadczą o wzroście rynku AGD i RTV.

Firma LG Electronics Inc. (LG) ogłosiła dzisiaj skonsolidowane przychody za trzeci kwartał 2020 r. w wysokości 16,92 biliona wonów południowokoreańskich (14,24 mld dolarów amerykańskich) oraz zysk operacyjny w wysokości 959 mld wonów południowokoreańskich (807,14 mln dolarów amerykańskich). Zarówno sprzedaż jak i zyski są najwyższymi wartościami za trzeci kwartał w sześćdziesięciodwuletniej historii firmy LG Electronics. W wyniku silnego wzrostu rynku produktów AGD i RTV, całościowa sprzedaż wzrosła o 7,8 procent, a dochody operacyjne wzrosły o 22,7 procent w porównaniu do trzeciego kwartału ubiegłego roku.

LG K52 i LG K42 – wygląd i najwyższy poziom użyteczności

Dział LG Home Appliance & Air Solution uzyskał w trzecim kwartale przychody w wysokości 6,16 biliona wonów południowokoreańskich (5,18 mld dolarów amerykańskich).  Stanowi to przyrost o 15,5 procent w stosunku do tego samego kwartału ubiegłego roku i była to najwyższa sprzedaż kwartalna w historii spółki. Wszystko to dzięki wzrostowi zapotrzebowania na urządzenia stosujące parę, takie jak pralki i szafy parowe LG Styler. Ponadto, spółka zanotowała rekordowy zysk operacyjny za trzeci kwartał w wysokości 671,5 mld wonów południowokoreańskich (565,2 mln dolarów amerykańskich) co stanowiło wzrost o 56,6 procent w porównaniu do tego samego kwartału ubiegłego roku. Marża zysku w wysokości 10,9 procent była trzecim z rzędu dwucyfrowym kwartałem dla spółki, która spodziewa się utrzymania tej dynamiki w czwartym kwartale i planuje jeszcze większy wzrost rentowności poprzez lepszą optymalizację kosztów.
Dział LG Home Entertainment uzyskał w trzecim kwartale sprzedaż w wysokości 3,67 biliona wonów południowokoreańskich (3,09 mld dolarów amerykańskich) – o 14,3 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, dzięki powrotowi popytu na produkty premium jak OLED i telewizory z dużymi ekranami na dojrzałych rynkach Ameryki Północnej i Europy. Dochód operacyjny w kwocie 326,6 mld wonów południowokoreańskich (274,88 mln dolarów amerykańskich) wzrósł o 13,2 procent w porównaniu do tego samego okresu 2019 roku w wyniku bardziej strategicznych inwestycji marketingowych pomimo wyższych cen paneli LCD. Spółka planuje kontynuowanie sukcesu zwiększając swój udział w sprzedaży telewizorów klasy premium oraz rozwijając sprzedaż online.
Dział  LG Mobile Communications wygenerował sprzedaż w kwocie 1,52 biliona wonów południowokoreańskich (1,28 mld dolarów amerykańskich) w trzecim kwartale, praktycznie bez zmian w stosunku do ubiegłego roku i o 16,5 procent wyższą niż w poprzednim kwartale. Strata operacyjna za trzeci kwartał zmniejszyła się do 148,4 mld wonów południowokoreańskich (124,9 mln dolarów amerykańskich) w porównaniu do ubiegłego roku, co w dużej mierze wynika z poprawiającej się wydajności produkcji, oszczędnościom w kosztach dzięki strategii współpracy z firmami ODM (original design manufacturing – wytwarzanie według własnego projektu) oraz zwiększonemu popytu na modele masowe. Spółka planuje wzmocnić ofertę dla rynku masowego w Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej, a także kontynuować poprawę wydajności operacyjnej.
Dział LG Vehicle Component Solutions uzyskał przychody kwartalne w wysokości 1,66 biliona wonów południowokoreańskich (1,39 mld dolarów amerykańskich), co stanowiło przyrost o 23,5 procent w porównaniu do równoważnego okresu roku poprzedniego, a strata operacyjna w wysokości 66,2 mld wonów południowokoreańskich (55,7 mln dolarów amerykańskich) zmniejszyła się znacznie w stosunku do poprzedniego kwartału ze względu na to, że najważniejsze zakłady produkcji OEM w Ameryce Północnej i Europie wznowiły działalność oraz dlatego, że można było dostrzec efekty sprawniejszego zarządzania kosztami. W czwartym kwartale spółka planuje zmaksymalizować sprzedaż poprzez intensywne zarządzanie dostawami i dalszą poprawę rentowności dzięki lepszemu zarządzaniu kosztami.
Dział Business Solutions w trzecim kwartale wygenerował sprzedaż w wysokości 1,48 biliona wonów południowokoreańskich (1,25 mld dolarów amerykańskich), co oznaczało wzrost o 13,4 procent w porównaniu do poprzedniego kwartału i spadek o 1,9 procenta w porównaniu do ubiegłego roku. Zysk operacyjny w kwocie 77,0 mld wonów południowokoreańskich (64,8 mln dolarów amerykańskich) spadł o 31,1 procent w porównaniu do okresu sprzed roku i o 22 procent w porównaniu do poprzedzającego kwartału. Aby poprawić wyniki działalności w ostatnim kwartale tego roku, spółka planuje bardziej dynamiczne podejście do sprzedaży bezpośredniej, poprawę konkurencyjności produktów i wzmocnienie marketingu online.

III kw. 2020 Wyjaśnienie różnic kursowych

Nieaudytowane dochody kwartalne firmy LG Electronics są sporządzone zgodnie z MSSF (Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej) za okres trzech miesięcy zakończony 30 września 2020 r. Kwoty w wonach południowokoreańskich (KRW) są przeliczane na dolary amerykańskie (USD) po średnim kursie z danego kwartału – 1.188,15 KRW za USD.

Konferencja zdalna na temat dochodów

Plik z prezentacją jest dostępny do pobrania poniżej lub na stronie firmy LG Electronics (www.lg.com/global/ir/reports/earning-release.jsp).

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: