realme – historyczny rekord 50 mln sprzedanych smartfonów

Według analityków Counterpoint do rąk użytkowników trafiło już 50 mln smartfonów realme. Modele serii 7 już w ofercie Play

realme

  • Według analityków Counterpoint realme to obecnie najszybciej rosnąca marka mobilna świecie. Do rąk użytkowników trafiło już 50 mln smartfonów realme;
  • W ubiegłym kwartale (Q3/2020) na całym świecie sprzedano 14,8 mln smartfonów realme. O 45% więcej niż w analogicznym kwartale 2019 roku;
  • Historyczny rekord. Osiągnięcie progu 50 mln sprzedanych smartfonów zajęło realme zaledwie dziewięć kwartałów – marka istnieje od maja 2018 roku;
  • W Polsce realme rozszerza swoją współpracę z operatorami. W sieci Play debiutują smartfony serii 7. Model 7 Pro jest już dostępny w ofercie w zestawie ze smartbandem realme, a model 7 pojawi się 5 listopada.

Test realme Buds Air Neo: całkowicie bezprzewodowe, absolutnie bezproblemowe

realme to młoda marka z ambicjami, która nie tylko spełnia oczekiwania swoich użytkowników, ale także potrafi zaskoczyć analityków. Według najnowszego raportu Counterpoint, realme rośnie bardzo dynamicznie, umacniając swoją pozycję na globalnym rynku smartfonów. Osiąga również kolejne kamienie milowe w rekordowo krótkim czasie.

W Polsce realme obecne jest od kwietnia bieżącego roku i pomimo rynkowego spowolnienia, rozwija się nie mniej intensywnie niż w skali globalnej. Zacieśnia również współpracę z siecią Play, w ofercie której debiutują właśnie najnowsze smartfony realme 7 Pro oraz realme 7.

50 mln sprzedanych smartfonów

W trzecim kwartale 2020 roku realme sprzedało 14,8 mln smartfonów – o 132% więcej niż drugim kwartale – przekraczając tym samym liczbę 50 milionów urządzeń, które trafiły do rąk użytkowników od debiutu marki w maju 2018 roku. Analitycy Counterpoint podkreślają, że w historii rynku mobilnego nie było do tej pory producenta, który w ciągu pierwszych dziewięciu kwartałów obecności na rynku sprzedałby aż 50 mln smartfonów.

Liczba kwartałów obecności na rynku potrzebnych wybranym markom mobilnym do osiągnięcia kamienia milowego w postaci 50 mln sprzedanych urządzeń. Źródło: Counterpoint

Liczba kwartałów obecności na rynku potrzebnych wybranym markom mobilnym do osiągnięcia kamienia milowego w postaci 50 mln sprzedanych urządzeń. Źródło: Counterpoint

Test Realme X50 Pro – świetny flagowiec 5G za przyzwoitą cenę

realme w 61 krajach

Od debiutu realme na globalnym rynku minęło zaledwie 30 miesięcy, ale marka jest już obecna w 61 krajach i zajmuje 7. miejsce na liście największych producentów smartfonów. Zgodnie ze swoim hasłem przewodnim „Dare to leap”, realme zawsze stara się być innowatorem. Należy do grona pierwszych producentów smartfonów, którzy wprowadzili na rynek modele wyposażone w układy mobilne Snapdragon 865 czy 765G oraz w aparaty o rozdzielczości 64 MP. W ofercie ma również urządzenia wspierające technologię 5G.

Globalny rynek smartfonów w trzecim kwartale 2020 roku według analityków Counterpoint. Źródło: Counterpoint

Globalny rynek smartfonów w trzecim kwartale 2020 roku według analityków Counterpoint. Źródło: Counterpoint

Choć większości Polaków realme może kojarzyć się głównie ze smartfonami, marka rozwija również swoją ofertę akcesoriów oraz urządzeń związanych z inteligentnym internetem rzeczy (AIoT). W 2020 roku na rynku pojawiło się 50 produktów AIoT od realme, a w przyszłym roku producent planuje podwoić tą liczbę. Jeszcze przed końcem tego roku, cześć z nich będzie dostępna również w Polsce.

Najnowsze smartfony realme dostępne w Play

W październiku realme zaprezentowało dwa przełomowe smartfony ze średniej półki – realme 7 Pro oraz realme 7. Wyróżniają się one odważną innowacyjnością i długą, bo aż 3 letnią gwarancją producenta. Oba modele debiutują w sieci Play i dołączają do już obecnych realme 6i oraz X50 5G.
Użytkownicy realme 7 Pro otrzymują w nowym średniaku technologiczne rozwiązania spotykane do tej pory wyłącznie w smartfonach z górnej półki – ekran Super AMOLED z czytnikiem linii papilarnych oraz ładowanie Super Dart Charge 65 W, które uzupełni baterię do pełna w zaledwie 34 minuty. Smartfon ma również poczwórny aparat główny 64 MP, z dedykowanym trybem do fotografii nocnej. W Play można go już kupić w zestawie ze smart bandem, za 1 zł przy dopłacie 60 zł (oferty PLAY L oraz PLAY HOMEBOX). Osoby przenoszące numer do Play mogą również skorzystać z oferty na raty, w której 6 rat za urządzenie spłaca operator.

realme 7 Pro

realme 7 Pro

realme 7 to smartfon dla graczy – pierwszy na świecie z nowym procesorem MediaTek Helio 95G. Wyróżnia się ekranem z odświeżaniem 90 Hz, szybkim ładowaniem Dart Charge 30 W oraz poczwórnym aparatem 48 MP. W ofercie Play zadebiutuje już 5 listopada.

realme 7

realme 7

Ogromnie mnie cieszy możliwość wprowadzenia kolejnych modeli realme do oferty Play. Co tylko pokazuje, że mimo naszej krótkiej obecności w Polsce, potencjał realme jest dostrzegany przez kluczowych graczy. Seria 7 na pewno zyska sympatię abonentów Play. Zdradzę, że jeszcze w tym roku będziemy mogli ogłosić kolejny taki debiut z realme w roli głównej. – Łukasz Łyżwa, dyrektor ds. sprzedaży w realme Polska.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: