Huawei EMUI 11 – nowe funkcje

Huawei EMUI 11 – autorska nakładka na smartfony i tablety Huawei, działające w oparciu o Android – co przynosi?

Kolejna, 11. generacja interfejsu EMUI przynosi nowy, odświeżony wygląd, w tym możliwość personalizacji ekranu Always-on Display oraz rozbudowane funkcje pracy wielozadaniowej. EMUI to autorska nakładka na smartfony i tablety Huawei, działające w oparciu o Android. EMUI 11 jest już dostępna na smartfonach Huawei Mate 40 Pro.

Huawei EMUI 11

Odświeżony wygląd

Zmiany, które wprowadza nowa nakładka EMUI 11 dotyczą przede wszystkim animacji na ekranie Always-on Display (AOD), które użytkownik może dostosować do własnych preferencji poprzez wybranie ulubionego pliku GIF. Dodatkowo, nowa nakładka umożliwia dostosowanie palety kolorów oraz czcionki na ekranie AOD. Animacje zostały też zoptymalizowane pod kątem ekranów o wysokiej częstotliwości odświeżania.

Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ – super foto- i wideograficzne funkcje

Rozbudowane funkcje pracy wielozadaniowej

EMUI 11 przynosi nowe funkcyjności ułatwiające prace na wielu aplikacjach jednocześnie. Wysuwany z boku panel ze skrótami pozwala na otwieranie aplikacji w ruchomych oknach, których rozmiar można dowolnie skalować. Istnieje możliwość uruchomienia kilku okien jednocześnie oraz minimalizowania ich do formy pływających bąbelków. Uaktualniona funkcja Multi-screen Collaboration 3.0 pozwala na wyświetlenie interfejsu smartfona z nawet trzema działającymi w tle aplikacjami na ekranie laptopa lub tabletu Huawei.

Wyższy stopień prywatności

Zdjęcia zrobione smartfonem zawierają prywatne informacje, takie jak miejsce i czas zrobienia zdjęcia oraz model urządzenia, z którego zostało wykonane. Podczas udostępniania zdjęć między użytkownikami, informacje te mogą być równocześnie przekazywane. Nowa wersja EMUI 11 wprowadza możliwość usunięcia prywatnych danych przed wysłaniem zdjęcia, za pośrednictwem funkcji Huawei Share.

EMUI 11 jest już dostępna na smartfonach Huawei Mate 40 Pro, które zaprezentowano 22 października 2020. Na konferencji miała miejsce również premiera Petal Maps – aplikacji, która oferuje dostęp do map, nawigacji samochodowej, informacji o ruchu drogowym, wyszukiwania obiektów i listy ulubionych miejsc. Przedstawiono również nowe funkcje znanej użytkownikom urządzeń Huawei aplikacji Petal Search.

źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: