Motorola MXP600 TETRA – radiotelefon nowej generacji

Motorola MXP600 TETRA – radiotelefon nowej generacji

Motorola MXP600 TETRA

Globalna pandemia, stale rosnąca liczba danych do zarządzania i coraz większe zapotrzebowanie na informacje przy ograniczonych zasobach – pokazuje, że jeszcze nigdy służby bezpieczeństwa publicznego nie stykały się z tak złożoną sytuacją na świecie.

Autonomiczne systemy i urządzenia, które nie komunikują się między sobą, mogą zostać dodane do już istniejącego złożonego systemu. Ratownicy, osoby reagujące na zagrożenia jako pierwsze, potrzebują technologii zdolnej do działania w sytuacjach krytycznych, zapewniającej intuicyjne i inteligentne funkcjonowanie w chwili próby, a także elastycznych narzędzi, umożliwiających łatwe połączenie z szerszym ekosystemem tej technologii.

Test Tenda 4G09 – stacjonarny router LTE Advanced

Motorola Solutions wprowadza na rynek urządzenie nowej generacji Terrestrial Trunked Radio – TETRA, inteligentny i wydajny radiotelefon MXP600, aby sprostać potrzebom pracowników służb bezpieczeństwa publicznego zarówno dziś, jak i w przyszłości. Lekki, ale bardzo wytrzymały radiotelefon przenosi sprawdzone możliwości komunikacji głosowej – stosowanej podczas działań w sytuacjach krytycznych – na nowy poziom i może współpracować z innymi rozwiązaniami

Fachowcy działający na pierwszej linii zawsze będą potrzebować radiotelefonu w sytuacjach wysokiego stresu, aby służyło im jako koło ratunkowe. Mogą również wymagać współpracy z innymi przenośnymi urządzeniami, w tym smartfonami i kamerami, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i niezawodności ich radiowej łączności głosowej – mówi Mark Schmidl,  Senior Vice President Motorola Solutions.

Test Samsung Galaxy S20 Fan Edition 5G – innowacje w przystępnej cenie

Zamiast obsługiwania wielu urządzeń jednocześnie, mogą aktywować inne urządzenia za pomocą tego, którego użycie w danej sytuacji uznają za najbardziej naturalne i intuicyjne. Na przykład, jeśli policjant naciśnie przycisk alarmowy w sytuacji zagrażającej życiu, w przyszłości radiotelefon będzie mógł automatycznie aktywować noszoną kamerę, którą ma na sobie bez konieczności uruchamiania oddzielnego procesu. Chodzi o to, aby jednocześnie uprościć i ulepszyć kluczowe funkcje komunikacji o znaczeniu krytycznym – wyjaśnia Katja Millard, Senior Director Devices w Motorola Solutions.

Test Huawei P smart 2021 – 4 aparaty i niedrogi, czy warto?

Wprowadzenie MXP600 pomoże służbom elastycznie rozwijać ich własne rozwiązania stosowane w krytycznych sytuacjach, jednocześnie w pełni wykorzystując zalety bezpiecznej łączności radiowej:

 • Być wyraźnie słyszanym w najgłośniejszym otoczeniu
  MXP600 wykorzystuje inteligentną technologię mikrofonów do tłumienia szumów w tle i zapewnia maksymalną głośność, około czterokrotnie wyższą niż w typowym smartfonie. Podczas pracy w wietrznych warunkach, urządzenie automatycznie wykorzystuje głośnik jako dodatkowy mikrofon w celu optymalnego ograniczenia szumów wiatru. Gdy wiele radiotelefonów znajduje się w pobliżu, MXP600 automatycznie eliminuje sprzężenie akustyczne, co zapewnia efektywną łączność.
 • Znacznie przyspieszać zarządzanie urządzeniami, aby utrzymać działanie
  w terenie, na pierwszej linii.
   Programowanie bezprzewodowe (OTAP) umożliwia bieżącą aktualizację radiotelefonów, trwającą kilka minut, co pozwala uniknąć wymogów dotyczących czasu, logistyki i kosztów związanych z tradycyjnym programowaniem radiowym. OTAP jest szybkie, bezpieczne i wygodne, zapewnia zmaksymalizowanie wydajności osób działających na pierwszej linii i pomaga im pozostać w terenie.
 • Współpracować i działać jako zespół w jeszcze wygodniejszy sposób
  Korzystaj z radiotelefonu w wygodny sposób, używając aplikacji na smartfona do przewijania grup rozmówców, wysyłania bezpiecznych wiadomości i dyskretnej łączności radiowej, zależnie od potrzeb. Nowa aplikacja M-RadioControl oznacza elastyczną współpracę smartfonów z MXP600. Czip NFC wbudowany w MXP600 umożliwia szybkie i łatwe parowanie, a łącze Bluetooth 5.0 zapewnia bezpieczne połączenie bezprzewodowe między radiotelefonem, smartfonem i innymi urządzeniami.

MXP600 integruje technologie używane przez służby ratownicze, aby skupić się na ich misji jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu.

źródło: Motorola Solutions

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl