Centrum Nauki Kopernik ma 10 lat

Centrum Nauki Kopernik świętuje 10-lecie istnienia. Miejsce łączące edukację i zabawę stało się ważnym punktem na mapie Warszawy

Centrum Nauki Kopernik

Innowacyjne podejście do nauki i liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, sprawiły, że we wspólne inicjatywy włączają się takie firmy, jak Samsung.

Współpraca Centrum Nauki Kopernik i Samsung trwa niemal od początku powstania instytucji. O tym, jak ogromną rolę odgrywają miejsca takie, jak Centrum Nauki Kopernik, świadczy obecność licznych gości. W ubiegłym tygodniu odnotowano 10-milionowego odwiedzającego w Centrum Nauki Kopernik. To dowód na niesłabnącą potrzebę poznawania świata nauki, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Test Samsung Galaxy Z Fold2 5G – to naprawdę klasa premium

Samsung z dumą wspiera Centrum Nauki Koperniki, dokładając wszelkich starań, aby prowadzone w ramach partnerstwa działania, były atrakcyjne i przyczyniały się do zadowolenia odwiedzających. Już dekadę  Kopernik razem z firmą Samsung wspólnie tworzą nowe programy edukacyjne, odświeżają wystawy oraz zapewniają dodatkowe atrakcje zwiedzającym w czasie imprez. Owocem tej długoletniej współpracy są takie projekty jak: „Strefa Mistrzów Kodowania” – pierwsza ogólnodostępna pracownia promujące naukę programowania, „Wieczory dla dorosłych”, podczas których Kopernik jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich oraz strefy partnerskie jak „Samsung i kropka”, która wyjaśniała technologię kropek kwantowych.

Test Samsung Galaxy S20 Fan Edition 5G – innowacje w przystępnej cenie

Co roku na zakończenie wakacji Samsung  razem z Kopernikiem organizują Dzień Odkrywców – święto nauki, zabawy i świata eksperymentów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a odwiedzający mają do dyspozycji kilkaset eksponatów i dodatkowych atrakcji, gdzie główną rolę odgrywają produkty i rozwiązania Samsung. Dzięki wieloletniemu partnerstwu w Koperniku działa też jedyny teatr w Polsce, w którym można zobaczyć zaawansowane technologicznie humanoidy – RoboThespiany – poruszające się przy pomocy sprężonego powietrza. Samsung jest wyłącznym partnerem  „Teatru Robotycznego”.

Jubileusz istnienia Centrum Nauki Kopernik to też jubileusz współpracy z firmą Samsung. Nową dekadę otwierają nowe projekty nastawione na wyzwania współczesnego świata. Jednym z nich jest strefa  otwarta w lipcu br. „Samsung, aż chce się oddychać” . Jej celem jest edukacja na temat jakości powietrza oraz zachęcenie do zmiany codziennych nawyków, które sprawią, że powietrze będzie czystsze.

W strefie można zobaczyć jak w praktyce działają oczyszczacze firmy Samsung, które usuwają aż do 99,97 proc. szkodliwych zanieczyszczeń. Zwiedzający mogą również sprawdzić stan powietrza w dowolnym mieście na świecie. Ci, którzy chcieliby wprowadzić do swojego życia nowe, ekologiczne nawyki, mogą wypełnić formularz na platformie udostępnionej przez UNEP/GRID-Warszawa, organizacji współpracującej z Programem Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP), gdzie zadeklarują podjęcie EKOpostanowienia.

W sierpniu br obok Centrum Nauki Kopernik rozpoczęto budowę innowacyjnej Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. Firma Samsung została Partnerem Głównym PPK. W ramach współpracy będzie nie tylko finansowo wspierać ośrodek, lecz także współrealizować projekty związane z technologiami w edukacji, inkubatorami przedsiębiorczości i rozwojem smart city. Miejsce stwarza nowe możliwości wymiany wiedzy pomiędzy naukowcami z różnych dziedzin a Centrum Rozwojowo-Badawczym Samsung, które działa w Warszawie. Pracownia jest również otwarta na rozwiązania startupów,  co z kolei łączy się z celami Samsung Inkubatorów wspierających startupy od fazy koncepcyjnej do przygotowania prototypów rozwiązań. Przy takich założeniach PPK będzie prawdziwą interdyscyplinarną kuźnią idei.

źródło: Samsung

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: