Ericsson w Polsce – 5G z Polski dla Europy

 „Tylko odważne decyzje w kierunku 5G doprowadzą do prawdziwych przemian społecznych. 5G to nie tylko rozwój technologiczny, ale zmiana filozofii działania” – powiedział Mischa Dohler, profesor King’s College London, prelegent na Ericsson Radio Tech DayEricsson w Polsce zaprosił na zorganizowany online Radio Tech Day prelegentów z branży ICT. Zaprezentował swoim klientom rozwiązania technologiczne jakie powstają w ośrodku  badawczo-rozwojowym firmy  w Polsce.

Ericsson Radio Tech Day

Podczas czwartej edycji Radio Tech Day Ericsson zademonstrował sześć najnowszych rozwiązań jakie powstają w polskim Centrum R&D. Pokazano między innymi kolejną generację urządzeń z rodziny RAN Compute Baseband, nowe i najbardziej wydajne BB6648 i BB6641. Zostały one zaprojektowane tak, by sprostać wymaganiom wysokiej przepustowości dla sieci 5G. Przedstawiono również zastosowania Machine Learningu w projektach rozwoju oprogramowania sieci RAN oraz Ericsson Spectrum Sharing. ESS umożliwia  wdrożenie technologii 5G NR w oparciu o pasmo LTE. Niektóre z funkcjonalności tego rozwiązania powstają właśnie w Polsce.

Powinniśmy mówić o tym co możemy zrobić, aby Polska gospodarka i polskie firmy skorzystały z możliwości 5G i zrozumiały jak istotne jest włączenie się do procesu budowy przemysłu opartego o dane, szybki ich transfer, żeby doceniły możliwości chmury obliczeniowej, platform, algorytmów i sztucznej inteligencji. Inteligentna produkcja w Polsce może przynieść wzrost PKB nawet o 7 miliardów euro, dlatego potrzebujemy produktów Made in Poland.

Test Huawei P smart 2021 – 4 aparaty i niedrogi, czy warto?

Rozwój oprogramowania 5G i komponentów radiowych w Polsce, które są realizowane już min przez firmę Ericsson pomaga Polsce być jednym z wiodących innowatorów 5G w Europie. Sieci 5G będą stanowiły fundament dla rozwoju nowych usług
i aplikacji, które dokonają znaczących zmian w wielu gałęziach gospodarki – podsumował podczas wydarzenia Marek Zagórski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik d/s Cyberbezpieczeństwa.

Ericsson zademonstrował także swój Router 6673, który został wybrany jako jeden z finalistów w konkursie Leading Light 2020 w kategorii „Najbardziej innowacyjny produkt telekomunikacyjny”.

Test Tenda 4G09 – stacjonarny router LTE Advanced

Do wydarzenia zaproszono Startup WorkRoomGroup, który pokazał Platformę ConnectedVR. Umożliwia ona symulacje, treningi i komunikację w spersonalizowanej przestrzeni wirtualnej rzeczywistości. Ericsson współpracuje z WorkRoomGroup w ramach projektu 5S pilotowanego przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Tylko odważne decyzje w kierunku 5G doprowadzą do prawdziwych przemian społecznych. 5G to nie tylko rozwój technologiczny, ale zmiana filozofii działania – powiedział  Profesor Mischa Dohler, światowa ikona branży naukowej specjalizującej się w najnowszych technologiach z King’s College London.

Test Samsung Galaxy Z Fold2 5G – to naprawdę klasa premium

Ericsson z dumą podkreśla swoje zaangażowanie w Polsce. Cieszymy się, iż możemy podzielić  się z naszymi klientami rozwiązaniami jakie powstają w kraju, a także pokazać jak wygląda produkcja sprzętu firmy, która powstaje w Tczewie – powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

W Łodzi i Krakowie działa centrum badawczo-rozwojowe, a w Tczewie produkowany jest sprzęt radiowy gotowy obsłużyć 4G i 5G. Efekty pracy polskich inżynierów wykorzystują operatorzy telekomunikacyjni w wielu krajach świata, w Polsce są nimi Play i Polkomtel. W przyszłości sprzęt znad Wisły zostanie wykorzystany do budowy sieci 5G w Polsce oraz w innych krajach Europy.

źródło: Ericsson

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: