Oxford Economics – Huawei to 220 tys. miejsc pracy w Europie

Według najnowszego badania Oxford Economics, Huawei dzięki swojej działalności w 2019 r. zwiększył łącznie europejskie PKB o 16,4 mld EURO oraz zapewnił ponad 224 tys. miejsc pracy

Oxford Economics

Jak wynika z tegorocznej edycji raportu The Economic Impact of Huawei, działalność firmy przynosi Europie wielomiliardowe korzyści. Poza wpływem na rozwój gospodarczy i tworzeniem nowych miejsc pracy, w 2019 r. firma wygenerowała ponad 6,6 mld EURO wpływów podatkowych.
Huawei odegrał w 2019 roku również ogromna rolę w dziedzinie badań i rozwoju w Europie. Według zestawienia The 2019 EU Industrial R&D Investment Scoreboard firma zajęła piąte miejsce na świecie pod kątem inwestycji w tym obszarze. Według Europejskiej Urzędu Patentowego Huawei złożył ponadto największą ilość wniosków patentowych w 2019 r.
Test Huawei P smart 2021 – 4 aparaty i niedrogi, czy warto?

Konsekwencja Huawei w zakresie wydatków na badania i rozwój mają kluczowe znaczenie dla ogólnego rozwoju europejskiej gospodarki i jej produktywności – mówi Pete Collings, Dyrektor działu Economic Impact Consulting w regionie Europy i Bliskiego Wschodu.

Bezpośredni wkład Huawei w europejskie PKB w 2019 roku wyniósł 2,8 mld euro, co w ujęciu realnym oznacza roczny wzrost w wysokości 11,4% w ciągu ostatnich 5 lat.

W tym nieoczekiwanym i dziwnym roku Huawei zapewnił stabilne i bezpieczne połączenia sieciowe, aby pomóc tysiącom ludziom pracować i uczyć się zdalnie. Działamy w Europie od 20 lat i dokładamy wszelkim starań, by wspólnie z lokalnymi społecznościami wspierać rozwój nowoczesnej gospodarki. W przyszłości chcemy kontynuować współpracę z naszymi europejskimi partnerami, by jeszcze lepiej sprostać nowym wyzwaniom i przynieść jeszcze więcej korzyści dla Europy – powiedział Abraham Liu, główny przedstawiciel Huawei w instytucjach UE.

Test Huawei FreeBuds Pro – z dynamiczną redukcją szumów

W raporcie Oxford Economics oceniono ogólny wpływ gospodarczy Huawei na Europę, w tym wkład Huawei w europejski PKB, zatrudnienie i podatki.
Pełen raport do pobrania na stronie: https://www.oxfordeconomics.com/recent-releases/The-economic-impact-of-Huawei-in-Europe

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: