Xblitz Professional V3 Magnetic – dokładny obraz 4K

Xblitz Professional V3 Magnetic – nowy wideorejestrator z bestsellerowej serii kamer samochodowych

Xblitz Professional V3 Magnetic
Xblitz Professional V3 Magnetic

KGK TRADE, właściciel marki Xblitz poinformował o wprowadzeniu najnowszej odsłony bestsellerowej serii kamer samochodowych. Professional V3 Magnetic jest widorejestratorem, który potrafi nagrać obraz w rozdzielczości 4K. Warto zauważyć, że model ten posiada magnetyczny uchwyt, który posiada wbudowany moduł GPS. To pozwala kamerze na uzyskanie informacji takich jak położenie pojazdu na mapie oraz prędkość z jaką się porusza.

Xblitz Professional V3 Magnetic
Xblitz Professional V3 Magnetic

Najważniejszą kwestią podczas stłuczki i innego, podobnego zdarzenia jest wysokiej jakości nagranie, które będzie dowodem w sprawie. Na szczęście Xblitz V3 oferuje rozdzielczość 4K, co sprawia, że obraz będzie znacznie bardziej dokładny niż ten, który oferują kamery Full HD. Dużą zasługę ma w tym przypadku obiektyw, który składa się z sześciu soczewek. Finalnie obraz, który dociera do sensora Sony IMX 415 jest przede wszystkim ostry, a także, co bardzo ważne pełen detali. Warto wspomnieć również o szerokim kącie widzenia, który zapewnia nagranie obrazu w zakresie 150 stopni. To oznacza, że kamera nagra wszystko to, co dzieje się przed naszym samochodem, ale także na sąsiednich pasach drogi.

Rzecz jasna, wysoka jakość nagrania jest ważna, ale w wielu przypadkach podstawą, która może sprawić, że rzeczywiście udowodnimy naszą niewinność są przede wszystkim dane o prędkości ruchu w czasie nagrania, a także pozycja, w której pojazd się znajdował. Dołączany moduł GPS, który został umieszczony w uchwycie kamery Xblitz Professional V3 Magnetic pozwala uzyskać te cenne informacje. Przy okazji należy wspomnieć o funkcji G-Sensor, która odpowiada za zabezpieczenie nagrania w momencie kolizji, lub nagłego hamowania. To bardzo ważne, ponieważ oprogramowanie automatycznie zabezpieczy pliki wideo i uniemożliwi nadpisanie, które spowodowałoby ich usunięcie przez dalsze nagrywanie.

Wideorejestrator wyposażony jest w funkcję “loop-recording”. Wszystkie dane zapisywane są na karcie pamięci (maksymalna pojemność 256 GB). W przypadku, gdyby zabrakło miejsca kamera usunie stare pliki i nadpisując je uwolni miejsce na nośniku. Dzięki temu nie będziemy musieli ciągle wyłączać kamery aby wyczyścić microSD ze zbędnych plików. Urządzenie posiada również funkcję Wi-Fi, która pozwala na łączność z naszym smartfonem. Z poziomu aplikacji możemy zmieniać ustawienia kamery, oglądać nagrania, a także pobierać je do pamięci telefonu.

Test Xblitz Park View 2 – lusterko z kamerą

Wideorejestrator Xblitz Professional V3 Magnetic dostępny jest w sieci Media Markt oraz na stronie producenta w cenie 599 zł. Warto zauważyć, że zamawiając kamerę za pośrednictwem Xblitz.pl nie płacimy za przesyłkę, bowiem producent oferuje darmową dostawę od 100 zł. W zestawie oprócz kamery znajduje się taśma 3M, uchwyt, czytnik kart microSD, instrukcja obsługi oraz zasilacz.
Specyfikacja techniczna

Procesor: Nt96670
Rozdzielczość nagrywania: Max. 4K
Sensor: SONY IMX 415
Obiektyw: 6G+IR
Kąt widzenia: 150 stopni
Wymiar: 50x90x41mm
Waga: 96g (bez uchwytu)
Pamięć: Karty micro SD do 256GB klasy 10
Format zapisu: MP4 H.265
Zasilanie: 5V
USB: Mini USB (zasilanie)
Mikrofon/ Głośnik: Wbudowane
Odbiornik GPS: Dołączany magnetyczny
Bateria:: Wbudowany superkondensator 2,7V/5F
G-sensor: Tak
Nagrywanie w pętli: Tak
Szeroki kąt widzenia: Tak
WDR: Tak
Zawartość zestawu: Kamera, Taśma 3M, Aktywny Uchwyt, Czytnik kart microSD, Instrukcja obsługi, Zasilacz
Numer produktu: XBL-CAR-DR046

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: