JVC podbija rynek telewizorów 4K UltraHD z Android TV

JVC podbija rynek telewizorów 4K UltraHD z Android TV  – technologia premium na każdą kieszeń

JVC LT-58VA8000
JVC LT-58VA80000

Legendarna marka JVC znana z solidnych, japońskich technologii Audio Video, rozwija swoje portfolio w Europie i wprowadza na polski rynek najnowszą linię 4K Ultra HD z Android TV 9.0 oferującą w rozsądnej cenie technologie premium. Wyższa linia z wiodącym modelem

  • Android TV 9.0 i dostęp do 4000 aplikacji z gwarancją producenta aktualizacji przez kolejne 3 lata
  • Zaawansowane rozwiązania obrazu Dolby Vision HDR, HDR10, Micro Dimming i dźwięku Dolby Audio, DTS
  • Duże rozmiary TV w przystępnych cenach na polskim rynku

Test OPPO Reno4 Pro 5G – inspirujące rozwiązania, nowe możliwości

 Android TV 9.0 w telewizorach JVC

 Nowe linie telewizorów JVC VA8000 (w rozmiarach 43, 50, 55, 58, 65 cali) oraz VA3000 (w rozmiarach 43, 50, 55 cali) działają na najnowszej platformie systemu Android TV 9.0 (Pie), która w znacznym stopniu poprawiła szybkość i komfort korzystania z domowej rozrywki. Przejrzyste i intuicyjne menu pozwala szybko dodać ulubione aplikacje do głównego ekranu. Funkcja Play Now, dostępna z poziomu ekranu głównego, wspiera w prosty sposób dostęp do najczęściej oglądanych treści multimedialnych: bez konieczności zagłębiania się w kolejne menu aplikacji.

Android TV 9.0 wyposażony jest w Asystenta Google. Możemy dzięki temu zadawać pytania, prosić o informacje, wyszukiwać głosowo miejsca czy niszową rozrywkę. I to wszystko bez użycia klawiatury. Wystarczy zadać pytanie do pilota, a Asystent Google odpowie wprost lub przekieruje na właściwą stronę z odpowiedziami oraz kontentem video na YouTube.

Test Samsung Galaxy S20 Fan Edition 5G – innowacje w przystępnej cenie

 4000 aplikacji w JVC z Android TV

 zięki Google Play Store użytkownicy JVC na platformie Android TV otrzymują dostęp do bazy ponad 4000 aplikacji i gier, a wśród nich do najbardziej popularnych w Polsce serwisów streamingowych takich jak YouTube, Netflix, HBO GO. Przy tak szerokiej ofercie nieoceniona jest funkcja wyszukiwania głosowego. Zamiast żmudnego wpisywania tytułu filmu na ekranowej klawiaturze wystarczy wydać polecenie głosowe. Google sam zamieni głos na tekst i wyszuka pożądany materiał. Serwisy VOD to jedynie czubek góry atrakcji, które czekają na użytkowników nowych JVC TV. Wśród tysięcy aplikacji każdy znajdzie coś dla siebie.

O sile Android TV stanowi nie tylko łatwość obsługi. Nie mniej ważne dla użytkownika są poziom bezpieczeństwa i częste aktualizacje systemu dzięki którym właściciele telewizorów JVC TV nie zostaną z przestarzałym sprzętem. Nowe telewizory otrzymają aktualizację do trzech kolejnych wydań systemu firmowanego przez Google.

    

JVC LT-55VA3000

      

Wbudowany Chromcast i Bluetooth

Nie bez znaczenia jest także standardowo obsługiwana technologia Chromecast. Niezależnie od tego czy chcemy szybko wyświetlić na dużym ekranie telewizora muzyczny klip ze smartfonu czy też prezentację z laptopa, z pomocą przychodzi właśnie to rozwiązanie. Bez czasochłonnej konfiguracji i podłączania kabli możemy powielić zawartość naszego ekranu i udostępnić obraz większej grupie widzów. Wystarczy uruchomić jedną z setek aplikacji wspierającą Chromecast i wybrać urządzenie, do którego skierujemy obraz i dźwięk. Co ważne, funkcja działa niezależnie od systemu operacyjnego naszego urządzenia. Windows, iOS, Android nie stanowią już problemu, aby cieszyć się obrazem na dużym ekranie telewizora.

Telewizor JVC LT-58VA8000 i LT-55VA3000 posiadają również wbudowane moduły Bluetooth, które pozwalają na bezprzewodową komunikację z innymi urządzenia domowej rozrywki takimi jak np. komputer, słuchawki czy amplituner kina domowego.

Recenzja Creative SXFI Gamer – zmienia oblicze gry

Dolby Vision czyli obraz rodem z Hollywood w JVC

Modele LT-58VA8000 i LT-55VA3000 oferują dostęp do zaawansowanych rozwiązań niedostępnych z reguły w tej kategorii cenowej. Amatorzy kina domowego z pewnością docenią zastosowanie technologii Dolby Vision oraz HDR10 rodem ze studiów filmowych Hollywood, które zapewniają bogatszą i żywszą paletę kolorów odtwarzając obraz zgodnie z intencjami twórcy. Rewolucyjne rozwiązanie Dolby Vision umożliwia odwzorowanie rekordowych 68 miliardów kolorów co ma przełożenie m.in. na widoczność i jakość detali podczas seansu. Dzięki dynamicznej kontroli metadanych, jeśli oglądamy film wykonany przy udziale tej technologii, mamy gwarancję, że widzimy obraz dokładnie tak jak wyobraził sobie to jego reżyser.

Efekty te wspiera technologia Micro Dimming, która dostosowuje poziom jasności diod LED do potrzeb obrazu telewizyjnego. Jest to jedna z ciekawszych technologii, która znacznie poprawia kontrast i rozpiętość tonalną obrazów w wymagających, dynamicznych scenach. Pozwala wyświetlać ciemniejszą czerń i jaśniejszą biel, dbając o optymalny kontrast i czystość obrazu. Dzięki temu na ekranie zobaczymy szczegóły i perfekcyjnie odwzorowane kolory.

Dolby Audio – JVC dba o dźwięk

 O dobrej jakości dźwięk w telewizorach JVC dba system Dolby Audio stworzony na potrzeby profesjonalnych studiów dźwiękowych. Bezstratny transfer audio zapewnia format kodowania DTS HD. Jest to rozwiązanie, któremu zawdzięczamy niezwykły realizm wrażeń dźwiękowych. A wszystko to bez potrzeby posiadania wielu głośników rozstawionych w pomieszczeniu.

 Duży może więcej – Frameless Design rozmiarze XL

Zarówno LT-58VA8000 jak i LT-55VA3000 zostały zaprojektowane jako multimedialne centra posiadające wszystko czego potrzebuje użytkownik zainteresowany dostępem do rozrywki w rozdzielczości 4K bez konieczności rujnowania kieszeni. I do tego w rozmiarze XXL. Koncentracja JVC na dużych rozmiarach jest przejawem ostatnich trendów konsumenckich oraz strategii marki, która zakłada, że konsumenci będą się przesiadać na coraz większe telewizory. Opisywane modele, mimo pokaźnych rozmiarów i ekranów o przekątnej odpowiednio 58 i 55 cali, charakteryzują się lekkim, przyjemnym dla oka, wzornictwem. Na szczególną uwagę zasługuje LT-58VA8000 ze względu na swój minimalistyczny, bezramkowy design.

Pełne linie JVC VA8000 w rozmiarach 43, 50, 55, 58, 65 oraz VA3000 w rozmiarach 43, 50, 55 cali są już dostępne w Polsce w sklepach Media Expert oraz online  https://www.mediaexpert.pl/ w cenach:

  • LT-58VA8000 – 2 199,99 PLN
  • LT-55VA3000 – 1 899,99 PLN

źródło: JVC

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: