Cloud native – pełny zakres technologii mobilnych 2G/3G/4G/5G

Mavenir ogłasza pełne wsparcie dla sieci 2G i 3G w ramach rozwiązań sieciowych OpenRAN i Packet Core typu cloud native kompatybilnych z siecią 4G/5G

Cloud native

Mavenir, jedyny w branży dostawca kompleksowego oprogramowania sieciowego typu cloud native dla sieci 4G/5G, ogłasza integrację technologii 2G i 3G z obecnymi pakietami szerokopasmowymi dla sieci 4G i 5G. Nowe kompleksowe rozwiązania typu cloud native, które obejmuje pełny zakres technologii mobilnych – 2G/3G/4G/5G, w sieciach mobilnych zarówno radiowych jak i packet core, zapewnią prawdziwie unikatowe bazujące na kontenerach rozwiązanie umożliwiające automatyzację sieci mobilnej i stosowanie zwinnych metod na szeroką skalę.

Test Realme X50 Pro – świetny flagowiec 5G za przyzwoitą cenę

Jeżeli chodzi o komponent RAN, funkcje 2G i 3G będą w pełni zintegrowane z architekturą OpenRAN, przy pełnej konteneryzacji jednostki centralnej (CU) i jednostki rozproszonej (DU) w celu dostarczenia kompleksowej technologii Multi Radio Access Technology (vMRAT).
Funkcje 2G i 3G będą również w pełni zintegrowane z rozwiązaniem typu packet core, opartym całkowicie na technologii chmury, wraz z architekturą opartą na usługach (SBA – Service Based Architecture). Usprawnia to dostępne obecnie rozwiązanie typu packet core w uruchomionych sieciach 4G i 5G na całym świecie, już dzisiaj pełniąc funkcję bramki, żeby zapewnić pełną integrację rozwiązań mobilnych w sieciach 2G/3G.

Test Samsung Galaxy S20 Fan Edition 5G – innowacje w przystępnej cenie

Pardeep Kohli, prezes i dyrektor generalny Mavenir powiedział: „Słuchaliśmy uważnie naszych najlepszych klientów, którzy obdarzyli nas zaufaniem w zakresie transformacji sieci, i zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy pomostu pomiędzy starszą technologią a rozwiązaniami OpenRAN i rozwiązaniami typu cloud native. Sieci 2G/3G będą jeszcze przez wiele lat odgrywały istotną rolę na wielu rynkach Przy pomocy tych rozwiązań nasi klienci zyskają możliwość automatyzacji sieci i wsparcie dla wszystkich technologii mobilnych w sieci opartej na technologii chmury”.

Rozwiązanie to zapewni możliwość rozwoju i zastosowania jednej architektury obejmującej wszystkie generacje (multi-G) technologii mobilnych, przy niezwykle sprawnej i elastycznej konfiguracji ukierunkowanej na przyspieszenie czasu wprowadzenia na rynek i eksploatację na odległość sieci rdzeniowych i radiowych. Planowany czas udostępnienia rozwiązania na dowolnej wirtualnej lub skonteneryzowanej platformie to drugi kwartał 2021 r., w tym WebScale Platform od Mavenir, która jest warstwą oprogramowania Kubernetes typu Open Source z warstwą integracyjną Mavenir Telco (Platform as a Service – Platforma jako Usługa). Będzie to odpowiedź na potrzeby operatora w zakresie bezpieczeństwa, zgodnego z prawem przechwytywania informacji, monitorowania operacyjnego, możliwości konfiguracji i wysokiej dostępności.

Mavenir jest jedynym w branży dostawcą w pełni kompleksowego oprogramowania typu cloud native i dzięki temu tradycyjne metody mogą zostać zastąpione lub rozszerzone o przyszłościowe rozwiązanie – powiedział Stefano Cantarelli, dyrektor ds. marketingu Mavenir. – Mavenir jest tu po to, aby współpracować z naszymi klientami i pomagać im przygotowywać się na przyszłość, zapewniając w pełni zaufane i płynne przejście do prawdziwie zwinnego i zautomatyzowanego świata usług i operacji. Zaufaj przyszłości z Mavenir”.

Źródło: Mavenir

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: