TIDAL Master – kolejne miliony utworów w najwyższej jakości dźwięku

TIDAL Master – kolejne miliony utworów dostępnych w najwyższej jakości dźwięku

TIDAL Master

Platforma muzyczno-rozrywkowa TIDAL nieustannie pracuje nad rozwojem aplikacji oraz udostępnia użytkownikom nowe funkcje. To sprawia, że liczba subskrybentów TIDAL HiFi podwoiła się od ubiegłego roku, a liczba piosenek odsłuchiwanych w jakości MQA wzrosła aż o 40%. Kolejnym z elementów pozwalających cieszyć się muzyką jest zwiększenie liczby utworów dostępnych w najwyższej jakości dźwięku. Dzięki współpracy z Warner Music Group użytkownicy HiFi mogą słuchać zarówno polskich jak i zagranicznych twórców, takich jak m.in. The Notorious B.I.G., Missy Elliott, LCD Soundsystem, Madonna, Andrzej Zaucha, Bajm, Breakout, Czesław Niemen, Dżem, Kora i Maanam, Krzysztof Penderecki, Republika czy T.Love w jakości  MQA.

Test Huawei FreeBuds Pro – z dynamiczną redukcją szumów

MQA pod kierownictwem Boba Stuarta, który w tym roku został pierwszym inżynierem dźwięku z nagrodą Prince Philip Award od Królewskiej Akademii Inżynierii, oferuje pionierskie rozwiązania w zakresie całkowicie nowego sposobu kodowania cyfrowego dźwięku, stworzonego w oparciu o to, w jaki sposób ludzie słyszą. Kluczowe w technologii MQA jest zapewnienie słuchaczom dokładnie takiego nagrania, jakie powstało w studiu. Ponadto MQA rozwiązuje problem sprawiający, że po przekształceniu dźwięku analogowego w cyfrowy, niektóre brzmienia słychać w nienaturalny sposób. To właśnie dzięki temu MQA pozwala na odsłuch w najwyższej możliwej jakości.
„Zwracając wielką uwagę na specyfikę dźwięku i sposób, w jaki go słyszymy, MQA zapewnia wszystkie szczegóły i niuanse utworu nagranego w studio. Katalog przemysłu muzycznego zawiera miliony nagrań z początków ery płyt CD. Cieszymy się, że dzięki Warner Music Group i TIDAL użytkownicy mogą teraz cieszyć się tą muzyką w najwyższej jakości” powiedział twórca MQA, Bob Stuart.
TIDAL Masters oferuje dźwięk w najwyższej możliwej jakości. Wraz ze wzrostem oczekiwań użytkowników co do wysokiej jakości doświadczenia, teraz mogą oni nie tylko słuchać muzyki dokładnie tak, jak nagrali ją ich ulubieni artyści w studio, ale też dzięki szeregowi wprowadzonych przez nas innowacji, jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej”. – dodał TIDAL COO, Lior Tibon
Aby ułatwić słuchanie i odkrywanie większej liczby utworów Masters, TIDAL wprowadza także Radio Artysty i Radio Utworu oraz spersonalizowane playlisty z nowościami zawierające wyłącznie piosenki w jakości Masters. Radio Artysty oraz Radio utworu to zestawienia, które mogą przypaść do gustu użytkownikom słuchającym konkretnego utworu lub twórcy. Aby odnaleźć Radio Utworu wystarczy podczas jego odsłuchu kliknąć w menu w prawym dolnym rogu ekranu i wybrać „Idź do radia utworu”. W przypadku twórców, wystarczy wybrać symbol Radia Artysty znajdujący się obok biografii na jego stronie głównej w aplikacji. Dzięki tym funkcjom, użytkownicy HiFi będą mogli wyjątkowo łatwo cieszyć się swoimi ulubionymi numerami, a także poznawać piosenki nowych artystów, które zaproponuje aplikacja na podstawie ich upodobań muzycznych.
Zrzut ekranu 2020-11-12 o 16.53.28.png
Wprowadzona niedawno funkcja TIDAL Connect pozwala użytkownikom sterować zewnętrznymi urządzeniami bezpośrednio z aplikacji, dzięki czemu telefon z aplikacją działają jak pilot, a wszystkie ustawienia stają się wyjątkowo proste. Za sprawą TIDAL Connect można cieszyć się płynnym odtwarzaniem swoich ulubionych albumów i utworów w preferowanej jakości na wybranych urządzeniach. Więcej informacji na TIDAL.com/Connect.
Funkcje oferowane przez subskrypcję TIDAL HiFi
Osoby korzystające z TIDAL HiFi mają możliwość decydowania, w jakiej jakości słuchają muzyki oraz korzystania z szeregu technologii:
  • HiFi – umożliwia słuchanie muzyki w jakości CD, wykorzystując bezstratny format FLAC.
  • Master – technologia zapewniająca doskonałą jakość odsłuchu i pozwalająca cieszyć się muzyką tak jak została ona nagrana w studiu. Umożliwia kompresję muzyki cyfrowej bez ograniczeń, gwarantując dźwięk najwyższej jakości.
  • Dolby Atmos – technologia zapewniająca przełomowe doznania. Dzięki przestrzennej formie dźwięku pozwala usłyszeć niezauważalne wcześniej detale, które zostały utracone w tradycyjnych nagraniach stereo.
  • Sony 360 Reality Audio – koncepcja muzyczna wykorzystująca stworzoną przez Sony technologię obiektowego dźwięku przestrzennego, która zapewnia brzmienie realistyczne jak na prawdziwym koncercie lub w studio. Za pomocą dowolnych słuchawek pozwala słuchaczom zanurzyć się w otaczającym ich dźwięku.
Więcej informacji na TIDAL.com/sound-quality.
Osoby, które jeszcze nie używają TIDAL, mogą skorzystać teraz ze specjalnej oferty, dzięki której otrzymają dostęp do 3-miesięcznej subskrypcji HiFi za jedyne 3 złote. Promocja dostępna jest tutaj. Natychmiast po założeniu konta otrzymają spersonalizowany „Welcome Mix” zawierający muzykę ich ulubionych artystów i utwory, które inspirują do poznawania nowej muzyki.

TIDAL to globalna platforma muzyczno-rozrywkowa, pozwalająca na zbliżenie twórców i ich fanów dzięki oryginalnym materiałom i ekskluzywnym wydarzeniom. Dostępny w 56 krajach serwis streamingowy dysponuje katalogiem ponad 70 milionów utworów i 250 tysięcy wysokiej jakości wideo, a także oryginalnymi serialami, podcastami, tysiącami playlist skomponowanych przez ekspertów oraz możliwością odkrywania artystów za pośrednictwem TIDAL Rising.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]