14 listopada – Ogólnopolski Dzień Seniora

14 listopada – Ogólnopolski Dzień Seniora. e-Senior, czyli pomału do celu

Dzień Senior

Polki i Polacy żyją coraz dłużej i liczba osób w starszym wieku znacząco się zwiększa. Dzisiaj w Polsce więcej niż 60 lat ma 9 mln osób. Według prognoz do 2050 r. liczba ta ma wzrosnąć do 13,7 mln, a osoby starsze będą stanowić ponad 40 proc. ogółu ludności. Z jednej strony stwarza to szansę na dłuższe cieszenie się życiem i korzystanie z potencjału, jaki niesie starszy wiek, z drugiej obliguje instytucje państwowe do podjęcia wyzwań i problemów, z którymi mierzą się osoby starsze.

W tym roku prezent może być tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

Test Plantronics Savi W8210 – zwiększy komfort naszej pracy

Od niedawna zmienia się na lepsze wizerunek seniora. Dziś starość przestaje oznaczać zniedołężnienie, a staje się kolejnym etapem życia, w którym osoby starsze mogą realizować swoje zamierzenia oraz rozwijać własne zainteresowania. Coraz częściej seniorzy poszukują nowych form aktywności i zaczynają uczęszczać do Klubów Seniora, Uniwersytetów III Wieku, do lokalnych stowarzyszeń lub pracują jako wolontariusze. Osoby starsze chcą zdobywać nową wiedzę i poszukiwać nowych metod rozwoju.

Wszyscy to wiedzą, że nawet najlepsze internetowe połączenie nie zastąpi osobistego spotkania. Jednak w tym roku nie powinniśmy ryzykować. Lepiej unikać takich spotkań, przede wszystkim właśnie z osobami starszymi – #zostańwdomu. Z drugiej strony – powinniśmy zrobić wszystko, aby koronawirus nie odciął naszych seniorów od świata i ludzi. I tu z pomocą przychodzi internet.

Internet jest skrojony na miarę potrzeb starszych osób. Potrafi ułatwić najtrudniejsze czynności, zbliżyć, umilić czas, a jak trzeba pomóc w potrzebie. Wystarczy tylko chcieć. Na wagę złota jest tu pomoc tych, którzy w sieci radzą sobie nieco lepiej. I do takiej pomocy chcemy zachęcać – pomóżmy naszym seniorom w tym, aby stali się e-seniorami – apeluje Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Recenzja Mercusys AC10 – tani router do domu

Ogólnopolski Dzień Seniora może być dobrym początkiem tej internetowej przygody. Spróbujcie!

Jesteś seniorką, seniorem i chcesz się czuć w internecie pewniej i bezpieczniej? A może chciałbyś zachęcić do bezpiecznego korzystania z sieci swoich rodziców, czy dziadków lub działasz w organizacji wspierającej takie osoby? Bez względu na to, z którą z tych grup się identyfikujesz, gorąco polecam Ci śledzenie kampanii „Seniorze – spotkajmy się w sieci”. Pięć krótkich filmów instruktażowych, w których miałam przyjemność wziąć udział i pięć broszur edukacyjnych jest na wyciągnięcie ręki. Zachęcam do zapoznania się z akcją. I mam nadzieję, że spotkamy się w sieci – mówi Barbara Bursztynowicz, ambasadorka kampanii.

źródło: Gov.pl

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: