Porsche na abonament dostępne przez smartfona

Sportowe samochody kultowej niemieckiej marki są już dostępne w miesięcznym abonamencie. Można je wynająć przez smartfona, co jest ewenementem na skalę światową. Do wyboru jest sześć różnych modeli Porsche. Co ciekawe, nie licząc Carrery 911, nie są to najdroższe auta dostępne w e-salonie Carsmile.

Porsche 911
Na platformie Carsmile, za pośrednictwem której można wynająć lub wyleasingować samochód, pojawiło się właśnie sześć modeli Porsche. Aby jeździć sportowym autem kultowej niemieckiej marki, nie trzeba być jego właścicielem – wystarczy płacić miesięczny abonament. Wszystkie formalności związane z wynajmem można załatwić online, ma przykład na ekranie smartfotna.

Czy sterylizator UV nada się do dezynfekcji smartfona – sprawdziliśmy?

Nowoczesna mobilność w sportowej wersji

Dajemy fanom Porsche nową możliwość użytkowania ich ukochanych modeli bez konieczności zakupu samochodu na własność. Niepowtarzalną przyjemność z jazdy takimi legendami, jak 911 mogą teraz połączyć z wygodną formą miesięcznego abonamentu, pokrywającego większość kosztów eksploatacyjnych z wyjątkiem paliwa. Wszystkie formalności załatwiamy zdalnie – mówi Michał Knitter, wiceprezes Carsmile.

Na świecie znany jest model subskrypcji aut kultowej niemieckiej marki, funkcjonujący w USA pod nazwą Porsche Passport, ale przypomina on bardziej carsharing niż wynajem długoterminowy. W Niemczech ofertę Porsche na abonament wprowadził start up Cluno, będący „okrojoną” wersją Carsmile.

Test Navitel AR280 Dual – rejestrator video przód/tył

Sześć modeli na abonament
Jakie modele można wynająć przez platformę Carsmile? Kwintesencję przyjemności z jazdy – Porsche 718 Cayman, legendarną Carrerę 911, długo wyczekiwanego mniejszego SUVa – Porsche Macan, czy najsłynniejszego SUVa stworzonego przez koncenrn z Monachium – model Cayenne i jego bardziej sportową wersję – Cayenne Coupe. Listę sześciu modeli dostępnych w wynajmie zamyka sportowy samochód dla czterech osób – Porsche Panamera. Elektrycznego Taycana można póki co „jedynie” wyleasingować.

Od kilku do kilkunastu tysięcy miesięcznie
Ile kosztuje miesięczny abonament na Porsche? W przypadku umowy na 36 miesięcy i braku wpłaty własnej, miesięczny abonament na najtańszy dostępny na platformie model – Cayman 718 – wynosi 4885 zł netto, czyli 6009 zł brutto. Najwięcej, 9244 zł netto miesięcznie (11370 zł brutto), trzeba zapłacić za najniższą dostępną w Carsmile wersję Porsche Carrera.

Konstruując naszą ofertę abonamentu przyjęliśmy, że opcja minimum to taka, która daje przyjemność z jazdy sportowym Porsche, bez konieczności rezygnacji z podstawowych elementów wyposażenia. Nie są to więc najniższe dostępne na rynku wersje – wyjaśnia Michał Knitter.


Auta przeznaczone do wyścigów
Wiceprezes Carsmile ujawnia, że stworzenie pełnej usługi wynajmu długoterminowego samochodów marki Porsche, a więc z ubezpieczeniem, serwisami oraz autem zastępczym, było sporym wyzwaniem. Mamy tu bowiem dwa niekorzystne elementy: wysoką wartość pojazdu oraz trudny do przewidzenia koszt serwisów. W związku z tym w niektórych przypadkach, zamiast abonamentu, Carsmile może zaproponować leasing.

Jeśli nasz użytkownik chce mieć bardzo sportową, indywidulanie wyposażoną wersję, na przykład legendarnej 911-tki, po to, aby ścigać się nią na torach, to w takim przypadku abonament się nie sprawdzi. Koszty serwisów samochodów przeznaczonych na tory są nieprzewidywalne, a do tego dochodzą jeszcze indywidualne stawki ubezpieczenia. Dlatego w przypadku tego typu aut, zamiast wynajmu długoterminowego, proponujemy leasing – informuje Michał Knitter.

Z tego samego powodu, w tej chwili nie ma jeszcze oferty abonamentu na elektrycznego Taycana. – Jest to zupełnie nowy samochód. Nie mamy jeszcze wiedzy, jak będzie on tracił na wartości i ile będzie kosztowało jego serwisowanie w okresie na przykład 3 lat. Dlatego ten model jest na razie oferowany w leasingu. Abonament pojawi się prawdopodobnie za kilka miesięcy – zapowiada wiceszef Carsmile.

Co ciekawe, wymienione wyżej modele Porsche – poza Carrerą – nie są najdroższymi samochodami oferowanymi obecnie na platformie Carsmile w modelu abonamentowym. Przykładowo, Mercedes GLS 400 d 4-Matic, o mocy 330 KM, kosztuje prawie 9600 zł netto miesięcznie (umowa na 3 lata; brak wpłaty własnej; serwis, ubezpieczenie, assistance ujęte w cenie abonamentu). Z kolei BMW 840i xDrive, o mocy 340 KM, kosztuje 8590 zł netto miesięcznie dla analogicznych warunków umowy. W ramach indywidualnej wyceny możliwa jest też konfiguracja innych modeli klasy prestige, na przykład: BMW 750 XD, Audi A8 55TFS czy Mercedesa AMG 53, gdzie stawki miesięcznego abonamentu będą jeszcze wyższe.

Krótka charakterystyka modeli Porsche dostępnych na platformie Carsmile
718 Cayman
Kwintesencja przyjemności z jazdy. 300 koni mechanicznych w samochodzie stworzonym tylko i wyłącznie po to, aby dawać przyjemność z jazdy kierowcy i pasażerce lub pasażerowi. Cayman ma sztywny dach i kocha pokonywać zakręty. Do pierwszej „setki” rozpędza się w 4,9 s, a z pakietem Sport Chrono nawet w 4,7! Prędkość maksymalna tego pojazdu to aż 275 km/h, a to oznacza, że na niemieckiej autostradzie można zostawić w tyle większość aut z ogranicznikiem prędkości!

911 Carrera
Te cyfry i ta nazwa nie pozostawia żadnych złudzeń – legenda 911, czyli najsłynniejszego Porsche jest znana wszystkim. Podobnie zresztą jak kształt tego modelu, który zmieniając się pozostał bardzo zbliżony do pierwszego. Przedstawiona w tabeli wersja ma napęd na tylną oś i sześciocylindrowy turbodoładowany silnik o mocy 385 KM. Dla jeszcze lepszych osiągów Porsche wyposażyło Carrerę w skrzynię PDK o ośmiu przełożeniach. Do 100 km/h takie 911 przyspiesza w 4,2 s (z pakietem Sport Chrono w 4,0) i może rozpędzić się niemal do 300 km/h (dokładnie do 293).
Macan
Na ten model fani Porsche długo czekali! Mniejszy SUV świetnie nadaje się bowiem na miejskie auto rodzinne. Dobrze się prowadzi, a do tego jest prawdziwym Porsche. Wersja przedstawiona w tabeli ma 245 KM i aż 370 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiągi są więcej niż zadowalające: od 0 do 100 km/h w 6,7 s (z pakietem Crono nawet w 6,5 s.) oraz prędkość maksymalna wynosząca aż 225 km/h – robią wrażenie.
Cayenne Coupe
Bardziej sportowa wariacja na temat najsłynniejszego SUV-a Porsche – Cayenne. Coupe ma nie tylko podwyższone nadwozie, ale też ścięty dach. Sprawia to, że klasyczna linia tego SUV-a wygląda jeszcze bardziej sportowo. Pod maską również jest bardzo sportowo – Cayenne Coupe wyposażono bowiem w motor 3.0 o mocy 350 KM. Maksymalny moment obrotowy tego silnika to 450 Nm, które osiągane są już przy 1340 obr./min! Ten samochód ciągnie od samego dołu! Sto km/h osiąga po 6 sekundach, a jego prędkość maksymalna to 243 km/h.
Cayennne
Największy SUV wśród modeli Porsche przed laty uratował markę przed bankructwem. Dzisiaj to niemalże synonim marki, oczywiście obok najsłynniejszego 911. Cayenne oferuje nie tylko sportowe doznania, ale jest też pełnoprawnym autem rodzinnym z ogromnym wnętrzem i bagażnikiem. Pod maską Cayenne ujętego w zestawieniu Carsmile pracuje benzyniak o mocy 350 KM, ten sam którego znajdziemy w opisywanym wyżej Cayenne Coupe. Pozwala on na rozpędzenie się do „setki” w 6,2 s (z pakietem Chrono w 5,9 s) i rozpędza tego wielkiego SUV-a do 245 km/h.
Panamera
Panamera drugiej generacji to bardzo dojrzały samochód sportowy dla czterech osób. Wygląda jak wydłużone 911 i jeździ niemal równie dobrze jak ono. Pod maską Panamery jest 330-konny, doładowany motor trzylitrowy. Jego maksymalny moment obrotowy to również 450 Nm, co w połączeniu z 8-biegową przekładnią PDK czyni z niego bardzo szybkie auto: 5,6 s od 0 do 100 km/h (z pakietem Chrono: 5,4 s). Prędkość maksymalna auta również nie pozostawia złudzeń: 270 km/h.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: