11.11 Festiwal Zakupów na AliExpress pobił kolejne rekordy

Rekordowa sprzedaż na AliExpress podczas Światowego Festiwalu Zakupów 11.11. Polska trzecim krajem pod względem liczby kupujących

AliExpress

Tegoroczny Festiwal Zakupów na AliExpress pobił kolejne rekordy. Liczba transakcji w ciągu czterech pierwszych godzin była większa niż w całym 2019 roku, a dochód sprzedawców zagranicznych wzrósł o 350% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na ten rewelacyjny wynik składa się wiele czynników, między innymi usprawniona logistyka, transmisje oraz wsparcie dla sprzedawców z całego świata.

Czy sterylizator UV nada się do dezynfekcji smartfona – sprawdziliśmy?

AliExpress, globalna platforma handlu detalicznego online należąca do Grupy Alibaba, odnotowała rekordową sprzedaż podczas trwającego 48 godzin corocznego Światowego Festiwalu Zakupów 11.11. Dzięki ponad 3-krotnemu wzrostowi liczby sprzedawców spoza Chin oraz wzrostowi o 600% liczby produktów sprzedawanych z zagranicy, AliExpress wzmocnił swoje zaangażowanie w ułatwianie małym i średnim firmom z całego świata prowadzenie sprzedaży na globalnym rynku. Jest to istotne zwłaszcza w obliczu wyzwań spowodowanych przez pandemię Covid-19.

Zainteresowanie festiwalem konsumentów z całego świata, zaowocowało dobrymi wynikami sprzedaży. Na kluczowych rynkach takich, jak Hiszpania, Francja i Polska, w ciągu pierwszych 30 minut kwota transakcji przekroczyła wartość uzyskaną podczas pierwszej godziny sprzedaży w 2019 roku. Polska pozostała trzecim co do wielkości rynkiem AliExpress pod względem liczby kupujących podczas festiwalu. W naszym kraju najlepiej sprzedawały się produkty z kategorii AGD, elektroniki użytkowej, akcesoria samochodowe, a także produkty do pielęgnacji urody oraz zabawki.

Światowy Festiwal Zakupów 11.11 urósł do rangi największego wydarzenia tego typu na świecie. Jesteśmy zdeterminowani, aby wspierać sprzedawców z całego świata i pomagać użytkownikom AliExpress łowić okazje, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak handel elektroniczny zmienił się w ostatnich miesiącach na całym świecie – powiedział Wang Mingqiang, dyrektor generalny AliExpress. – Sprzedawcy korzystający z naszej platformy uzyskali ogromne wzrosty. Jesteśmy podekscytowani, że pomimo trudności związanych z COVID-19, tegoroczny Festiwal Zakupów odnotował rekordowy wynik i jest największym z dotychczasowych.

Test Sennheiser PXC 550-II – słuchawki do podróży

Rekordowa sprzedaż na całym świecie

W tym roku po raz pierwszy w Festiwalu wzięli udział Francuzi, którzy dołączyli do sprzedawców z Rosji, Hiszpanii, Włoch i Turcji. Wartość transakcji kontrahentów zagranicznych wzrosła w porównaniu
z ubiegłym rokiem o 350%.

 – Korzystając ze sztucznej inteligencji oraz rozwiązań marketingowych i logistycznych opracowanych przez Grupę Alibaba, możemy pomóc przedsiębiorcom na całym świecie w lepiej sprzedaży w Internecie, zarówno w skali lokalnej, jak i za granicą – podkreślił Wang Mingqiang.

Test Alcatel 3X 2020 – ma wszystko, a nie rujnuje kieszeni

Ulepszona logistyka

Przed Festiwalem Zakupów, AliExpress zainwestował w znaczne ulepszenie logistyki. Ścisła współpraca z należącą do Grupy Alibaba Cainiao Smart Logistics Network, umożliwiła skrócenie czasu dostaw transgranicznych – wybrane towary docierają z Chin do Europy w ciągu 10 dni roboczych. Istotną rolę odegrało także wzmocnione frachtu lotniczego. W ciągu dwóch tygodni festiwalu codziennie organizowano dwa loty czarterowe do Belgii i Madrytu, gdzie znajdują się magazyny AliExpress.
W sumie odbyło się 300 lotów czarterowych, z czego ponad 100 do Europy.

We współpracy z Pocztą Polską, InPost i DHL, AliExpress zapewnił płynną dostawę także na terenie Polski. Podczas festiwalu najpopularniejsze okazały się dostawy do paczkomatów InPost.

Test Oppo A53 – ekran 90 Hz i bateria 5000 mAh

Transmisje

Zgodnie z rosnącą popularnością transmisji online z wydarzeń rozrywkowych, AliExpress nawiązał współpracę z 300 influencerami m. in. z Polski, Hiszpanii i Francji. W kanałach influencerów przeprowadzono 10 000 transmisji – to aż cztery razy więcej niż w ubiegłym roku.

W 2020 AliExpress jako pierwsza na świecie platforma handlu internetowego umożliwiła tłumaczenie rozmów pomiędzy sprzedawcą a kupującym w czasie rzeczywistym. Funkcja ta była przydatna podczas festiwalu 11.11 – aż 90% kontrahentów korzystało z niej podczas sesji transmisji. Średni współczynnik konwersji podczas sesji z tłumaczeniem na żywo był nawet o 300% wyższy niż w przypadku sesji bez transmisji z tłumaczeniem „live”.

Ciekawostki o tegorocznym Festiwalu Zakupów AliExpress 11.11

  • Pierwszym kupującym był Brazylijczyk, który złożył dziewięć zamówień w ciągu jednej minuty. Zakupione towary, to części i akcesoria samochodowe, których łączna wartość wyniosła równowartość ponad tysiąca złotych polskich.
  • Do Hiszpana, który zamówił 55-calowy telewizor, przesyłka dotarła w ciągu zaledwie pół dnia od złożenia zamówienia.
  • Pierwsza dostawa produktów do Polski pojawiła się u zamawiających w ciągu 24 godzin.

AliExpress

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: