Integracja T-Mobile Usługi Bankowe z Alior Bankiem

Integracja T-Mobile Usługi Bankowe z Alior Bankiem. Przerwa w dostępie do bankowości

W ostatni weekend listopada, od soboty 28.11.2020 r. od godz. 23:00 do niedzieli 29.11.2020 r. do godz. 19:00, zaplanowano przeprowadzenie połączenia operacyjnego oddziału T-Mobile Usługi Bankowe z Alior Bankiem. Proces ten będzie polegał na przeniesieniu wszystkich dotychczasowych produktów otwartych w T-Mobile Usługi Bankowe do systemów informatycznych Alior Banku. W związku z zaplanowanymi pracami, systemy oraz większość usług bankowych zarówno T-Mobile Usługi Bankowe, jak i Alior Banku będzie czasowo niedostępna. Działania te mają na celu ujednolicenie obsługi i produktów dotychczasowych klientów T-Mobile Usługi Bankowe, którzy po integracji będą mogli korzystać z pełnego portfolio produktów Alior Banku.

Przeniesienie danych klientów oddziału T-Mobile Usługi Bankowe do systemów bankowości Alior Banku rozpocznie się w sobotę 28.11.2020 r. o godz. 23:00 i potrwa do niedzieli 29.11.2020 r. do godz. 19:00. Dzięki połączeniu operacyjnemu Alior Bank w pełni ujednolici obsługę wszystkich klientów oraz zapewni im skuteczne i przede wszystkim bezpieczniejsze funkcjonowanie systemów bankowych.

Test Microsoft Surface Book 3 – odłączany 2 w 1 laptop

Dostępność płatności kartami oraz możliwość wypłaty i wpłaty w bankomatach

Podczas planowanej integracji systemów informatycznych, klienci, zarówno T-Mobile Usługi Bankowe, jak i Alior Banku będą mogli realizować transakcje kartami w sklepach, punktach usługowych, internecie oraz wypłacać środki z bankomatów. Dostępna będzie również możliwość wpłacania gotówki we wpłatomatach. Opcja sprawdzania salda w bankomatach będzie w tym czasie niedostępna.

Wyłączona bankowość elektroniczna na czas integracji systemów

Wszystkie systemy bankowości internetowej i mobilnej – zarówno dla klientów Alior Banku (Alior Online, Alior Mobile, Kantor Walutowy, BusinessPro, Alior Giełda), jak i T-Mobile Usługi Bankowe będą niedostępne.

Wcześniejsze zlecenie istotnych przelewów

Z uwagi na brak dostępu do bankowości elektronicznej, bank zaleca, by klienci planujący zakupy w sklepach internetowych z wykorzystaniem usługi „Płacę z T-Mobile Usługi Bankowe” lub „Płacę z Alior Bankiem” dokonali ich wcześniej (przed przerwą techniczną). W przypadku planów zakupowych  podczas przerwy technicznej, bank rekomenduje dokonywanie płatności kartami lub gotówką. Bank zaleca również, aby wszystkie ważne przelewy klienci zlecili – w miarę możliwości – z wyprzedzeniem.

Logowanie do bankowości elektronicznej Alior Banku

Ponadto, bank rekomenduje, aby klienci T-Mobile Usługi Bankowe, którzy dotychczas nie zapoznali się z instrukcją logowania do bankowości elektronicznej Alior Banku, dokonali tej czynności do soboty 29.11.2020r. do godz. 23:00. Instrukcja jest wyświetlana w dotychczasowej bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe na ekranie widocznym po zalogowaniu.

Przywrócenie dostępu do systemów bankowych zaplanowane jest na niedzielę 29.11.2020 r. na godz. 19:00. Od tej chwili klienci byłego oddziału T-Mobile Usługi Bankowe będą mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku (system bankowości elektronicznej T-Mobile Usługi Bankowe nie zostanie przywrócony).

Do bankowości Alior Online i Alior Mobile przeniesione zostaną między innymi: historia operacji, zlecenia stałe, szablony płatności, polecenia zapłaty, przelewy odroczone, limity i kody PIN kart płatniczych, statusy kart, powiadomienia o zdarzeniach na rachunkach, wyciągi, historia wiadomości.

Po  ujednoliceniu systemów do dyspozycji klientów byłego oddziału T-Mobile Usługi Bankowe – oprócz bankowości elektronicznej Alior Banku – będzie też infolinia 19 502, a od poniedziałku 30.11.2020 r. ponad 700 placówek Alior Banku w całej Polsce.

Najważniejsze informacje dotyczące klientów T-Mobile Usługi Bankowe oraz klientów Alior Banku w związku z planowaną integracją systemów znajdują się na stronach internetowych dostępnych pod adresem:

źródło: Alior Bank

___________—————–

T-Mobile Usługi Bankowe  – https://www.t-mobilebankowe.pl/integracja-przerwa-techniczna

Alior Bank – https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-11-18-przerwa-w-dostepie-do-banku-integrujemy-systemy.html

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: