Usługa GeForce NOW na Safari w systemie iOS

Od dzisiaj miliony użytkowników mobilnych urządzeń iPhone oraz iPad może korzystać z biblioteki gier w usłudze GeForce NOW. Firma NVIDIA udostępniła właśnie swoją usługę strumieniową urządzeniom korzystającym z przeglądarki Safari w systemie iOS.

GeForce NOW

Usługa wymaga posiadania na urządzeniu zainstalowanego systemu operacyjnego iOS 14.2 lub iPadOS 14.2. Zabawę można rozpocząć odwiedzając stronę play.geforcenow.com/. Z GeForce NOW można korzystać zarówno w planie płatnej subskrypcji Founders (25 zł za miesiąc lub 125 zł za sześć miesięcy) jak i zupełnie bezpłatnie. Subskrypcja gwarantuje między innymi priorytetowy dostęp do usługi możliwość grania w tytuły z aktywnym ray tracingiem. Szczegóły dostępne na stronie www.nvidia.com/pl-pl/geforce-now/memberships/.

Wersja beta usługi GeForce NOW dla iOS w przeglądarce Safari jest dostępna w Ameryce Północnej i Europie oraz w Rosji za pośrednictwem GFN.RU, partnera GeForce NOW Alliance. W niedalekiej przyszłości będzie dostępna również w kolejnych regionach świata, gdzie operują pozostali partnerzy NVIDIA skupieni w GeForce NOW Alliance.

Test POCO X3 NFC – (nie)tylko dla entuzjastów gier mobilnych

NVIDIA poinformowała także, że współpracuje z zespołem Epic Games nad udostępnieniem wersji gry Fortnite z obsługą dotykową, co wpłynie na późniejszą dostępność tego tytułu w usłudze dla graczy korzystających z iOS oraz iPadOS. Co prawda GeForce NOW najlepiej współpracuje na urządzeniach mobilnych z gamepadem, ale dotyk jest jednym ze sposobów, w jaki ponad 100 milionów graczy toczy boje w Fortnite, dlatego obie firmy z niecierpliwością wyczekują momentu, gdy będą mogły udostępnić grę również dla użytkowników iOS Safari.

Usługa GeForce NOW na iOS Safari wymaga gamepada, dlatego gry które korzystają tylko z klawiatury i myszy nie są dostępne ze względu na ograniczenia platformy. Aby uzyskać najlepsze wrażenia z rozgrywki sugerujemy zapoznać się z listą rekomendowanych gamepadów. Jednym z nich jest Razer Kishi.

Więcej informacji na ten temat oraz inne zapowiedzi związane z usługą GeForce NOW dostępne są w artykule na stronie blogs.nvidia.com/blog/2020/11/19/geforce-now-on-ios-safari/

Nadchodzące nowości to m.in.:

 • Integracja nowych rozwiązań sprzętowych wpływających na poprawę jakości usługi.
 • Do tytułów dodanych ostatnio do usługi, czyli między innymi Watch Dogs: Legion, Among Us czy Assassin’s Creed Valhalla wkrótce dołączy Cyberpunk 2077 wraz z obsługą ray tracingu.
 • Do platform, z których gry trafiają do usługi GeForce NOW dołączy wkrótce GOG.
 • Dostęp oparty na standardzie webRTC w przeglądarce Chrome zostanie rozszerzony na kolejne platformy (Linux, PC, Mac, Android) w pierwszym kwartale przyszłego roku. W tym momencie z takiego rozwiązania korzystają użytkownicy Chromebooków.
 • GeForce NOW trafia na kolejne rynki świata. Dzięki współpracy z Taiwan Mobile uruchomiono w tym miesiącu usługę na Tajwanie, a niedługo będzie ona dostępna w Arabii Saudyjskiej dzięki konsorcjum Zain (w ramach partnerstwa GeForce NOW Alliance).
 • Nowy serwer GeForce NOW w Sofii obsłuży graczy na Bałkanach.

W tym tygodniu biblioteka usługi GeForce NOW powiększyła się o 7 tytułów i liczy już ponad 750 gier. Znalazły się wśród nich debiutująca dzisiaj w Epic Games Store oraz Steam gra logiczna Bridge Constructor: The Walking Dead oraz dostępny przez tydzień za darmo w Epic Games Store kosmiczny symulator Elite: Dangerous.

Gry dodane do biblioteki GeForce NOW w tym tygodniu to:

 • Bee Simulator (premiera 17 listopada w Steam)
 • Bridge Constructor: The Walking Dead (dostępna w GeForce NOW od 19 listopada, czyli dnia premiery rynkowej w Epic Games Store oraz Steam)
 • Poker Club (dostępna w GeForce NOW od 19 listopada, czyli dnia premiery rynkowej w Steam)
 • Elite: Dangerous (za darmo w Epic Games Store do 26 listopada)
 • RuneScape
 • Trials Rising (wersja z Epic Games Store)
 • Amazing Cultivation Simulator (ponownie w GeForce NOW)

Szczegóły na temat wybranych gier:

Tytuł gry: Bridge Constructor: The Walking Dead

 • Producent: ClockStone
 • Wydawca: Headup
 • Platforma: Epic Games Store, Steam

Link do Epic Games Store: https://www.epicgames.com/store/pl/product/bridge-constructor-the-walking-dead/home

Link do Steam: https://store.steampowered.com/app/1336120/Bridge_Constructor_The_Walking_Dead/

Cena: 32,39 zł (10% mniej niż regularna cena wynosząca 35,99 zł; promocja trwa do 26 listopada)

Opis: Bridge Constructor: The Walking Dead to połączenie legendarnej i pełnej wyzwań łamigłówki Bridge Constructor z postapokaliptycznym uniwersum szwendaczy przedstawionym w serialu The Walking Dead od AMC.

Tytuł gry: RuneScape

 • Producent: Jagex
 • Wydawca: Jagex
 • Platforma: Steam

Link: https://store.steampowered.com/app/1343400/RuneScape/

Cena: Free-To-Play

Opis: RuneScape to fantasy MMORPG z otwartym światem. Eksploruj ciągle zmieniający się i ewoluujący świat, w którym czekają nowe wyzwania, umiejętności i zadania. Możesz dowolnie decydować o sposobie rozgrywki, napotykanych przygodach i ścieżkach rozwoju postaci.

Tytuł gry: Elite: Dangerous

 • Producent: Frontier Developments
 • Wydawca: Frontier Developments
 • Platforma: Epic Games Store

Link: https://www.epicgames.com/store/pl/product/elite-dangerous/home

Cena: za darmo w Epic Games Store do 26 listopada

Opis: Elite: Dangerous to symulator kosmiczny MMO, który przywraca jeden z pierwszych otwartych światów w historii gier dla nowego pokolenia graczy. Przeżyj epicką przygodę w połączonej, w pełni odtworzonej Drodze Mlecznej, odkrywając stale rozwijająca się fabułę o iście kosmicznych proporcjach.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: