Test Xiaomi Mi 10T vs Mi 10T Pro – jaka jest różnica?

Nowa seria Mi10T otrzymała nieco zmienioną stylistykę względem chociażby Mi 10, Mi 10 Pro czy Mi Note 10. Miejsce pionowo ułożonych aparatów zastąpiła nieco szersza wysepka z aparatem głównym na górze i pozostałymi nieco niżej. W Mi 10T Pro umieszczono matrycę 108 MP podobnie jak w  Mi10, Mi 10 Pro czy Mi Note 10. Natomiast w Mi 10T znajdziemy 64 MP. W obu modelach konfigurację tylnego aparatu dopełniają jeszcze dwa obiektywy – ultraszerokokątny 13MP oraz makro 5MP. Na przodzie obu smartfonów znajdziemy natomiast nie zaokrąglone szkło, a zupełnie płaskie z minimalnymi ramkami i aparatem 20 MP umieszczonym w niewielkim okrągłym wcięciu w lewym górnym rogu.

Testowane smartfony, podobnie jak Mi 10 czy Mi 10 Pro, zostały wykonane ze szkła Corning Gorilla Glass 5 na przodzie i tyle urządzenia oraz metalowych ramek. Znajdziemy tutaj zarówno wersje matowe jak i błyszczące. Osobiście bardziej przekonuje mnie wersja matowa ze względu na to, że znacznie mniej się palcuje. Nie mniej każdy z nich bardzo szybko wyląduje w etui chociażby ze względu na wystającą wyspę z aparatami. Na szczęście producent zadbał również o tej element i w opakowaniu znajdziemy bardzo fajne etui antybakteryjne. Zresztą zobaczcie sami:

Przyznacie, że w takim ubranku smartfony prezentują się świetnie? Dodam, że niestety obudowy nie są wodoodporne, a szkoda.

Na obudowie telefonów znajdziemy odpowiednio:

  • na spodzie: wysuwana szufladka na kartę Nano-SIM, gniazdo USB C, mikrofon oraz jeden z głośników stereo.
  • na górnej krawędzi: mikrofon, drugi głośnik stereo oraz podczerwień (Funkcja uniwersalnego pilota do TV. Aplikację Mi Pilot znajdziemy zainstalowaną już w systemie).
  • na lewej krawędzi: brak przycisków
  • na prawej krawędzi: przyciski głośności oraz włącznik/wyłącznik z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych

Oczywiście wszystkie przyciski są wyraźne w dotyku i bardzo dobrze i szybko reagują na wszystkie kliknięcia. Nie znajdziemy tutaj jednak wyjścia mini Jack 3,5mm. Podobnie jak już w wielu podobnych modelach u konkurencji. Za to w testowych modelach znalazło się miejsce na drugą kartę SIM, ale bez ma miejsca na dodatkową kartę pamięci. Przy wersji 128 GB czy 256 GB raczej nie będzie ona potrzebna.

A jak wypadają głośniki? Podobnie jak w Mi10 czy Mi 10 Pro, również tutaj przyznam, że jestem bardzo mile zaskoczona jakością wydobywanego dźwięku z testowanych smartfonów. Miło, że otrzymały one głośniki stereo. Dzięki temu muzyka płynąca z Mi 10T czy Mi 10T Pro jest czysta, wyraźna i bez problemu możemy rozróżnić instrumenty, a co najważniejsze jest wystarczająco głośna i nic nie trzeszczy. W sumie czego chcieć więcej w telefonie? Oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy granie w ulubione gry to teraz czysta przyjemność.

Co, do jakości prowadzonych rozmów również nie można mieć zastrzeżeń.

One thought on “Test Xiaomi Mi 10T vs Mi 10T Pro – jaka jest różnica?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: