Telewizory TCL w Polsce – wyjątkowa technologia i design

Podczas konferencji przedstawiono całe portfolio telewizorów TCL, zarówno ostatnio zaprezentowane modele, jak  i te, których premiera zaplanowana jest na  pierwszy kwartał 2021 roku. Wśród nich znalazły się między innymi najnowsza Seria P 2020, która niedawno weszła do sprzedaży, oraz takie modele jak  seria 8K czyli model TCL X915, innowacyjny telewizor X10 MINI LED, telewizory QLED C715 i C815 zaprezentowane w maju 2020 r.

Dodatkowo, w czasie konferencji omówiono zmiany na rynku tv w Europie oraz w Polsce, przedstawiono propozycję telewizorów z oferty TCL dla graczy wymieniających konsole na te
z nowej generacji, oraz omówiono aktualne działania marketingowe marki.

Smartfony TCL w Polsce

Aktualna sytuacja na rynku TV w Europie oraz w Polsce:

Wbrew przewidywaniom, pandemia COVID-19 nie spowodowała załamania, ani nawet pogorszenia rynku telewizorów w Europie – w 2020 roku sprzedanych zostanie tyle samo urządzeń, co rok wcześniej, będą one większe, inteligentne i będą oferowały wyższą jakość obrazu. Wiosenny lockdown, który zatrzymał nas wszystkich w domach, a także zamknięcie instytucji kultury (kin, teatrów) sprawiły, że konsumenci więcej czasu spędzali przed ekranem telewizora, który musiał zastąpić inne źródła rozrywki. To z kolei często pociągało za sobą decyzję o zmianie urządzenia na nowsze i większe. Europejska pojemność rynku TV dalej wynosi w 2020 roku ok. 36 M, z czego prawie 80% to urządzenia Smart TV, a 65% to telewizory UHD.

W tym roku 2/3 sprzedanych w Polsce urządzeń to telewizory Ultra HD, 80%  to telewizory Smart TV, a 40% to odbiorniki o przekątnej 55” i większe. Sprzedaż telewizorów TCL w 2020 roku wzrosła w Europie o 35%, natomiast na rynku polskim wzrost wyniósł  78% (sprzedaż telewizorów UHD wzrosła o 54%). Na polski rynek wprowadzony został pierwszy na świecie telewizor MINILED X10, a seria QLED C715/C815 spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem.

Test Xiaomi Mi 10T vs Mi 10T Pro – jaka jest różnica?

Wzmożone działania marketingowe:

Marka TCL odnotowuje również wzrost rozpoznawalności marki w 2020 a dzieje się tak za sprawą 3 głównych filarów : szerokiej gamy produktów, odpowiedniego prowadzenia ducha marki przy motto Display Greatness, sponsoring sportowy oraz działania pro-konsumenckie.

Marka inwestuje również w sport, jest globalnym sponsorem FIBY, oraz stworzyła w 2020 roku swój team 6 ambasadorów z najlepszych europejskich drużyn piłkarskich. Wychodząc naprzeciw konsumentom, w 2020 roku przeprowadziła 2 akcje konsumenckie – w czerwcu Cashback, a aktualnie trwająca akcja #PiątekzTCL cieszy się dużym powodzeniem.

 Telewizor Serii P81

 Seria P81 łączy w sobie ultracienką konstrukcję, jakość obrazu 4K HDR PRO z opatentowanym przez firmę TCL algorytmem Motion Estimation/Motion Compensation (MEMC) Motion Clarity PRO, który pomaga zredukować do minimum rozmycie wyświetlacza i smugi pojawiające się na ekranie podczas ruchu obiektów. Wyposażona jest także w system Dolby Vision HDR10  używany przez największe studia Hollywood i wiodące światowe serwisy streamingowe oraz Dolby Atmos wprowadzający użytkownika do akcji dzięki bardziej szczegółowemu dźwiękowi, który wypełnia pokój i otacza widza. W telewizorze zainstalowany jest także najbardziej zaawansowany system Smart TV: Android TV z wbudowanym Asystentem Google. Dzięki zintegrowanej obsłudze głosowej użytkownicy w łatwy sposób uzyskają dostęp do ulubionych treści. Bezramkowa, metalowa konstrukcja z centralną podstawą zastosowana w serii P81 to większy ekran i bardziej kinowy obraz.

TCL P81
Telewizor TCL Serii P81

Seria P81 dostępna jest z ekranami o przekątnej 50”, 55” i 65”.

Cena RRP za model 55P81 to 2499 PLN.

 Telewizor Serii P71

 Ekrany serii P71 charakteryzują się lepszym kontrastem, żywszymi kolorami i odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów. Jest to zasługa zastosowania technologii High Dynamic Range, czyli najnowszego standardu wyświetlania treści 4K UHD. HDR znacznie rozszerza zakres kontrastu i koloru, dzięki czemu wyświetlany obraz jest pełen szczegółów zarówno w światłach, jak i cieniach. Do poprawy jakości obrazu seria P71 wykorzystuje algorytm Micro Dimming, który w celu dostosowania jasności analizuje aż sto oddzielnych stref oferując wyjątkowe wrażenia wizualne.

Dzięki systemowi operacyjnemu Android TV i wbudowanemu Chromecastowi1, konsumenci mogą przesyłać bezpośrednio na telewizor zdjęcia, filmy i muzykę ze swoich komputerów, tabletów czy smartfonów.  Dzięki Asystentowi Google2 możliwe jest także sterowanie telewizorem serii P71 za pomocą głosu3, bez sięgania po pilota. Nowy telewizor TCL nie ma ramki z przodu, dzięki czemu staje się idealnym ekranem kina domowego. W tej ultracienkiej konstrukcji zastosowano metal, dzięki czemu P71 jest nie tylko designerskim produktem elektroniki użytkowej, ale również trwałym urządzeniem.

Telewizor TCL Serii P71

Seria P71 dostępna jest z ekranami o przekątnej 43”, 50”, 55”, 65” i 75”.

Cena za serię 55P71 to 2399 PLN.

Seria TCL P61

Seria P615 to telewizor w ramce o wyjątkowo smukłej konstrukcji. 4K HDR 10 wzmacnia kontrast, kolory i wydobywa najdrobniejsze szczegóły poszerzając znacznie zakres zarówno kontrastu, jak i koloru. Ponieważ treści i źródła w formacie HDR nie są jeszcze szeroko rozpowszechnione, to dzięki SMART HDR telewizor TLC może wyświetlać obrazy zapisane z zastosowaniem standardowego zakresu dynamicznego (SDR) w jakości podobnej do HDR, pozwalając tym samym cieszyć się z oglądania ulubionych filmów, seriali i programów z najwyższą jakością.

Algorytm Micro Dimming Pro analizuje aż sto oddzielnych stref, aby dostosować jasność i uzyskać jak najlepszy kontrast. Tym samym telewizor oferuje wyjątkowe wrażenia wizualne, szczególnie podczas oglądania w ciemności. Jednocześnie najlepszy obraz uzupełniony został niezwykle dynamicznym przestrzennym dźwiękiem wysokiej jakości, za który odpowiada system Dolby Audio. Prosty i elegancki telewizor doskonale łączy w sobie funkcjonalność z wysmakowanym wzornictwem.

Telewizor TCL Serii P615

Seria P615 dostępna jest z ekranami o przekątnej 43”, 50”, 55”,65”, 70” i 75.

Cena RRP za 55’ to 2099 PLN.

źródło: TCL Electronics

2 myśli na temat “Telewizory TCL w Polsce – wyjątkowa technologia i design

 • 25 listopada 2020 o 10:15
  Permalink

  zgadzam się w 100%, sam jak szukałem czegoś dla rodziców to stwierdziłem, ze tcl to będzie najlepszy wybór, są bardzo zadowoleni z tego modelu który im wybrałem i nie wydali majątku na zakup

  Odpowiedz
 • 22 listopada 2020 o 12:48
  Permalink

  TCL ma bardzo dobry sprzęt w dobrej cenie. Przeciętny zjadacz chleba spokojnie może sobie na to pozwolić. I dobrze, przyda się taka konkurencja

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: