RFBenchmark 10.2020 – Orange na czele

RFBenchmark 10.2020 – Orange na czele

RFBenchmark 10.2020

Portal RFBenchmark.pl opublikował październikowy ranking operatorów komórkowych dotyczący jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce. To kolejny miesiąc, w którym widać umocnienie Orange w kluczowych kategoriach. Operator prowadzi zarówno w kategorii średniej szybkości pobierania danych oraz średniej szybkości wysyłania danych. T-Mobile z kolei jest liderem zestawienia dotyczącego najniższej wartości ping.

Reklamy

Jak działa 5G w T-Mobile w Warszawie? Sprawdziliśmy to.

W październiku ranking został przygotowany na bazie 230092 pomiarów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBENCHMARK. Wskazana liczba dotyczy tylko pomiarów Internetu mobilnego (pomiary Wi-Fi nie biorą udziału w rankingu).

Średnia szybkość pobierania danych: Orange

Osiągnięty przez Orange wynik 28,11 Mb/s w kategorii średniej szybkości pobierania danych pozwolił obronić pierwsze miejsce w tabeli. T-Mobile, z niewielką stratą (27,87 Mb/s), zajął drugą pozycję.

Orange #hello5G – już 25 urządzeń

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

Biorąc pod uwagę średnią szybkość wysyłania danych w październiku, najlepszym operatorem komórkowym w Polsce okazało się Orange. Pomarańczowy operator zaszczytne miejsce uzyskał dzięki wynikowi 13,98 Mb/s. O drugie miejsce stoczona została zacięta walka. Play wyprzedził o ułamek Plusa. Różnica to zaledwie 0,03 Mb/s. Dla porządku – wicelider uzyskał w październiku 13,29 Mb/s, a brązowy medalista 13,26 Mb/s.

Plus 5G – w zasięgu sieci już 5 mln mieszkańców Polski

Najniższa wartość ping: T-Mobile

Najniższa wartość ping znowu przypadła w udziale T-Mobile. Wszystko za sprawą 34,86 ms. Za plecami zwycięzcy tej klasyfikacji czyhało Orange (37,36 ms), a na dalszych miejscach solidarnie Play (39,5 ms) i Plus (44,97 ms).

RFBenchmark wrzesień 2020 – udany dla Orange

Przeczytaj cały ranking na portalu RFBENCHMARK

źródło: Notel

2 thoughts on “RFBenchmark 10.2020 – Orange na czele

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: