UPC Future Makers – bezpłatne zdalne warsztaty programowania

UPC Future Makers – bezpłatne zdalne warsztaty programowania wracają w nowej odsłonie

UPC Future Makers

UPC Polska wraca z jesienną odsłoną tegorocznej edycji programu UPC Future Makers i zaprasza kolejne dzieci w wieku 8 – 13 lat do odkrywania świata technologii cyfrowych. Na żądnych wiedzy młodych adeptów kodowania czekają nowe zajęcia i tematyka. Wiosną i latem w zajęciach UPC Future Makers wzięło już udział 1400 dzieci. Swoim patronatem inicjatywę objęły Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji) i NASK.

Recenzja Creative SXFI Gamer – zmienia oblicze gry

UPC kontynuuje program, którego celem jest doskonalenie przez najmłodszych umiejętności cyfrowych oraz zainspirowanie ich do rozwoju i zmieniania świata na lepsze. Jesienne warsztaty uruchamiane są w nowej odsłonie. Sprawdzona formuła zdalnego poznawania przez dzieci podstaw języka programowania będzie ponownie dostępna dla dwóch grup wiekowych, ale w nowej tematyce:
  • Młodsi koderzy (8-10 lat) zmierzą się z przygotowaniem nowej gry w Scratch. Będzie to nie lada wyzwanie, ponieważ poza sprawną obsługą programu, będą zdobywać punkty i „ratować” komputery, w czym pomoże im ulubieniec rodziny UPCeusz.
  • Starszaki będą się uczyć programować stronę internetową z rozkładem dnia stworzonym w oparciu o swój plan lekcji oraz indywidualne potrzeby, dzięki czemu zdobędą nowe umiejętności związane nie tylko z kodowaniem, ale i organizacją czasu.

Recenzja Sonos Move – mały głośnik o wielkich możliwościach

By wspierać społeczności i jednostki w czasie pandemii, uruchomiliśmy program Future Makers, którego celem jest zainspirowanie dzieci do nauki jednej z głównych cyfrowych kompetencji przyszłości – języka kodowania. Do pierwszej edycji programu dołączyło 1400 dzieci w wieku 8-13 lat, ale to dopiero początek. Z radością ogłaszam, że wspólnie z naszymi znakomitymi partnerami, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów (wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji) i NASK, rozpoczynamy kolejną edycję naszego flagowego programu, w ramach którego zaprosimy 1000 kolejnych dzieci na warsztaty zdalnego kodowania i do odkrywania świata nowych technologii – Robert Redeleanu, CEO UPC Polska

Warsztaty niezmiennie odbywać się będą online, w kameralnych grupach, a także w późniejszych godzinach, aby można je było dopasować do planu dnia uczniów. Zapisy prowadzone są przez formularz dostępny na stronie: www.futuremakers.upc.pl.
Partnerem merytorycznym programu jest firma Giganci Programowania, która zapewnia dzieciom niezbędną platformę do nauki w domu. Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy komputer i dostęp do internetu. W trakcie wszystkich zajęć uczniowie mogą liczyć na wsparcie doświadczonych trenerów.
Patronat nad inicjatywą UPC Future Makers objęły Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji) oraz NASK, które prowadzą działania na rzecz upowszechniania technologii cyfrowych.

Zależy nam, aby dzieci mądrze i pożytecznie spędzały czas w internecie. Dlatego wspieramy, ale i sami organizujemy inicjatywy, które to umożliwiają. Od początku pandemii m.in. prowadzimy bezpłatne warsztaty programowania w naszym Klubie Młodego Programisty online. Nauka programowania m.in. rozwija kreatywność, uczy samodzielnego myślenia, ale i tego, że warto być wytrwałym – nie poddawać się i nie bać się nowych wyzwań. Wszystkie te kompetencje przydadzą się nie tylko przy okazji kodowania, ale też w codziennym życiu. – Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Recenzja Archer T3U Plus – zwiększ możliwości laptopa lub komputera

Bezpłatne warsztaty kodowania to akcja prowadzona przez UPC Polska w ramach zapoczątkowanego w 2016 roku przez Liberty Global, spółkę matkę UPC, globalnego programu. W poprzednich odsłonach tegorocznej edycji UPC Future Makers, wiosną i latem, podstawy programowania poznało już 1400 dzieci.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: