Powstała lista podejrzanych sklepów online

Powstała lista podejrzanych sklepów online. Sprawdź tę listę zanim zrobisz zakupy w sklepie internetowym!

lista podejrzanych sklepów online

Wielkimi krokami zbliża się Black Friday, Cyber Monday oraz czas kupowania świątecznych prezentów. To doskonała okazja dla oszustów, którzy tworzą fałszywe sklepy internetowe i kuszą klientów atrakcyjnymi cenami.

eSIM – co to jest – poradnik

Na pierwszy rzut oka nieprawdziwy sklep online nie różni się niczym od tych wiarygodnych witryn internetowych. Cyberprzestępcy wiedzą, jak zachęcać konsumentów do zakupów w ich sklepie. Najczęściej są to niskie ceny, odliczanie do zakończenia promocji. Podejmują takie kroki, by osoba zainteresowana, jak najszybciej kupiła produkt w ich e-sklepie.

Powstała lista podejrzanych sklepów online

 Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa z CyberRescue postanowili stworzyć i opublikować listę, która jest na bieżąco aktualizowana nowymi mało wiarygodnymi sklepami internetowymi.

Coraz więcej osób zgłaszało się do nas po zakupach w fałszywym sklepie lub by z pytaniem o weryfikację sklepu, którego reklamę zobaczyli na Facebooku lub Instagramie. Często te strony internetowe się powtarzały, dlatego stwierdziliśmy, że warto zapisywać je w jednym miejscu – tłumaczy pomysłodawczyni listy, Weronika Bartczak.

Fałszywe sklepy internetowe pojawiają się każdego dnia i atakują swoje przyszłe ofiary reklamami oraz promocjami. Często zdarza się, że przypadkiem akurat ten sklep posiada poszukiwany przez nas produkt w atrakcyjnej cenie.

Test Xblitz X300 PRO – zestaw głośnomówiący z transmiterem FM

Ta lista ostrzeże Cię przed zakupami w podejrzanych sklepach!

Stwierdziłam, że dobrze byłoby, by osoba, która miała dość rozsądku by wpisać w Google proste hasło „sklep X opinie” dostała wynik z naszą listą podejrzanych sklepów, by od razu zapaliło się czerwone światło. Dodatkowo osoby już oszukane, poszukujące informacji mogły skontaktować się z innymi oszukanymi w komentarzach i przekazywać sobie informacje, które mogły pomóc ich sprawie – dodaje Weronika Bartczak z CyberRescue.

Lista aktualizowana jest nawet kilka razy dziennie. Za każdym razem, gdy ktoś zgłasza fałszywy sklep lub specjalista trafi na podejrzaną witrynę, od razu jest ona dodawana do spisu. Istnieje ona od ubiegłego roku, a już zebrała ponad 500 pozycji!

Listę podejrzanych sklepów internetowych znajdziecie na http://www.cyberrescue.info/lista-podejrzanych-sklepow-internetowych.

Jeśli posiadasz informację na temat podejrzanego sklepu napisz do CyberRescue na help@cyberrescue.me lub przez Messengera!

źródło: CyberRescue

3 komentarze do “Powstała lista podejrzanych sklepów online

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: