X51 5G i inne modele vivo z Android 11 w Europie

vivo X51 5G i inne modele vivo w Europie już niedługo zostaną zaktualizowane do Android 11

vivo X51 5G z Android 11

Minął zaledwie miesiąc od oficjalnego wejścia na europejski rynek i wprowadzenia pierwszych produktów, a vivo już zapowiada planowaną aktualizację wszystkich dostępnych modeli do najnowszej wersji systemu operacyjnego Google Android.

Najnowsza edycja najbardziej popularnego w Europie systemu operacyjnego dla smartfonów – Android 11 – została wprowadzona we wrześniu 2020 r. Zapewnia ona lepszą ochronę danych i obejmuje szereg nowych funkcji, na które czekają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

vivo X51 5G i seria Y – ceny i dostępność w Polsce

vivo należy do pierwszej grupy producentów smartfonów, którzy zgodnie z zapowiedzią Google przejdą aktualizację do systemu Android 11. We wrześniu vivo udostępniło zewnętrznym deweloperom wersję Android 11 Developer Preview. Już na początku października firma wprowadziła modele z systemem Android 11 w różnych regionach świata, umożliwiając jednocześnie aktualizację urządzeń dostępnych na rynkach.

Test vivo Y70 – towarzysz w codziennym życiu i rozrywce

Pierwsze produkty vivo, które trafiły na europejski rynek oferują FuntouchOS, czyli opracowaną przez vivo wersją systemu operacyjnego opartego na Android 10. To nieco inna wersja w porównaniu z systemem oferowanym na rynkach krajów Azji i Pacyfiku. Decyzję podjęto na podstawie dogłębnego badania zachowań i preferencji użytkowników w Europie. vivo zaproponowało bardzo sprawną, minimalistyczną wersję systemu operacyjnego opartego na podstawowym Androidzie, która już spotkała się z pozytywnym odbiorem.

Pierwsze aktualizacje będą dostępne na przełomie listopada i grudnia. Na początek zaktualizowane zostaną urządzenia Y70, a następnie X51 5G, Y20s i Y11s. Aktualizacja zapewni klientom jeszcze lepsze wrażenia z użytkowania systemu.

źródło: vivo

2 thoughts on “X51 5G i inne modele vivo z Android 11 w Europie

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: