Babbel – rozpoczęłam naukę j. angielskiego z aplikacją … jak mi idzie?

Babbel –  rozpoczęłam naukę j. angielskiego z aplikacją … jak mi idzie?

Babbel

Szukacie jakiegoś kursu z obcego języka, który będzie szybki i przyjemny, a na który nie będzie musieli poświęcić dużo czasu i do tego nauka będzie możliwa bez wychodzenia z domu? Ja niedawno trafiłam na jeden z takich kursów i podzielę się z Wami moimi wrażeniami.

Babbel

W moim kręgu zainteresowań znalazła się aplikacja Babbel. Od producenta dowiadujemy się, że Babbel łączy naukę języka z nowoczesną technologią. Ponad 150 językoznawców codziennie pracuje nad kursami i ćwiczeniami dla użytkowników chcących się uczyć jednego z 14 dostępnych języków (w tym angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego czy szwedzkiego). Platforma Babbel oferuje około 60 tysięcy lekcji, 50 godzin materiałów video oraz 70 podcastów. Interaktywne treści edukacyjne przekładają się na doświadczenie użytkowników, ułatwiając im zrozumienie i korzystanie z nowego języka. Ponieważ komunikacja jest cechą na wskroś ludzką, tym, co odróżnia Babbel od konkurencji, jest właśnie indywidualne podejście do użytkowników.

TCL SOCL 500 TWS – słuchawki douszne w naszych rękach

A jak wygląda moja przygoda z aplikacją? Na początku pobrałam aplikację na mój telefon ze sklepu Google Play:

Następnie szybka rejestracja, podczas której wybieramy oczywiście język jakiego chcemy się uczyć (ja wybrałam angielski, aktualnie u nas dostępny jest również j. niemiecki), odpowiadamy na kilka pytań związanych z naszymi preferencjami (np. co motywuje nas do nauki, na ile oceniamy swoją znajomość języka (ja wybrałam „nie bardzo”) czy ile minut dziennie chcemy poświęcić na naukę (jestem zabiegana, to 5 minut dla mnie na początek jest idealnie 😊)) czy kilkoma danymi statystycznymi (wiek, skąd znamy aplikację itp.) i uzupełniamy profil.

Następnie potwierdzamy nasz e-mail i przechodzimy do płatności. Kroki te możemy wykonać na komputerze przez WWW – https://my.babbel.com/ . Do wyboru mamy kilka wariantów w modelu subskrypcyjnym: 3 miesiące, 6 miesięcy czy 12 miesięcy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić aplikację przez 7 dni okresu próbnego, a jak trafi w nasze ręce jakiś kupon rabatowy, to możemy również skorzystać z takiej formy.

Po rejestracji i dokonaniu płatności (czy też wybrania okresu próbnego) możemy przejść już do nauki. No prawie 😊 Jeszcze zostaje wybrać kurs, który nas interesuje. Tutaj oczywiście możemy przeskakiwać pomiędzy kursami więc nie jest to decyzja nieodwołalna.  Wszystko tak naprawdę zależy od tego na ile znamy już dany język i czego chcemy się nauczyć. Ja z racji nienajlepszej znajomości j. angielskiego wybrałam wersję „Pierwsze kroki”, ale zajrzałam również w inne kursy 😊

51 komentarzy do “Babbel – rozpoczęłam naukę j. angielskiego z aplikacją … jak mi idzie?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: