Gigaset GS4 – pełna kompensacja emisji CO2 i recycling

Gigaset GS4 – pełna kompensacja emisji CO2 i recycling to wyróżniki opakowań stosowanych przez Gigaset w najnowszych smartfonach

Gigaset GS4
Gigaset GS4

W listopadzie br. Gigaset zaprezentował smartfon GS4, który w sprzedaży pojawi się w wyjątkowym opakowaniu – całkowicie neutralnym dla klimatu. Pudełko, w którym Gigaset GS4 trafi na sklepowe półki, składa się w 100 proc. z włókien pochodzących z recyklingu, co potwierdza certyfikat wydany przez Forest Stewardship Council (FSC), niezależną organizację non-profit, której celem jest promowanie przyjaznego dla środowiska zarządzania lasami na świecie. Pieczęć przyznanego atestu wraz z numerem certyfikatu zostały nadrukowane na opakowaniu smartfona GS4 i stanowią wyraźną wskazówkę dla Klientów, którzy zwracają uwagę na ekologię.

Gigaset GS4
Gigaset GS4

Gigaset systematycznie rozwija standardy pakowania swoich produktów. Całkowicie wyeliminowany został polistyren, minimalizowane jest wykorzystanie plastiku. Przykładowo, opaski kablowe i woreczki zostały zastąpione papierowymi rękawami. Do drukowania napisów na opakowaniach używane są tylko farby bezolejowe lub o niskim wskaźniku migracji. Wymiary stosowanych przez Gigaset pudełek zostały zmniejszone, dzięki czemu na standardowej palecie mieści się ich więcej, co zwiększa efektywność transportu i zmniejsza zarazem tzw. ślad węglowy produktu. Wprowadzone na rynek w 2019 roku smartfony Gigaset po raz pierwszy pojawiły się w opakowaniach, do produkcji których wykorzystano źdźbła traw pozyskanych z regionu sąsiadującego z fabryką producenta w Niemczech.

Test Gigaset GX290: przygotowany na ekstremalne wyzwania, ładowany bezprzewodowo

Gigaset idzie jednak dalej. „Po raz pierwszy obliczyliśmy ślad węglowy opakowania najnowszego smartfona GS4, który produkujemy w Bocholt, i zrekompensowaliśmy go w ramach projektów ochrony klimatu, realizowanych razem z  ClimatePartner, dostawcą rozwiązań z zakresu ekologii” – powiedział Jörg Brühl, odpowiedzialny w Gigaset za marketing. W rezultacie firma pomaga w zalesianiu i przekształcaniu lasów w Niemczech – jedno nowe drzewo jest sadzone na każdą tonę kompensowanego CO2. Partnerstwo Gigaset z ClimatePartner pomaga również chronić 90 tys. hektarów lasów deszczowych w Brazylii w ramach projektu Ecomapuá.

Test Gigaset GS185 – niemiecka jakość na początek przygody ze smartfonami

Dowodem ekologicznego zaangażowania są także wybrane funkcje i elementy konstrukcyjne smartfonów Gigaset. Producent wymienia m.in. ładowanie bezprzewodowe, które redukuje konieczność stosowanie podatnych na uszkodzenia przewodów USB oraz wymienne akumulatory umożliwiające samodzielną „rewitalizację” posiadanego urządzenia. Istotne jest także podejście do serwisu sprzętu – możliwość naprawy uszkodzonego telefonu to mniej utylizowanego sprzętu. Opakowania, które w 100 procentach nadają się do recyclingu, uzupełniają proekologiczne działania firmy. Gigaset już teraz zapowiada jednak kolejne inicjatywy, które pozwolą jeszcze bardziej chronić środowisko.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: